Bude to pomalu 20 let a je skvělé, jak nám tyhle restituční komedie zrají s každou dekádou. Bylo chybou zatratit tyhle projekty 90. let na první dobrou a dál pracovat jen se zahořklými komentáři tehdejších Rejžků. Hotýlek samozřejmě není Dědictví, ale z éry bordó sak má Hotýlek hodně do sebe. Ty archetypy byly ostatně českému filmu vlastní vždycky.(20.6.2012)

• Ivoshek

Jediný přínos tohohle filmu je, podobně jako u spousty dalších filmů raných 90. let, že docela hezky zobrazuje dobu a její hodnoty.(23.2.2008)

• brooklyn73

Film drzi svymi vykony Miroslav Donutil se sladce obrylenou Veronikou Zilkovou. Samotny dej pribehu mohl byt o deset minut kratsi. Zbytecne se to dohravalo a natahovalo. Ve filmu hral i Jan Kehar,nechybel ani Zdenek Srstka.(21.12.2008)

Tak jako restituce i filmy byly mnohdy rychlokvašné. Ovšem díky Miroslavu Donutilovi a několika opravdu vydařeným gagům se na to přece jen dá dívat...(8.8.2003)

• wosho

Film je to sice nic moc, ale bráno z historického hlediska (třeba za 100let) má toto dílo svým způsobem právo na existenci (což spousta jiných filmů ne). A díky pár hercům (hlavně Donutil) je to i koukatelné.(25.4.2007)