Bude to pomalu 20 let a je skvělé, jak nám tyhle restituční komedie zrají s každou dekádou. Bylo chybou zatratit tyhle projekty 90. let na první dobrou a dál pracovat jen se zahořklými komentáři tehdejších Rejžků. Hotýlek samozřejmě není Dědictví, ale z éry bordó sak má Hotýlek hodně do sebe. Ty archetypy byly ostatně českému filmu vlastní vždycky.(20.6.2012)

Ještě do poloviny filmu jsem uvažoval o čtyřech hvězdičkách, protože satiricky zobrazované události v roce 1990 z pohledu Čechoameričana opravdu stály za to. Hotýlek v srdci Evropy jsou vlastně taková Tři přání, jen místo kouzelného děděčka je tu kouzelná babička.(22.11.2009)

• wosho

Film je to sice nic moc, ale bráno z historického hlediska (třeba za 100let) má toto dílo svým způsobem právo na existenci (což spousta jiných filmů ne). A díky pár hercům (hlavně Donutil) je to i koukatelné.(25.4.2007)

Tak jako restituce i filmy byly mnohdy rychlokvašné. Ovšem díky Miroslavu Donutilovi a několika opravdu vydařeným gagům se na to přece jen dá dívat...(8.8.2003)

• LION-MR.T

Dobrý nápad,však málo využitý a malý rozpočet a nudný konec udělal své. A ještě štíhlý Donutil to moc nezachrání.(16.11.2006)