Maléna

• slovenský

Malena

Malena

Drama / Romantický / Komedie / Válečný

Itálie / USA, 2000, 88 min (Director's cut: 109 min)

SVOSTNÉ!!!(27.5.2008)

Film postavený na kráse Monicy Belluci a onanistických touhách mladých kluků a mužů v jejím okolí. Krásná slečna co nezachrání jinak průměrný film.(24.9.2005)

Thx to oli.G se mi dostal do rukou můj první Tornatore. A bylo to první setkání z druhu nezapomenutelných, a to rozhodně nejen proto, že Monica Bellucci má k bohyni prvních chlapeckých lásek tak blízko jako moje přítelkyně k dokonalému zpodobnění štěstí a lásky a vůbec, že ano, co si budeme povídat;) Není ta zamilovanost fajn?:) Hormony holt dělají svoje:)) A dost už o ženách, i když to u Malény asi bude problém...Maléna je po všech stránkách lidský film, skutečně uvidíte všechno co (někdy bohužel) není lidem cizí...italské přístavní městečko za druhé světové války se stává kulisou romantického příběhu tak jedinečného jako je sama první chlapecká láska, která by mohla být tím co kluka mění v muže, ale zároveň neopouští dětinskou rozvernost italského temperamentu, za nímž je schováno cosi co nejde popsat, ale je to v Renatově otci. A jako vždy když se sešli Giuseppe Tornatore a Ennio Morricone, i tentokrát je nejen na co se dívat, ale i co poslouchat...je na čase skončit, stejně se pokouším vylíčit něco co není možné slovy obsáhnout. Takže 100% a dost.(30.4.2005)

Drama s romanticko-lyrickým podbarvením. Monica Bellucci je oslnivě krásná a jen její půvaby samotné jsou jasně za 5 hvězdiček. Slušně zahrané role dětskými hrdiny snímku.(25.4.2003)

Vynikajici italsky film jehoz eroticka drazdivost v podani Monicy Bellucci sala az do pritmi kinosalu.(31.7.2002)

• - Plakát z filmu, na kterém si Monica Bellucci zapíná boty, se stal nejprodávanějším filmovým artiklem toho roku a visel v pokoji milionů teenagerů. (Roman.Ticka)