Maléna

• slovenský

Malena

Malena

Drama / Romantický / Komedie / Válečný

Itálie / USA, 2000, 88 min (Director's cut: 109 min)

Příjemný retrosnímek, ze kterého je cítit nostalgie ztraceného dětství a prvních, ryze platonických lásek. Film staví zejména na půvabech Monicy Bellucci, bez které by se patrně v mezinárodní konkurenci neprosadil. Rozhodně nejde o nějakou filmovou událost roku, ale příjemně strávených 90 minut to bezpochyby je. Celkový dojem: 70 %.(25.5.2008)

Ze začátku to bylo na mě až moc "italsky přímočaré." Oslovil mě však příběh o mladém chlapci a také zobrazení dvojí, pokrytecké morálky. Dobré. Jen mi přišlo, že ta válka je tam v mnoha případech jaksi navíc.(27.9.2004)

Film o prekliatí krásy medzi barbarmi.(16.7.2004)

Thx to oli.G se mi dostal do rukou můj první Tornatore. A bylo to první setkání z druhu nezapomenutelných, a to rozhodně nejen proto, že Monica Bellucci má k bohyni prvních chlapeckých lásek tak blízko jako moje přítelkyně k dokonalému zpodobnění štěstí a lásky a vůbec, že ano, co si budeme povídat;) Není ta zamilovanost fajn?:) Hormony holt dělají svoje:)) A dost už o ženách, i když to u Malény asi bude problém...Maléna je po všech stránkách lidský film, skutečně uvidíte všechno co (někdy bohužel) není lidem cizí...italské přístavní městečko za druhé světové války se stává kulisou romantického příběhu tak jedinečného jako je sama první chlapecká láska, která by mohla být tím co kluka mění v muže, ale zároveň neopouští dětinskou rozvernost italského temperamentu, za nímž je schováno cosi co nejde popsat, ale je to v Renatově otci. A jako vždy když se sešli Giuseppe Tornatore a Ennio Morricone, i tentokrát je nejen na co se dívat, ale i co poslouchat...je na čase skončit, stejně se pokouším vylíčit něco co není možné slovy obsáhnout. Takže 100% a dost.(30.4.2005)

Komediálne úlety typickej talianskej rodinky držiacej sa na princípe dennodennej hašterivosti, neskúsený mládenec podliehajúci ,,hriešnej" zvodnosti očarujúcej vdovy, podmanivé hudobné sekvencie melancholického Morriconeho + scenár podfarbený neznesiteľnými moralistami. A Monica Belluci je diabol... pardon, anjel v diabolskom prestrojení :-)(6.12.2009)