Maléna

• slovenský

Malena

Malena

Drama / Romantický / Komedie / Válečný

Itálie / USA, 2000, 88 min (Director's cut: 109 min)

Sorry, ale mně to tak úžasný zase nepřišlo. Monica Bellucci je sice chvílemi pěkná, ale taky chvílemi taky dost "divná" a vyplnit celý film pouze chlapeckými sny o ženský se mi zdá dost málo. Možná je to taky tím, že jsem si v půlce na chvilku zdřímnul :)(28.5.2003)

Velmi milý a hřejivý film o krásné Maleně, životní lásce dospívajícího kluka za druhé světové války na Sicílii. Tornatore si natočil svou verzi Obecné školy, Lásek mezi kapkami deště a Amarcordu zároveň. Ovšem nádherná bohyně Monica Bellucci hrála jen zde. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=j4C0szpgokQ(19.11.2009)

Oscar 2 nominace: Kamera, Hudba. . . . . Zlatý Medvěd - výběr(19.3.2004)

Krásný příběh - nádherná Monica Bellucci. Malèna zobrazuje krásu ženského půvabu. Giuseppe Tornatore přesně ví co točí, a točí to geniálním způsobem. Záběry na procházející Monicu Bellucci po městě jsou dnes už legendárními accelerated-highlight scénami v dějinách filmu.(22.7.2014)

Trošku toho Felliniho, trošku toho italského ducha a trošku té falešné morálky. Od všeho něco nakonec dalo vzniknout drásavému filmu. A Monica Belluci se konečně našla. Malena aneb Život nikdy nebyl spravedlivej.(28.7.2007)

• - Plakát z filmu, na kterém si Monica Bellucci zapíná boty, se stal nejprodávanějším filmovým artiklem toho roku a visel v pokoji milionů teenagerů. (Roman.Ticka)