Tajemná záře nad Pacifikem

• Česko Konečný odpočet (neoficiální název) (více)

Nacházíme se v současnosti, na palubě nejmocnější americké atomové letadlové lodi Nimitz, která je právě na cvičných manévrech v Tichém oceánu. Náhle na loď udeří nevídaně silná elektrická bouře, která tohoto ocelového giganta doslova pohltí a způsobí něco zcela nemožného: Nimitz je vržen zpět v čase do 6. prosince roku 1941. Do japonského úderu na Pearl Harbor zbývá již jen několik málo hodin. Jak se nepřátelská flotila blíží k Havaji, octnou se kapitán lodi (Kirk Douglas), expert Ministerstva obrany (Martin Sheen), svérázný letecký důstojník (James Farentino) a zoufalý senátor Rooseveltovy administrativy (Charles Durning) v situaci, kdy se musí rozhodnout mezi dvěma zcela nemyslitelnými možnostmi. Dovolí Japoncům dokonat jejich vražednou invazi, nebo zahájí masivní protiútok, který navždy změní běh dějin? V tomto dechberoucím sci-fi akčním hitu, natočeném na palubě skutečné letadlové lodi Nimitz dále hrají, společně s její posádkou, také Katharine Ross a Ron O´Neal. (Magic Box)

Martin741

Slubny namet o cestovani v case a o tom, ako lod vyzbrojena modernymi zbranami sa v case presunie do roku 1941, aby zabranila utokom Japoncov. Ucas herca ako Kirk Douglas /Spartacus ...../ potesi divaka. 75 % ()

dezorz

ostali len spomienky. a nie velke. japosky film samurajske komando 1549 mi pripomenul ziaru nad pacifikom. chcem ju vidiet znova!!!! ()

Langy10

Moc se mi líbil tento film, jsem rád, že jsem ho viděl, protože ten film byl takovej tajemnej a uplne plný záhad, nevim jak bych to popsal, ale stačí kdyz sem napíču slovo vynikající :) ()

starbrejkr

Cestování v čase+2. světová válka = spojení dvou z mých nejoblíbenějších filmových témat, myslím že není moc co dodávat...Film mi přišel zpracovaný dobře, přestože konec byl trochu předvídatelný. ()

Wladi.mir

Druhá světová válka a cestování v čase? To jsem si protě nemohl nechat ujít. Výborný film, i když je starší, stále to stojí za shlédnutí. Vcelku pěkný nápad i provedení. ()

C0r0ner

Pokud bych si všímal jenom námětu, zpracování, herců, atmosféry (jakou už dnes umí málokdo vytvořit), i tak by to bylo na silné čtyři hvězdičky. Ten do dokonalosti dotažený časový paradox to ovšem hází ještě o kousek výš a pro mě je tady plná palba povinností! 90% ()

bourec

I v tomhle případku sem viděl kdysi snad deset minut, jinak nic.Rest splněn, a bourec překvapen.Fakt už jen ta prvotní myšlenka je za pět hvězd.Film trochu dojíždí na ne zrovna nejsympatičtější obsazení, ale když tohle pominu,je to super.Jen by mě zajímala ještě jedna hodina děje, a trocha změněnejch historickejch událostí.A nebo remake z roku 2020.Nebo radši 2021, tenhle rok je úplně debilní magořina.80%. ()

zette

Celkem zajimavy namet a minimalne ve sve dojmy dost atraktivni. Ale potencial mi prijde nevyuzity a to vicemene ve vsech smerech. Vice jak prumer dat nemuzu. ()

Mol

Tolik nevyužitýho potenciálu. Za celej film vlastně vidíme, jen jednu akční sekvenci, kdy japonsky zera sundají dva vymazlení Tomcaty a když už se schyluje konečně k boji, tak je konec. Škoda, mohlo to bejt za plnej, ale i tak je to nářez. Tohle bych si dal klidně jako filmovej remake, ale s pořádnejma leteckejma soubojema.. ()

mortak

Hloupá přehlídka vojenské techniky, kde děj není nijak důležitý. Škoda slov pro tento bezvýznamný filmeček. ()

majo25

Po rokoch som si opäť pripomenul tento viacmenej podceňovaný scifi-vojnový film. A musím povedať, že so svojej atmosféry neztratil nič. Cesta v čase, to ma vždy lákalo, efekty (hlavne prechodu časovou búrkou) pôsobia aj dnes veľmi efektne a príbeh má spád. Všetko toto dokopy ma ani raz neprinútilo pozrieť na hodinky. Herci na čele so Sheenom a Douglasom boli veľmi presvedčiví a výborne sa pre nich neobyčajných rolí zhostili. Za menšie mínus by som považoval to americké "honenie si brka" nad ich technologickými výdobytkami na lietalovej lodi, ktoré hneď niekoľkokrát opakovali...ako v nejakom lacnom TV-reality dokumente. Tiež exteriérových a akčných scén mohlo byť viac. Hodnotenie: 80% ()

dr.fish

Přehlídka vojenské techniky, která je důležitější než film samotný. Geniální nápad, který zůstal tragicky nevyužit. Tvůrci se zalekli možností námětu a radši zase červí dírou vycouvali zpátky do budoucnosti. Nikdo nám ani pořádně nezafilozofoval ve stylu "co by - kdyby". Takže vznikl jen takový další Top Gun. Smůla. 60% ()

Knuckless

Představte si... jste AMERICKÝ, sice mírně traumatizovaný (no znáte to- ne všechno se v minulosti povedlo) MARIŇÁK a plavíte se takhle někdy v roce 80 kolem Havajských ostrovů. Nad vaším bitevníkem svítí sluníčko, prostě pohodička. Když tu najednou- strhne se hrozná magnetická bouře, která Vás, Vaše kamarády mariňáky a zároveň i Váš supermoderní křižník přenese časem o 40 let nazpět- přímo do 7.12.1941, zrovinka do chvilky, kdy se japonská flotila chystá zaútočit na Pearl Harbor! Oh my holy Ben Affleck, whatcha gonna do?? Jsou tu 2 možnosti- a) vsadit si na Super Bowl anebo b) nakopat Někomu zadek. Tak co uděláte?? ()

okkac

Slušné, ale škoda nevyužitého potenciálu souboje 2 armád z jiných dob. Takový japonský Sengoku jieitai to vůbec neřešil a nechal mezi sebou rubat samuraje na jedné zbraně a moderní vojenskou jednotku se samopaly, tankem, vrtulníkem a další technikou. ()

tom88

Dobrý a zaujímavý film, zaujímavý námet a herecké obsadenie. Film stále drží diváka v napätí a divák čaká čo sa ďalej stane, no v závere sa toho moc nestane aj keď sa všetko chystá. Záver sa mi zdá byť nedokončený ako by scenár nebol dopísaný, tak len dotočili jednoduchý záver podla seba aby ako tak vypadal. Atmosféra je dobrá, hudba a kamera tiež. Dej baví, neprestajne od toho niečo očakávam, ale to čo divák očakáva sa nekoná. Takže s prižmúreným okom 4*. Chce to kvalitný remake s poriadnou akciou na konci, ktorá mi tu trocha chýbala. 70% ()

3n3my

Skvelý námet, ktorý bol aj dobre sfilmovaný a pri pozeraní si zaručene budete klásť otázky typu ČO KEBY? ()

sator

Ve skutečnosti se událost týkala lodi USS Eldridge, loď byla 15. ledna 1951 převedena na základě zákona o vzájemné obranné pomoci do Řecka, kde sloužila jako Leon (D54). Leon byl vyřazen z provozu 5. listopadu 1992 a 11. listopadu 1999 byl prodán jako šrot firmě V&J Scrapmetal Trading Ltd se sídlem v Pireu. ()

Decker

Zajimavy namet o jeste zajimavejsi myslence. Zmenit dejiny vracenim se v case. To samo o sobe neni nic prevratneho, ale tento film to podava s vybornou atmosferou a stylem. ()