Maléna

• slovenský

Malena

Malena

Drama / Romantický / Komedie / Válečný

Itálie / USA, 2000, 88 min (Director's cut: 109 min)

Krásná žena a mladý šmírák. Ošklivé ženy jdou po ní, závidí ji, nenávidí, později lynčují. Malý šmírák to nemá doma s rodiči snadné, takže jediné co mu naplňuje život je ženskost a kouzlo MALENY. Zajímá se o ni víc než jiní, takže jde o bohulibé počínání. Nesbírá o ní drby, ale snaží se ji pochopit, povzbudit, podporovat!!(5.8.2010)

Komediálne úlety typickej talianskej rodinky držiacej sa na princípe dennodennej hašterivosti, neskúsený mládenec podliehajúci ,,hriešnej" zvodnosti očarujúcej vdovy, podmanivé hudobné sekvencie melancholického Morriconeho + scenár podfarbený neznesiteľnými moralistami. A Monica Belluci je diabol... pardon, anjel v diabolskom prestrojení :-)(6.12.2009)

Príjemně se na to dívá ( moc pěkná kamera ), příjemně se to poslouchá, ale emocionálně mě to až na pár okamžiků nechalo poměrně chladným. Pocity, představy a touhy Renata mě míjely ( možná je to tím, že jako menší jsem žádný podobný objekt svého zájmu neměl ). Bohužel humorná rovina s tou melancholickou nějak nesedí dohromady ( ale Renatův otec by si zasloužil vlastní film ). Přiznám, že úplný závěr za tónů Moriconeho mě dojal a přemýšlel jsem o čtyřech*, ale za 2 minuty emocí? Ne. 70 procent.(2.5.2005)

„V živote mi veľa žien povedalo, aby som na ne nezabudol, ale ja som nezabudol iba na tú, ktorá ma o to nepožiadala ani raz." Ťažko opísateľný film s úchvatnou atmosférou o správaní žien (xenofóbia, nenávisť, pomsta), chlapcov (nohavičky) a ich otcov (aký darček dáte dospievajúcemu synovi? Určite bicykel?). Vynikajúce herecké obsadenie (prím hrajú Monica Bellucciová a Giuseppe Sulfaro). Snímka je predchnutá smutnou atmosférou, keďže od začiatku tušíme, že sa to NEMOŽE skončiť dobre. Záverečné minúty sa nesú v pochmúrnom, nostalgickom a melancholickom duchu (niečo ako PRI MNE STOJ! ibaže so sexom).(19.9.2005)

Siréna Bellucci lákající i dráždící, sexuální fantazie neznající věkové limity, opakovaná poznání, že lidé jsou kurvy, aniž by se živili prostitucí, maestro Morricone a blažený úsměv na rtu, když se malý Renato ke konci zachová tak trochu jako Rick v Casablance.. Nostalgií provoněná půvabnost. Z časů, kdy to měl na Sicílii jakýkoliv malý fetišista těžší, než velký fašista a podobně jako Benigniho La Vita è bella zahalená do závoje přikrášlených dětských vzpomínek. Že opravdovou lásku zažije jen ten, kdo pro ni trpí, vykreslil Tornatore vášnivě i vkusně a to přitom měl director´s cut už velmi blízko k Tinto Brassovi, tzn. více vzedmutých kalhot na obou stranách plátna..(13.11.2013)

• - Plakát z filmu, na kterém si Monica Bellucci zapíná boty, se stal nejprodávanějším filmovým artiklem toho roku a visel v pokoji milionů teenagerů. (Roman.Ticka)