Mělký hrob

David, Alex a Juliet hledají spolubydlícího. Mezi šílenci, počítačovými fanatiky a jinými asociály, kteří mají o pokoj zájem, působí Hugo jako zjevení. Sympaťák na první pohled. Pohoda ale končí hned druhého rána, kdy objeví Huga v posteli bez známek života. Ještě než úmrtí nahlásí úřadům, najdou vedle jeho těla kufřík plný peněz. Svědomí velí volat policii, jenže vidina hromady peněz je lákavější. Během několika dnů projde jejich přátelství těžko uvěřitelnou zkouškou a cena, kterou za ohromné bohatství zaplatí, bude vysoká. (Bontonfilm)

Blueeyes

„Věřím v přátelství. Přátele potřebujeme. Ale, když jednoho dne zjistíš, že už jim nemůžeš věřit.....co pak? Co?“ Kufr plný peněz, jedno tělo navíc a plán, který vyžaduje nejen přátelství, ale i velmi pevné nervy, jistou dávku kriminálnické cti a loajality. Ale kdo vlastně dá za sebe ruku do ohně, že by v téhle situaci byl opravdu věrný svým přátelům, zvlášť, když si nemůže být jist jejich věrností... Oceňuju režii, skvělou zvláštní kameru i snahu o překvapující pointu, která mě ale zase tolik nešokovala. Ale možná jsem očekávala trošinku silnější kávu. ()

petikacka

Tak tenhle pro mě první film Dannyho Boyla mě fuckt dostal...Tahle černočerná komedie je podle mého gusta a naprosto se mi vryla do paměti...A taky Ewan, kterého od té doby sleduju a neustále zjišťuju, že je prostě dobrý...Za mě 95% ()

Elgin

Vyborny thriler so vsetkym co k takemuto filmu patri. Naprosta mraziva atmosfera si vas podmani ak vydrzite ten trosku humorny zaciatok. S postupom casu je toho nasilia a hustej atmosfery dost i na otrlejsie postavy. Nechcem rozpytvavat sceny dopodrobna - len jednu vec by som na zaver zdoraznil - KAZDY MA SVOJU CENU.... ()

modista

pokud jsem dal tři hvězdičky, tak jsem moc shovívavý. Černá komedie dost mizerně udělaná, thriller ani náhodou. ()

Saur.us

Na začátku taková příjemná komedie o trochu škodolibejch kamarádech, která se pozvolna změní v geniální krvavý psychothriller s optimistickým závěrem. Tak to má být, tak je to správně. I přes občasnou nudu dávám 4* ()

Brasi

Skvěle rychlej spád, kterej s sebou přináší zlo v podobě nehodnověrnýho vykreslení přeměny charakterů hlavních postav. Jinak jednohubka, která jak rychle uteče na obrazovce, tak rychle vám uteče z mysli. ()

fifi.m

Jako béčkový horor ze šedesátých let by to možná ušlo. Na thriller devadesátých let to je rozhodně málo. Jen mě to utvrdilo v tom, že Danny Boyle patří mezi ty režiséry, kterým prostě nerozumím. ()

zahadum

Arogantný, brutálny, ironizujúci sám seba, ľahko plynúci a miestami thrillerovo napínavý ....tak by sa dal stručne charakterizovať tento film. Boyle hravo strieda napínavé chvíľky až do absurdnej čiernej komédie ( si doktorka denne zabíjaš ľudí ) Páči sa mi zbesilý strih a divoká práca s kamerou keďže viem, že režisér to o chvíľku spomalí do temnej hrôzy naháňajúcej scény s hudbou čo chytá za krk ako čierna mŕtvola...proste tento film nechce aby sme ho brali vážne ale pritom sám je natoľko vážny až tvorí atmosféru ktorá sa dá krájať. A logické prešlapy ? no a čo ? je to večný syndróm šachového koňa...nikto nikdy nevidel pohybovať sa koňa v prírode do L...no a koho to kurva zaujíma keď je to súčasťou parádnej hry !? ....Boyle baví na plné gule ! ()

tragos

"Víš s kým spíš?" ...ehm, zpět ke komentáři. Tři přátelé, kufr peněz a mrtvola v bytě. Co s tím? Danny Boyle a John Hodge vědí... Film na pomezí dramatu a thrilleru řízlý přídomkem "psycho" a okořeněný nefalšovaným černým humorem. Ano, ano, podobnost s Trainspottingem není čistě náhodná, chybí tu snad jen drogy. Perlička, o kterou by řada z nás přišla nebýt právě Trainspottingu. ()

greenlord

film ostry jako britva v rukou specialisty. mcgregor odvadi svuj vysoky standard, vice me vsak zaujal ch. eccleston. pozvolny rozjezd necekejte ()

Lyžař

Do včerejšího večera jsem o tomhle filmu nevěděl vůbec nic. Dnes ho mám již zkouknutý a musím říct, že si tvůrci nádherně pohráli s myšlenkou "co s lidmi udělají peníze"..Tři přátele, kteří se baví životem jako takovým, mají se rádi a vypadá to, že je nemůže nic rozdělit, potká z čista jasna možnost přivlastnění si velkého obnosu peněz. Z přátel se najednou stanou tři zcela odlišné postavy a osobnosti. Každý má svůj typický charakter a snímku to jen přidá na síle a přitažlivosti. Seč dávám "jen" tři hvězdy, Mělký hrob můžu doporučit všem, co mají rádi tak trochu černý humor ve filmu, který je vlastně takovým polothrillerem. Ewan McGregor byl už tady oslňující..všechna čest jeho výkonu..a to v pouhých třiadvaceti letech.. ()

KHkomiks

Když už přátelům nemůžete věřit, co pak. Mělký hrob dokazuje, že nízkorozpočtové filmy stojí rozhodně za shlédnutí. Film s naprosto nečekaným koncem a skvělými přáteli, kteří se vás jednoho dne pokusí zabít kvůli kufru plnému peněz od mrtvého dealera. První film Dannyho Boyla odstartoval slávu Ewana Mcgregora. ()

BOURQUE

Film o troch priateľoch, ktorí sa dostali k peniazom. A ako známe, peniaze menia vzťahy a povahy človeka. Toto a ešte niekoľko ďalších vecí sa nám snaží pán Boyle vysvetliť pomocou skvelých hercov, z ktorých vyniká hlavne Ewan McGregor. Osobné hodnotenie: 70% (***) ()

Majkak

Naprosto logický závěr s ohledem na to, jaké týpky představují hlavní hrdinové. Logické nedotaženosti v ději (nejvíce kritizovaný moment jak detektivové začali tak rychle podezírat hlavní hrdiny) mně ani moc neruší, beru to jako menší daň pro jinak vtipný černý humor. Víc mě ruší ta vzletná slova o přátelství. Pokud si vyberu za kamarády takové charaktery, jakými jsou hlavní hrdinové, nemůžu se divit, jak dopadnu. ()

Rockerman

Film mi připomíná jiný film, který řeší podobné téma a je podobně dobrý. Myslím tím "Jednoduchý plán". I tam přijdou tři přátele náhodně k balíku peněz. Tady i tam však tyto přátele velké peníze nestmelují, ale naopak odcizují a rozdělují. Původně to byli recesisté, kteří se bavili na úkor druhých. Prachy a události s vraždami kolem nich, ale všechno nasměrují k nevyhnutnému tragickému konci. Ta pointa je opravdu zdařilá a nebýt trochu nudné druhé části (kromě závěru), sáhl bych k plnému hodnocení. I tak jsem se velmi bavil 80%. ()

Danny Boyle se vrací ke kořenům. Konečně.

Danny Boyle se vrací ke kořenům. Konečně.

09.05.2011

První film, kterým na sebe upozornil, byl téměř hitchcockovský Mělký hrob. O svém příštím počinu nazvaném Trance tvrdí, že půjde o podobně temný, sexy, vyhrocený thriller. Scénář podle svého… (více)