Byli tři bratři. Prvnímu se zocelily svaly těžkou prací, druhému to pálilo a třetímu svitnul miliónový nápad se zápasením... Tři italo-američtí bratři Carboniové žijí v poválečném New Yorku roku 1946 každý zcela po svém, ale nikdy na sebe nedají dopustit. Silný, ale ne zcela bystrý Victor (L. Canalito), který se živí roznášením ledu, má svůj dlouholetý sen koupit si hausbót. Lenny (A. Assante) je válečným veteránem a invalidou pracujícím v pohřebním ústavu, co se stále nepřenesl přes rozchod se svou láskou Annie (A. Archerová), o níž usiluje i třetí z bratrů Cosmo (S. Stallone). Ten je výmluvný poflakovač, který se nebojí nic riskovat, i kdyby měl do svých problémů zatáhnout i své bratry. Je už unaven životem ze dne na den a rozhodne se to změnit. Dostane nápad v podniku Rajská ulička, kde může každý vyzvat ostřílené borce na zápas o velké peníze. Sám se však do souboje s Velkým drtičem (F. McRae) nehrne, a proto přesvědčí Victora. Když Victor přece jen zvítězí, Cosmo jej přemluví, aby začal zápasit s tím, že by jej trénoval a Lenny by dělal manažera. Jejich pevné bratrské pouto je ale vzápětí vystaveno otřesům chamtivosti i žárlivosti… Sportovní drama z roku 1978 natočil jako svůj režijní debut Sylvester Stallone podle vlastního scénáře, který začal psát ještě před samotným snímkem Rocky. Po kolosálním triumfu příběhu slavného boxera dostal i projekt Cesta k ráji nakonec zelenou, ale podobného úspěchu se mu bohužel nepodařilo dosáhnout. Vedle režie, scénáře i hlavní role se Stallone zhostil také nazpívání titulní písně "Too Close To Paradise". (Česká televize)

Santino7

Film z prostredia chudobných štvrtí New Yorku krátko po druhej svetovej vojne. Zachytáva príbeh trojice bratov, talianskych prisťahovalcov, ktorí sa životom prebíjajú ako len vedia. Najviac ambíciózny z nich je Cosmo, ktorý sa chopí každej príležitosti. O to viac, keď u svojho brata spozoruje talent na wrestling... Film ma zaujímal hlavne z dôvodu, že ide o Slyov režisérsky debut, ide o takú jeho malú generálku. Bol som naozaj zvedavý, ako ju zvládol. A musím povedať, že ma príjemne prekvapil, napriek tomu, že obsahuje niekoľko hluchých miest a zopár pomerne veľkých chýb (také autá v tých rokoch ešte asi naozaj neboli :-)). Film je sympatický, mierne neohrabaný (taký na Stalloneho spôsob), netypický a občas, v niektorých momentoch pripomína staré dobré grotesky. Pozoruhodné je, že Stallone sám hrá pre neho pomerne netypickú rolu ukecaného chlapíka, ktorý má veľké reči a pritom takmer žiadne skutky. Dokonca ani raz nepoužije päste, čo by čakal iba málokto. Je to však príjemná zmena. 70% ()

Gastovski

Stalloneho prvotina sice není špatná, ale žádná sláva to taky není. Některé scény jsou povedené, s atmosférou prostředí New Yorku 40. let byla taky spokojenost, ale ku škodě tomu přidává sám pan režisér v hlavní roli, když pořád mele pantem a většinou takové blbosti, že z toho jde hlava kolem. A pozor, toto "sportovní drama" se občas zvrhne v grotesku :) ()

Heroine

No, příběhem je to dost podobný Rockymu. Má to zvláštní atmosféru, a podivuhodně groteskní postavy. Jenom je to snad trochu nuda, což je škoda. A taky je to utnuté dřív než se stačilo cokoli vyřešit, ale to je nakonec možná naopak dobře. Je to zvláštní film, takový jednoduchý a přitom zajímavý. Bráchové jsou super všichni tři, a taky se moc často nevidí film se Stallonem, kde jsou všichni chlapi větší a silnější než on :-) ()

MatesMS21

Slyovy režisérské prvokrůčky. Nutno říct, že jeho styl můžu. Nejde mi ani tak o to, že opakuje ty samý věci furt dokola už 40 let. Jde mi o takovou tu špinavost, hrubost a neomalenost, při který si řikám.. Sakra, tohle buď miluju nebo nesnášim, ale zrovna teď nemůžu s klidnym svědomim říct, jestli to nebo ono. Sly je Sly. A Conti k tomu, to prostě mluví samo. Vždycky si při jeho filmech připadám jako velký malý dítě. Mám tam rvačky, chlapácký kulisy a pak citlivý místečka, při kterejch je člověk hodně nejistej. jako opilí kluci někde nad vodou, který polemizujou nad zbytečností jejich bytí, otázka života, smrti. Lásky, při štědrovečerní scéně s nadpozemsky křehkou blondýnkou v posteli.. Ať je to Rocky, Rambo, Cosmo nebo kterékoliv jeho jiné dítě. ()

MickeyStuma

Kterak si chtěli tři bratři ve čtyřicátých letech v New Yorku vydělat velké peníze boxem. Sylvester Stallone se po úspěchu snímku 'Rocky' (1976) cítil silný v kramflecích, i když mu to bulvár dával setsakramentsky sežrat. Svou pílí se mu splnil sen a tak se dostal mezi horní společenskou vrstvu. Jednoduše řečeno, ze špinavého sklepa se díky Rockymu proboxoval až na hvězdné nebe a chtěl všem ukázat, že něco takového může dokázat každý. A tak si sedl a napsal scénář k novému filmu, kde použil své vlastní zkušenosti. Snímek nakonec i sám režíroval a střihl si i jednu z hlavních rolí. Děj se odehrává v italské čtvrti, které se odjakživa říká Hell's kitchen (pekelná kuchyně). Tady se Sylvester v roce 1946 narodil jako první dítě sicilských přistěhovalců. A právě tuto dobu v plné míře ve scénáři zohlednil. A tak není rozhodně ani náhoda, že opět použil boxerskou sportovní disciplínu. Stejně jako ve snímku 'Rocky' se snažil o moralizování o tom, že když se chce, tak to prostě jde. Jenom že už to nemělo takovou kouzelnost, jako měl Rocky. Těžko posoudit, jestli za neúspěch může bulvár, který Sylvestera neustále očerňoval, každopádně snímek dopadl tak, jak dopadl. Ono to vlastně ani po dějové stránce moc originalitou neoplýválo. Cosmo Carboni svým charakterem jakoby Rockymu Balboovi z oka vypadl. Vlivem své scenáristické vize to byl zřejmě Sylvesterův záměr, ale ukázalo se to být jako špatný nápad. Když se ale na to podíváme v dnešní době, tedy s patřičným odstupem, zase až tak špatně ten snímek nevyznívá. Je to prostě jen další obyčejný sportovní film o boxu, jako každý jiný. Jen se při sledování opravdu musí zapomenout na Rockyho, jinak to prostě nebude ono. ()

Stíba

Čekal jsem, že mě kombinace vykřičené New Yorské čtvri a Stalloneho zaujme ale ono to bylo ještě lepší než jsem čekal. Ti, kteří Slyho obviňují z toho, že je to neherec by měli vidět tenhle film, protože tady je opravdová herecká estráda. Sly jako mladík Cosmo s prořízlou pusou plnou všemožných snů a oslavných výroků na adresu síly jeho bratra Viktora pro mě byl hodně zajímavou, v jeho filmografii jedinečnou postavou. Jeho ruka je na režii hodně znát a srovnání se sérií Rocky není úplně milné, on to je typově docela podobný film. Musím také přiznat, že na to, že se jedná o film z jeho rané tvorby tak je to velice slušný kousek, ani chvíli jsem se nenudil, film má tempo, napětí a v závěrečné scéně opravdu povedené zpracování boje v ringu kdy jsem měl pocit, že herci snad ani nehrají ale opravdu se bijí. Fanouškům a i nefanouškům mohu tak určitě doporučit. ()

rivah

Příběh bratrů, kteří se ve wrestlingu vypracovali z nuly na vrchol. Těžkopádný film bez kloudného scénáře. ()

IronRocky

Poprvé když jsem film viděl tak mě moc nezaujal. Teď jsem ho viděl po delší době znovu a film mě hodně zaujal a přišel jsem mu na chuť. A na to, že je to Slyho režijní debut tak je hodně povedený. ()

john.h

Stallone v hodně nezvyklé roli. Svaly tu ukáže jen jednou a ne nahoněný v posilovně. Hraje tu jen takovýho vychcánka a docela mu jde udělat občas nějakej vtip, kterému se člověk i zasměje. Ono vůbec tam je víc vtipů a ve výčtu žánrů mi chybí komedie. A to myslím v dobrém slova smyslu (špičkový je, jak si tam Sly dělá srandu ze svého skutečného bratra Franka, který má ve filmu cameo zpěváka). Čekal jsem od toho nudu, dostal jsem zábavu, která měla hlavu a patu a ukázala, že Stallone měl docela talent jak na herectví, tak i na režii. Talent, který zůstal schovaný pod silnou vrstvou akčních filmů. Což je asi dobře, protože takhle tady máme akční modlu, která po roce 2000 vychrlila moderní verze Ramba, Rockyho a akční kroniku Expendables. Mít tu místo tohoto legendárního akčního Slye nějakého dramatického herce z ranku De Nira s polovinou De Nirových kvalit a se solidním režisérským talentem (s poloviční kvalitou top režisérů), který by se nyní pravděpodobně potýkal s pohaslou slávou a kariérní krizí, to by nebylo hezké. Takže člověk musí být i rád, že tento film nebyla žádná přelomová Oscarová bomba, ale pouze lehce nadprůměrná jednohubka na jeden večer. ()

Godhaj

,,Listen, everybody needs something, and what you need is lie on me.“ Tento film, mě potěšil, čekal jsem totiž něco mnohem horšího. Příběh je typicky Stallonovský, o lidech, co se chtějí vyhrabat ze srabu a sní o ráji. Trojice bratrů je dobře napsaná, každý z nich je zvláštní a dobře to mezi nimi jiskří. Atmosféra poválečné Ameriky je zobrazena velmi dobře, kamera má svoji poetiku a dokázala mě příjemně vtáhnout do děje. Ten je zajímavý, ale závěr je příliš křečovitý a vyznívá nereálně, hlavně dialogy hodně šustí papírem, což ostře kontrastuje s lehkostí první poloviny. Ve filmu nechybí vtip a nadhled, občas ale balancuje na hranici frašky, ke které se také v samém závěru sklouzne. Nicméně se jedná o dobrý film, příjemný na podívání. ()

Duke90

Kdyby se Stallone choval až do konce filmu tak tupě, jako to zvládal nezanedbatelnou část celého "příběhu", asi bych víc než dvě hvězdy nevyplodil. Později se ale role dvou "nezápasících" bratrů razantně obrátily. Vůbec jsem nepočítal s tím, že mi Sly najednou začne připomínat starostlivého Rockyho, který má o největšího brášku velkou starost, kdežto ten největší "dobrák" se nakonec ukázal jako pěkná svině. Takhle rychle změnit charakter, to je docela síla, ale aspoň vyšly na světlo skutečné vlastnosti všech bratrů. Zajímavé, že ti co nejčastěji poučují druhé, jsou ve skutečnosti největší podrazáci. Tři bratři na slabší tři hvězdičky..... ()

walkingdead

Nadprůměrný film a možná bych dal i o hvězdičku víc, kdyby tam nebylo až příliš podobností s Rockym, z jehož slávy chtěl evidentně Sly vytřískat co nejvíc. ()

Boudyy

Velmi dobré. Tohle je typická Slyho herecká poloha 70. let. Ten užvaněný vtipálek odvedle, což Sly bravůrně ztvárnil už v Rockym, pokračuje ve svém dalším počinu, tentokrát jako ambiciozní Cosmo Carponi, který vždy ví, jak svým bratrům připravit malér a vydělat na tom (mimochodem, Lee Canalito alias Viktor Carponi je výborný). Opravdu, v této době hrál Sly ještě obyčejné kluky z ulice, později se jeho herecká poloha dostávala spíše do vážnosti a zkušenosti (Rambo I, Rocky III, Cobra) a v polovině osmdesátých let přešla k nefalšovanému hrdinství (Rambo II-III, Rocky IV, Cliffhanger). Sly prodělal svůj ohromný vývoj a každé své herecké poloze dal maximum a v posledních letech dělá vše proto, aby nás, své věrné fanoušky, ještě několikrát dostal do kolen. Paradise Alley je příjemným uvědoměním si, jak šel čas a ve srovnání třeba s novinkou The Grudge Match pěknou ukázkou, kam se herec Sly dostal. ()

ostravak30

Režijní debut Sylvestera Stalloneho, který k tomu boxu asi nějak inklinoval. Nejprve Rocky, pak tohle. Cesta k ráji je o třech bratrech, kteří se po válce potulují New Yorkem. Pořádně nepracují, ale chtěli by spousty peněz a lepší život. Vždyť Cosmo i vypadá jako Rocky, skoro jako by byl dvojník. Podobně mluví, myslí, obléká se a shání peníze. Není těžké přemluvit Victora, pro Lee Canalita je to debut, aby jako hromotluk prostě někoho utlouk nebo porazil. Jenomže peníze nejsou všechno. Snímek chvíli představuje komedii, chvíli drama, není špatně zahraný, ale pořád je to všechno tak nějak napůl. A nejsem si zcela jistý, zda se podařila vystihnout atmosféra konce války právě tady v USA dostatečně. ()

PlysovyMacko

Pekne vykreslená atmosféra povojnovej Ameriky a zafajčených putik, kde postavy trávia čas. Príbeh je o troch rozdielnych bratoch, ktorí sa každý živí ako dokáže. Špekulant Cosmo tlačí siláka Victora (vyzerá ako Marlon Brando) do zápasenia o veľké peniaze a tretí brat Lenny je manažér. Nadšený a pozitívny koniec ma prekvapil. ()

Lajty

Stallone mi zde hodně připomínal Rockyho z prvního dílu a film je ve všech směrech dobrý. Výborný snímek plný hlášek a skvěle hrajícího Stalloneho. ()