poster

Maléna

 • Itálie

  Malèna

 • slovenský

  Malena

 • anglický

  Malena

Drama / Romantický / Komedie / Válečný

Itálie / USA, 2000, 88 min (Director's cut: 109 min)

 • meave
  ****

  Citlivý a poetický pohľad na dospievanie a lásku v tieni vojny. Avšak najdoležitejšou kulisou je malomesto. Neľútostné, neodpúšťajúce, hodnotiace a odsudzujúce v rovnakom okamihu. Monica Belluci ako krásna, obdivovaná a nenávidená zároveň, je hlavnou hrdinkou snov sicílskeho chlapca a tiež svojho vlastného pohnutého života. Krutosť človeka sa ničomu nevyrovná. Tá túžba ponížiť každého minimálne na svoju úroveň a vrátiť všetko utrpenie späť, hoci nevinnému, sa nikdy nekončí. Prispôsobíte sa, alebo umriete....(18.9.2005)

 • Vitex
  ***

  Když si odmyslím všechny rádoby vtipné(ale docela trapné - chvílama) pasáže, tak je to moc dobrý film, kterému by se dalo dát ****... ale bohužel tam jsou. Jinak se mi líbilo, jak se dá vyjádřit hrůza války ne hromadou mrtvol, ale třeba tím, že se vrátí manžel(mrzák) z války a zjistí, že se z jeho milované stala kurva, která šla s každým, kdo ji dal kus chleba... Je tam mnoho povedených okamžiků a Monika Bellucci je fakt nádherná (a její výkon je narozdíl od většiny ostatních moc dobrý), ale je tam i mnoho scén, které se tam výrazně nehodí... Třba nechápu "hlášky" Renatova otce (které měli být asi vtipné), jako třeba : "Bylo by ti líp, kdybys byl slepý !", když si Renato honí ve svém pokoji...(2.5.2005)

 • kulyk
  *****

  Když je nejhůře, systola nestíhá zásobovat a naopak diastola krade hemoglobin z kapilár v topořivých tělíscích, vždy vzpomenu na Malénu. Film se taky dá vidět.(14.7.2012)

 • B!shop
  ****

  Opravdu nechapu ty kecy typu chytrej film, uzasny drama, skvost a podobne, protoze me to prislo jako naprosto jednoduchoucka komedie se stupidnim pribehem, kde jde jen o to, ze v jedny prdeli v italii behem druhy svetovy zije jedna sexy zenska, ktera kdyz se projde po meste, tak se za ni otoci kazdej chlap s hlaskama typu ty bych protah vsechny otvory a zensky ji naopak pomlouvaj, ze je coura. Do toho vse sledujem ocima 12 letyho kluka, kterej je do ni zamilovanej. Nicmene tim, ze rikam jednoduchoucka komedie, se to nesnazim nijak kritizovat, Tornatore vse natocil s lehkosti, takze se na to moc prijemne kouka, obcas to fakt skvele pobavi, paradni hudba, jednotlivy postavicky jsou spravny uchylacci a Belluci je sexy. Takze jsem se tech 90 minut dobre bavil.(10.11.2010)

 • golfista
  ***

  Sorry, ale mně to tak úžasný zase nepřišlo. Monica Bellucci je sice chvílemi pěkná, ale taky chvílemi taky dost "divná" a vyplnit celý film pouze chlapeckými sny o ženský se mi zdá dost málo. Možná je to taky tím, že jsem si v půlce na chvilku zdřímnul :)(28.5.2003)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace