Dávná pověst o muži s píšťalou nemá začátku ani konce. Krysař po staletí putuje od města k městu a jeho tvář má nesčetně podob. V tajemných ulicích starobylé Prahy ožil jeho příběh jen na jediný den a možná jen proto, aby se stal filmem. Objevil se na přelomu jednoho roku jako přízrak a stejně tak i zmizel. Hned při prvních krocích městem spatřil Agnes, Kristiána a budoucí svědky jejich manželského slibu, jak v otevřeném červeném kabrioletu objíždí kostely a prosí o svatební obřad. Dívka s věnečkem ve vlasech, nosí pod srdcem nový život. Ale všude jsou odmítáni. Muž s fujarou a v dlouhém plášti, nadaný podivuhodnou schopností přinést lidem očistu, až dosud lásku nepoznal. Pro něj i pro Agnes je jejich setkání jako blesk z čistého nebe. Marně Kristián volá jméno své milé, marně jim ďábel nastražuje léčky. V té zběsilé silvestrovské noci se zrodilo pouto, které je ale třeba vykoupit. Každý tu něco ztrácí, každý se musí něčeho vzdát

Krysař, který nalezl inspiraci ve stejnojmenné předloze Viktora Dyka i v muzikálu Daniela Landy, je osobitou a originální filmařskou reflexí staré legendy. Na otázku, proč byl film točen vlastně "v přímém přenosu", v průběhu 24 hodin, F. A. Brabec - spoluscenárista, kameraman a režisér v jedné osobě - odpověděl. "Snažil jsem se najít klíč na zpracování Krysaře tak, aby zůstal silný emotivní příběh o lásce a zároveň abychom nevytvořili 'jen' klasickou 'dobovku'. Extrémní podmínky natáčení, kde musí všichni ze sebe dostat opravdu všechno, pomohly umocnit emotivní proniknutí pod kůži všech hrdinů. Faleš nebyla možná, nebyl na ní čas. Zahráli jsme si s přirozeným vyčerpáním, se zimou i s povinností něco dokončit.Věřím, že jsme v hraných scénách dosáhli větší autentičnosti a expresivnosti,.a že divák bude vtažen do děje se stejným nasazením jako celý filmový štáb." (oficiální text distributora)

kury_

Tak to je nejhorší stvárnění Krysaře co snad šlo natočit... jednu hvězdičku dávám za hudbu z Landova Krysaře, kterou mam moc, moc rád... ()

SpeedyL

Natočit historický příběh přišitý na současnost za 24 hodin zní jako nadlidský úkol. Jestli se zde jednalo pouze o zapsání do Guinessovy knihy rekordů, pak se cíl možná splnil, ale jestli ten film současně měl mít hlavu a patu či snad nějakou myšlenku, tak nikoli! Jediný herecký výkon, který stál za něco předvedl Karel Dobrý, ale to, co předváděl Krysař- naprostá tragédie! Pohled na vypracované svaly mystické tajemné postavy mne skutečně rozesmály. Zajímavá byla snad jen rychlá kamera a bodové noční nasvícení postav. Docela příjemně to dodalo filmu rychlost a lehké napětí, ale jinak mne bohužel nic nezaujalo. Jedna * za film (vzhledem k času natáčení) a jedna * za hudbu (mám pro hudbu z Krysaře slabost). 30% ()

siki37 odpad!

tak toto bolo fakt dosť zlé. ešte na gymnáziu sme používali výraz: totál, brutál, fekál. pre tento film ma nič výstižnejšie nenapadá. úžasný príbeh o zrade radných pánov a pomste tajomného Krysara alebo Landom vylepšený muzikál plný lásky, citu, nezadržateľnej búrke emócii starousadlíkov a ostrovanov, či Dykov Krysař zamilovaný do Agnes, ktorá sa od žiaľu utopí, si určite nezaslúžil takéto sfilmovanie. aj keď nie je historicky doložená podstata legendy a nikto už dnes nevie, čo sa v skutočnosti v meste Hameln s deťmi stalo, či bol "Pipper" reálna osoba alebo len personifikáciou Smrti, z tohto filmu sa to rozhodne zistiť nedá a sledovať ho je nenahraditeľná strata času. ()

wewrka

No jo, mě se ale Krysař líbí. Viděl jsem ho vícekrát a podle mého stojí za kouknutí - spíš je to kategorie divadelního záznamu. Tedy nemohu se ztotožnit s většinovými komentáři a do odpadu tohle fakt nepatří. Není to ale klasický film a není to na oddychový večer... Výborná muzika a kamera, film kde hraje i ulice. ()

Agent24

Co na to říct. Jen, že je to silvestrovská rozklepaná nuda. Pochvalu si to zaslouží snad jen za tak rychlé natočení. Na druhou stranu by tohle dokázal někdo natočit za 2 hodiny. ()

Stupet

Ach pane Landa, k čemu jste se to propůjčil? Snad největší slátanina, kterou jsem kdy viděla. Film byl údajně natočený za 24 hodin. Výsledek tomu odpovídá. ()

jigsaw44

Mohol z toho byt tak krásny film na ktorý by bola Praha pyšná. Na ktorý by sa spomínalo ešte mnoho rokov. Zdalo sa, že to bude film predurčený k úspechu vdaka skvelému príbehu, užasnému soundtracku od Daniela Landy a krás Prahy, no nestalo sa tak. A to z toho dovodu, že natáčenie trvalo menej než 24 hodín a to sa odrazilo na jeho velmi nízkej kvalite. Je to proste škoda, že tento film upadol do zabudnutia, kvoli zbytočne urýchlenému natáčaniu za cielom sa dostat do Guinessovej knihy. ()

bl.e.cha

Docela chápu nízká hodnocení, já si v Krysařovi však našla něco, co mě uchvátilo (a příběh to opravdu nebyl). Taková zvláštní atmosféra, takový nepopsatelný pocit, člověk cítí amatérismus, nedodělanost a vše, co tu ostatní vyčítají, ale víte co? Ani mi to nevadilo, já si v tom to Krysařovo kouzlo našla. ()

Mraxis

Co to zase sakra je? Takhle ztvárnit Krysaře je kacířství!!! Takový skvělý příběh s krásnou hudbou! Takhle to podělat! Tady končí veškerá legrace. Režisér, scénárista a kameraman v jedné osobě by zasloužil defenestraci. Normálně vzal předlohu a vytřel si s ní zadnici, pak nad ní předvedl masturbaci a tuhle onanii nám teď servíruje. S Krysařem to nemá nic společného. Ta jedna hvězdička je za originální písničky Daniela Landy. Krom toho se na téhle odpornosti nedá najít naprosto nic ani lehce pozitivního. Pokud už nikdy v životě neuvidím další film toho prznitele Brabce, tak budu šťastný člověk. Když chce natočit film o zachycení nálady silvestrovské noci, tak ať to nepojmenovává Krysař!!! Vzít jméno a natočit něco naprosto jiného je neodpustitelné. 5% ()

shinlove

Nejrychlejší film se mi fakt líbil. Zajímalo by mě, jak by to natočil Hollywood v takhle krátkém čase :) A hlavně za kolik peněz :D 3* ()

Nathaniel8

Experiment celkem povedenej. Idea natočit něco za 24 hodin super. Obraz syrový, úsporný, ale měl kouzlo. A hudba prostě Landa... Jákl i když není herec tak velmi slušnej a pro tuto roli i dostatečně charismatickej a vzbuzoval respekt. Teda dokud stál a chodil. On prostě nesmí mluvit. Krajčo dobrý. Vlastně všechno dobrý, ale nějak to dohromady moc nefungovalo. Ale v TV ok. Jen jít na to do kina bych asi litoval peněz. ()

chlemtilka

Nevím, jestli ten časový rekord za to stál... hvězdička za nápad, ale výsledek nezáživný, pojetí otravné spíše než zajímavé... ()

PsychopatXXX

mít rekord za nejrychleji natočený film je sice hezký, ale vzhledem k tomu, jaká to je sra.ka, tak to rekordu malinko ubírá význam..... nebýt podkresu ikonické muzikálové hudby, nemělo by to ani těch 33 ()

klokan4

Podivné ztvárnění. Proč zrovna tímto způsobem? Je rozdíl mezi úchylností, která člověka osloví a mezi nicneříkající úchylností(tento případ). Místy hrozné herecké výkony a dialogy. Jednodenní natáčení je neomlouvá. Jedna hvězdička za hudbu, jedna hvězdička za zápis do Guinessovky a necelé půl hvězdičky za pražskou silvestrovskou noc. U nás na vesnici takové bujaré veselí nemáme :-). ()

Shidlo

Natočit film během 24 hodin??Blbost?Bylo to 31.prosince, co se Prahou proháněla skupinka „šílenců“, která se o to pokoušela. Náhodou jsem se v té době chystala na oslavu Silvestra právě na Staroměstkém náměstí a shoda okolností mě zavála až k té skupince, která natáčela film Krysař. Po pravdě, jinak bych se k tomu filmu ani nedostala a pochybuji, že bych na něj šla do kina, protože legenda o Krysařovi je mi už známá a i když jsem knížku od samotného tvůrce četla se zaujetím, myslím, že k tomuto filmu bych se neodhodlala. Nicméně jsem byla zvědavá, jak celé natačení dopadlo a co vlastně mohlo vzniknout z něčeho, co se natočí během 24 hodin. Můžu říct, že za 24 hodin se dá natočit „něco“, co je jako pohled z rychlíku, ale ne z toho našeho, který je pod štítem Českých drah, to by ještě šlo, prtože ten má většinou minimálně 30 minut zpoždění... ()

zdendap

Nechal jsem se nalákat na hudbu Dana Landy. To jsem si ale pěkně naběhl! Prostě neskutečné. Ani hlava ani pata. Ztracený čas v kině, který jsem mohl využít smysluplněji,. ()

burg

Být to studentský film, tak tomu klidně dvě hvězdičky přidám, ale tohle? Je vidět, že za 24h nemohl vzniknout vážně nic extra.. Smutný je, že nejlíp svou roli zvládl Karel Dobrý. ()