Blade, který je sám napůl upírem, pátrá po svém příteli a pomocníkovi Abrahamu Whistlerovi, který údajně zemřel, ve skutečnosti však žije v zajetí upírů. Nakonec se mu podaří přítele najít a osvobodit. Whistler infikovaný upírskou krví svede s nákazou úspěšnou bitvu, nepadne si však do oka s Bladeovým novým pomocníkem. V jejich skrýši se objeví maskovaní upíři Asad a Nyssa. Přinášejí vzkaz pro Blada od vládce upírů. Ten mu nabízí příměří a současně ho žádá, aby se společně s upíry pokusil zastavit hrozbu, která ohrožuje svět obou ras. V Praze se totiž objevila nová upírská rasa, Smrťáci, které vede Jordan Nomak. Blade s oběma pomocníky odjede do Prahy, kde navštíví sídlo upírského vůdce Eliho Damaskinose... (TV Nova)

H4ku11

Okrem finále, požičaných čeľustí od Predátora a výzoru Voldemorta pre genetické potvorky to dosť ušlo. Wesley Snipes nie je môj obľúbenec, ale účasť Rona Perlmana a Leonor Varely potešili. ()

Renfield

Že to režíroval Guillermo del Toro je znát téměř okamžitě... vůbec, když jsem zrovna nedávno dokoukal The Strain. Dvojka mi sedne více než jednička a to i přesto, že jednička byla více o příběhu, zde jde především o akční scény, ale ty jsou provedeny kvalitně, takže proč ne. Taktéž vizuální efekty jsou mnohem povedenější, než tomu bylo v prvním díle. Co naopak dvojka postrádá, je scéna na kterou se nezapomíná, jako byla u jedničky ta úvodní. To ovšem vynahrazuje množství zajímavějších tváří ve vedlejších rolích... Leonor Varela, Norman Reedus, Ron Perlman, Danny John-Jules a samozřejmě Karel Roden a Marek Vašut. 75% ()

Mikino00

Naprosto odlišné od jedničky, film tvoří z 90 % akce, která je většinou jen na efekt, moc nebaví. Příběh přitom celkem ušel a vizuálně film také nezklamal. Horší je, že většina postav je šablonovitých a k smíchu. Možná tak trochu z nostalgie dám vyšší hodnocení. ()

mira007

Slabší než jednička, ale okořeněné českou stopou. Hollywoodská kariéra Marka Vašuta ještě doutnala, než pochopil, že než se prosadit v takových amerických tyjátrech tak je lepší natočit Román pro ženy, kde má hlavní roli. ()

bobstock

Jedno z mála pokračování, které drží krvavou laťku. Chvílemi i nedrží a přelívá. Praha s Rodenem a Vašutem potěšila. 75% ()

E´Tonno

Blade 2 je podľa mňa dobrým filmom aj v roku 2022. Vďaka neustálej akcii nie je čas na nudu a narozdiel od jednotky som nemal problém ani udržať pozornosť po celých 112minút. Vďaka tomu, absencii nafukovania upírov (tu postavy "iba" prehnane lietajú / hýbu sa akoby boli z gumy), pitve a Ronu Pearlovi by som hodnotil túto časť o niečo vyššie ako jednotku. ()

Milky.

Musím uznat, že narozdíl od jedničky tohle má takovou jakoby Underworld atmosféru. Stále je ten scénář v některých momentech hrozně stupidní (třeba UV granáty a UV bomba), ale Del Toro tomu dal něco navíc. Už to není stupidní laciná techno-vybíječka, ale už to má něco navíc. Minimálně  je tam poznat lepší rozpočet a skvělý Luke Goss. ()

Strike

Super násilíčko. Jednička měla lepší atmosféru, ale tohle je svižnější,akčnější. Nejlepší hlášky maj Roden a Vašut. ()

krusty2

Blade II je proste akcna jazda,ktoru ked si pustim,vzdy dojdem az na sami koniec. Super strih a hlavne vynikajuca kamera. ()

cupito

Při prvním shlédnutí jsem bodovala za 3, ale tehdy jsem byla poněkud ošizena o závěr, proto měním své rozhodnutí a zvyšuji skore. ()

Johny360

Tento díl mi příjde nejlepší a líbí se mi účast Dannyho John-Julese (Danny John-Jules) alias KOCOURA v Červeném trpaslíku :-) ()

Kratoc

Zatímco jednička se snažila hrát na temnou atmosféru (a moc jí to nešlo) a charisma Wesley Snipese, tak dvojka na tohle všechno rezignovala, nasadila pořádné tempo akce, přidala pár drsňáků a to všechno zasadila do parádně depresivní atmosféry. U filmu je sympatické, že se nesnaží odhalit tajemství všehomíra, ale chce diváka pobavit. A to se mu rozhodně daří. ()

toi-toi

Po štýlovej a cool jednotke prichádza béčkový odvar so všetkými prísadami (rozumej ázijské bojové umenie, WTF scény, ultradrsný gay sa tváriaci super žoldnieri...). Upíri slúžia ako čerešnička na torte. Nejedná sa však o tortu ale o bublaninu z ktorej niekto vyžral všetko ovocie.. Bohužiaľ celý film vo mne evokoval miesto pokračovania skôr predstavu pilotu k seriálu. ()

Brejlil

Na upírský šmejd - jedině Blade. Tvrdé rysy, skoro žádné emoce a neutuchající chuť vraždit upíry. Ti zmetci se tentokrát usadili v Praze a genetickou manipulací vytvořili křížence Draculy a Predátora. Ale nepočítali s Bladem. Ten prokoukne každou léčku, každý úskok a každou faleš. Scénář je křížencem nezávazné blbiny a antické tragédie. Možnosti komplikovaných vztahů mezi upíry samotnými a upíry a Bladem by plně rozvinul snad jen Bergman, nikoli del Toro. Před lety se mi to líbilo hodně, teď je to místy velmi utahané a ke konci nudí. ()

husokachna

Hodnotím za dospívající husokachně, protože když jsem jím byl, byl Blade The Dvojka pořádnej nářez. Teď už mě to tolik nebralo, ale Vašutovo kurva piča výkon nestárne. ()

Wardan

Tomuhle říkám efekt Terminátora. Je to když je dvojka lepší než jednička. Guillermo del Toro přitáhnul do Blada svojí skvělou režii a frajera Rona Perlmana. Choreo je rychlejší a promakanější, postavy plnokrevnější, a co je hlavní del Toro dal Bladovi soupeře, který se mu vyrovná a dokonce ho předčí. Díky tomu souboje konečně nevypadají jako mlácení prvňáčků. Jo a záporák Nomak v podání Luka Gosse je luxus. ()

Staří známí ze Středozemě

Staří známí ze Středozemě

14.06.2009

Víkend s fantasy novinkami pokračuje. Po včerejších jobovkách pro fanoušky hrdinské fantasy je čas spravit si chuť. Kdo jiný by nás mohl potěšit než Guillermo del Toro? Ten v chatu s redaktorem BBC… (více)

Guillermo del Toro zešílí

Guillermo del Toro zešílí

07.10.2007

Talentovaný mexický tlouštík hodlá přitvrdit. Ne že bychom snad považovali jeho temnou fantasy Faunův labyrint a právě natáčeného komiksového Hellboye 2 za nějaké pohádky pro děti (to rozflákání… (více)

Hellboy v Maďarsku střílí elfy

Hellboy v Maďarsku střílí elfy

08.06.2007

Chtěli byste se potkat s Guillermem del Torem anebo Ronem Perlmanem? Pokud patříte k slovenským uživatelům ČSFD, ode dneška je máte, čoby kameňom dohodil. Právě v pátek 8. června totiž oficiálně… (více)

Další kniha na stříbrná plátna

Další kniha na stříbrná plátna

01.03.2006

Adaptace knižních děl, čím dál více plnící kinosály, se poslední dobou stávají nejvýdělečnějším druhem filmu, proto se není čemu divit, když veliké společnosti skupují filmová práva od knižních… (více)