Služebná Anežka se ve velkém městě cítí osamělá. Hokynářka Šetelová ji chce potěšit a pomoci, a tak důvěřivé dívce namluví, že se o ni zajímá neznámý ctitel. Z tohoto zpočátku nevinného sdělení vzniknou mnohá nedorozumění. Nakonec se však přece jen sejdou dva lidé, kteří najdou společné malé štěstí... (oficiální text distributora)

Peabody

já nevím. Mám docela slabost pro prvorepublikové filmy, ale tohle je nějak klišoidní a herecky slabé, buď jde o standardní šarže Nedošínské a Trégla (obojí dobré, ale jako vždy), nebo o pro mne nedůvěryhodnou Štěpničkovou, které milkostné scény nejdou  a nějak málo výrazného Korbeláře. Sociální téma je takové červenoknihovnové, on celý film. Schorsch byla zajímavá postava a jeho další film, Pán a sluha, je už docela dobrý, pro mne nadprůměrný. Tohle ne ()

zdendap

Komedie, která má i trošíčku vážnější podtón. Velmi se mi líbil Václav Trégl v roli hokynáře a paní Nedošínkská, jako vždy excelentní. Hlášky v tomto filmu by dnes asi zlidověly, ale byla jiná doba. Ale ten Analfabeta nemá chybu. ()