Kočičí oko

Tři horrorové povídky natočené na náměty Stephena Kinga volně spojené s postavou předoucího kocoura: Quitters, Inc.: Jistá společnost používá jisté radikální metody, aby své zákazníky zbavila kuřáckého návyku. The Ledge: Manželka má milence! A ještě je tu jeden problém. Jak udržet rovnováhu na dvacátém poschodí? The General: Kočka - zachránce malé dívky, která je pronásledována tajemným zlem. (Film & Video Studio Prague)

petrik11

Všetko také nereálne a to i na Kinga. Prvá poviedka sa pozerať dala len jej koniec bol akoby ustrihnutý, druhú  som predtým počul ako mp3, preto takto spracovaná poviedka, nemala akoby ani napätie, atmosféru len sa chcela odšuchtať dokonca, to bolo slabé. Posledná poviedka? Absolútna ujovina. ()

Elessar.

Malo to šmrnc a ešte k tomu je to od prvej scény Kingovský referenčný lunapark :) proč ne. Prvá poviedka je aspoň podla môjho názoru najviac nepríjemná a aj tá druhá, keďže sa bojím výšok tak to je taká nočná mora trocha a tá tretia to mi prišlo ako nejaká gremlinská záležitosť ale zas proč ne. A všetky príbehy spája hezkej kocourek:) prišlo mi to lepšie ako Cujo ()

Bicman

Poněkud svérázný způsob jak se odnaučit kouřit ale proč ne... V celku slušně poskládaný horor, jehož nedílnou součástí je i jistá dávka černého humoru. ()

Velislav

Škoda poslednej tretej časti antológie, ktorá je nielen najslabší článok filmu, ktorý scenáristicky zastrešil sám King, ale zároveň je jediná napísaná výlučne pre film, teda nevyšla ako poviedka. Prvé dve "Quitters, Inc." a "The Ledge" vyšli v zbierke Night Shift (Nočná zmena) a patrili k tomu najlepšiemu. Keďže scenár písal ich autor, v snímku sa verne pridržiavali predlohy s jedinou výraznou zmenou v podobe titulnej mačky ako "spojítkom" medzi všetkými časťami. Namiesto tretieho menej vydareného dielu mohli adaptovať radšej vydarené "The Last Rung on the Ladder", "I Know What You Need", alebo "Strawberry Spring", všetko poviedky z knihy Night Shift a ktoré nikdy sfilmované neboli. 6/10 ()

Chlo0opek

Na to, že je to Stephen King, tak se mně film moc nelíbil. Asi to opravdu funguje jen v knize.. Nijak zvlášť napínavé. Ale 1. povídka teda měla obrovský potenciál a zajímavý námět a jednoznačně nejlepší. Další povídky jsou již o 2 třídy níže, proto tak lepší 2* celkově. ()

abrat

Podivné príbehy prepojené netypickým vyprávačom - zatúlanou mačkou. Asi najlepší je tretí príbeh o zlom škriatkovi, ale zaujímavý je aj príbeh o fajčiarovi s James Woodsom. ()

zanvalzans

Ja celkom zbožnujem poviedky a tieto sa rozhodne dali pozrieť.Asi si zaobstarám mačku,aby mi niaky škret nezobral dych.A cigariet sa rozhodne tiež nemienim vzdať. ()

L2011

Jeden z lepších filmů podle S.Kinga.Co se týče hudby,byl to asi úzus poloviny 80.let nahrávat vše na uměle znějící samohrajky a nevyhnulo se to ušislyšně ani Alanovi Silvestrimu. ()

JARDAHONDA

Z hrůzostrašné fantazie Stephana Kinga (autora bestsellerů : Žhářka, Osvícení, Carrie) vzešla trilogie děsivých příběhů, které jsou vzájemně propojeny zbloudilou kočkou, která se potuluje mezi jednotlivými díly. V první epizodě bojuje silný kuřák z New Yorku s problémem jménem závislost na cigaretách. Druhý příběh se zaměřuje na Cressnera, gangstera z Atlantic City, který se dozvídá o aférce své manželky s profesionálním tenistou. Toho proto donutí chodit po řimse vysoko-podlažního bytu s tím, že zvládne-li obejít jedno kolečko po převisu, nechá mu Cressner svou ženu navždy. V závěrečné epizodě má malé děvčátko problémy se spaním. A přestože její rodiče dávají vše za vinu jejich kočce, dívenka moc dobře ví, že je vše úplně jinak.. Tento zvláštní námět mě velmi oslovil, nechybí v něm prvku hororu, které se střídají s komediálním žánrem. U mě dobrý **** ()

tXtX

Naozaj obstojná poviedková záležitosť.. čo dodať. Veci podľa Kinga väčšinou zaváňajú brakovinou.. ale toto fakt vyšlo a bavil som sa od začiatku do konca. 75% ()

MrEddie

Většina adaptací Kingových románů je béčková a za nic nestojí. Ale "Kočičí oko" je velmi dobrý horor/komedie film. Možná proto že S.King byl scénáristou. Všechny tři povídky jsou nadprůměrné. Nejlepší je pro mě hned ta první Quitters inc. Výborný nápad jak se stoprocentně odnaučit kouřit má prvky černého humoru. Líbí se mi jak do dílu tvůrci vložili Kingoviny (bernardýn na začátku je Cujo, James Woods se v televizi dívá na Mrtvou zónu a kočku na začátku málem zabilo auto Christine) Kočka je důležitou součástí filmu zejména ve druhé a třetí povídce. Mám kočky rád takže jsem si oba díly oblíbil. Kočičí oko je pro mě solidní nadprůměr a dávám tři a půl hvězdy. ()

Zupan_

Tak prvá poviedka s Woodsom a tá posledná s tým stredovekým škrečkom sú 5 z 5. Má to skvelú atmosféru tie 2 su ako perfektný mix medzi hororom a komédiou. Tá stredná je dosť čudná. Celkovo mi to sadlo oveľa lepšie ako napríklad iné predcenené poviedkové horory Creepshow a Bodybags. ()