Bláznivá dobrodružství Louise de Funese

(TV film)
  • Francie La Folle Aventure de Louis de Funès (více)
Francie, 2020, 2x51 min

Režie:

Lucie Cariès

Scénář:

Lucie Cariès

Isabelle Nanty (vypravěč), Louis de Funès (a.z.), Bourvil (a.z.), Colette Brosset (a.z.), Mario David (a.z.), Robert Dhéry (a.z.), Kirk Douglas (a.z.), Michel Drucker (a.z.), Jean Gabin (a.z.) (více)

Co jste ještě nevěděli o legendárním herci... Mohlo by se zdát, že o životě a tvorbě jednoho z nejgeniálnějších komiků dvacátého století bylo už řečeno, napsáno i natočeno vše. Nyní ale přichází zcela nový dvoudílný francouzský dokument, jehož tvůrci čerpají především z bohatých rodinných archivů, k nimž získali dokumentaristé přístup teprve nedávno. Jedná se o dopisy, deníky, ale i rodinné filmové záznamy. Budeme tak mít jedinečnou příležitost nahlédnout do nitra upjatého, citlivého a perfekcionistického muže, který nosil masku legendárního komika. Úvodní část se zabývá jeho dětstvím, mládím a první polovinou kariéry. (Česká televize)

ostravak30

Já jako fanoušek nejen Louis de Funese, ale i jeho filmů jsem se přeci jen dozvěděl víc. O jeho soukromí jsem toho moc nevěděl, takže rodinné archivy a deník jsou velmi zajímavé. A totéž platí o ukázkách ze starších filmů, které se u nás bohužel nevysílají a taktéž z divadla. Na druhé straně je L. de F. důkazem, že sny se plní, třebaže ve starším věku, ale plní. A také dalším, že stačí přistupovat k herectví poctivě, stále se učit a nalézat nové způsoby a jde to. Byl to pan herec nejen svými rolemi jako takovými, ale svým obrovským mimickým herectvím. To moc herců nedokáže. Mě ze současných napadá jen Rowan Atkinson. Jeho filmy nikdy nepřestanu milovat a přestože byl později náročný nejen na sebe, ale i na své kolegy, je třeba říct, že po tomto dokumentu si myslím, že byl i skvělý člověk. ()

subic

Hrál už před tím, ale hvězdou se stal až právě v 50i letech, kdy ve stejném roce natočil první četníky a prvního Fantomase. ()

petr.al

Pro milovníky rtuťovitého mužíčka je zhlédnutí tohoto dokumentu téměř povinností. Žádné mluvící hlavy pějící ódy na mistrovo umění, nýbrž citlivý pohled do hercova nitra, které odhaluje jak Funesovi povahové-herecké přednosti, tak i jeho nedostatky.  To vše navíc proloženo zajímavými rodinnými záběry a fotografiemi. ()

jakubi

Mám mnoho oblíbených herců francouzské národnosti. Funése a jeho role jsem brala vždy jako klasiku, nepocítila jsem k němu přímo sympatie jako třeba k Jeanu Reno nebo Christianu Clavierovi. Ale po zhlédnutí dokumentu, kdy jsem snad poprvé Funése slyšela mluvit civilně, bez jeho nezapomenutelných grimas, už sympatie cítím. Je to kouzlo dokumentů - ukázat herecké ikony  jako lidi s jejich mnohdy nelehkou životní cestou - člověk získá náhled z více úhlů. ()

PTuranyi

Výborný dokument mapujúci nie len tvorbu ale prenikajúci až do komikovho súkromia. Dobové rozhovory doplnené výbornými komentármi. ()

Kivis

Na tohle jsme čekali!!! Konečně dokument s pořádnou stopáží, který přináší zevrubné ohlédnutí za životem a kariérou jednoho z nejlepších herců historie. Pro člověka, který o Louisovi přečetl dvě knihy a nějaký dokument už také viděl, je to vlastně spíš opáčko. S novými informacemi už lze dnes přijít jen stěží. Ale toho archivního videomateriálu! Záběrů - především z divadla a různých momentek z natáčení - je tu požehnaně. Jen je škoda, že se dokola opakují některé záběry ze soukromí, ale to je opravdu jen droboučká kaňka na této 100minutové cestě životem Louise de Funèse. Hluboká poklona před prací archivářů, z které pan režisér/scénárista dostal maximum. ()

FlyingGentle

Skvělý dokument, který ukazuje mnoho z historie Funesovy filmové kariéry, ale i osobního života. Spousta dobových exteriérů, černobílé retrozáběry se střídají s jedinečnými rozhovory staršího či novějšího data. Těším se moc na  druhý díl! ()

Nedos.

Skvělej dokument, dozvěděl jsem se o něm vlastně skoro všechno. Jenom mě mrzí, že dokument je pojatý stylem že v osobním životě byl strašně neštastný. Na to že to byl král komedie mi to trochu nesedí. ()