Krysař

Viktor Dyk (kniha)

F. A. Brabec

Daniel Landa
  • Flego

Hrdiť sa rýchlosťou natočenia a vstupu do Guinnesovej knihy rekordov je po filmárskej stránke trápne, lebo výsledok tomu zodpovedá. Hoci je myšlienka príbehu dobrá, jej spracovanie je nudné a amatérske, čo sa len tak ľahko nevidí. Pre mňa je amaterizmus aj to, že v jednej scéne má Diabol vždy inak uviazanú šálu okolo krku...(8.12.2011)

• charlosina

F. A. Brabec je nepochybně zajímavým zjevem české kinematografie, který se osobitě prezentuje, a to mnohdy velmi odvážně. Jeho počin Krysař diváky poněkud zaskočil, některé potěšil, některé pohoršil. Každopádně překvapil. Zatímco u Kytice se držel literární předlohy co se prostředí a postav týče (s výhradami), u Krysaře si ponechal "jen" motiv. Opět zde vložil svou interpretaci Dykova díla a formu podání si zcela upravil podle svého. Snad šokující, nicméně originální experiment a já nemůžu dát "odpad", protože F. A. Brabec se opravdu nebojí a rozhodně ví, jak na sebe upoutat pozornost. Krajčo i Ester Geislerová jsou zde vynikající, no a Jákl s Dobrým rovněž. Na takovouto adaptaci jsem upřímně nebyla připravena, ale ve výsledku jsem nebyla pobouřena.(13.8.2008)

• honajz

"Agnéés! Agnééés!" Uff, to mne bude pronásledovat dlouho. Jeden dlouhý videoklip, který stojí na Landově hudbě a písničce. Pomíjím, že šlo o experiment, natočit to za 24 hodin. Ale přece jen i při přimhouření všech očí, včetně toho kuřího na noze, je to takové pobíhání odnikud nikam a postava Krysaře je velmi, ale velmi nevyužitá a zbytečná, ač impozantní.(28.12.2014)

• Spinosaurus

Hvězdička za Landu a jako politování k tvůrcům. Zbytek je prakticky nehodnotitelný. Petr Jákl jako Krysař? Ne, raději to nebudu komentovat, ale musel jsem ho zmínit protože jak už jsem řekl, zbytek nestojí ani za slovo.(6.8.2011)

• Lavran

Vinen ve všech bodech obžaloby.(19.2.2008)