Reklama

Reklama

VOD (1)

V roce 1961 ukradl 60letý taxikář Kempton Bunton Goyův portrét vévody z Wellingtonu z Národní galerie v Londýně. Byla to první (a zůstává jedinou) krádež v historii galerie. Kempton poslal požadavek na výkupné s tím, že obraz vrátí, ale pod podmínkou, že vláda investuje více do péče o seniory. To, co se stalo potom, je legendou. Po padesáti letech se objevil celý příběh – Kempton spřádal síť lží. Jedinou pravdou bylo, že to byl dobrý muž, odhodlaný změnit svět a zachránit své manželství – jak a proč k tomu použil vévodu, je úžasně povznášející příběh. (JOJ Cinema)

(více)

Videa (1)

Trailer 2

Recenze (27)

verbal 

všechny recenze uživatele

Spíše herecky a gerontofilně, než příběhově či dramaticky zábavná retrokokotinka z dob, kdy neparazitující mouřenínové spolu s pár nevýbušnými Pakoši museli ještě v Anglii pracovat, kdy se kradlo skoro analogově, a vyčórovat tak originál Goyi z národní galerie bylo jen otázkou správného načasování, kdy půjde lidský alarm na svačinu či chytne angínu a nebude moci tak nahlas houkat. Film, u kterého se vám bude pohodově kornatět, klapat zubními protézami nebo cévkovat, a po němž dostanete neodolatelnou chuť vzít chodítko a došourat se do Totlandu beztrestně zčadit pár pišingrů v akci, nebo vlézt na léty zapšklou, držkatou a svraštělou starou a ještě jednou jí ho tam z posledních sil pořádně nadrobit. Bába Mirenová i dědek Broubent zcela bezchybní a občasný typický velkobritský tumor to taky celkem vkusně zabíjel. Nemít to kapku osteoporózní a pajdající scénář, pustil bych to v tramvaji i sednout. ()

Aljak 

všechny recenze uživatele

Zaujímavý film o výstrednom mužovi menom Kempton Bunton, ktorý sa do histórie zapísal ako "Únosca vojvodu z Wellingtonu". Tento príbeh vo filmovej podobe určite zaujme, akurát je tu taká dilema, že či s človekom ako Kempton sympatizovať alebo nie. Svojim spôsobom má pravdu, ale jeho štýl je zbytočne príliš provokantný. Ten súd bola strašná fraška, až sa čudujem, že takéto niečo sa nestalo precedensom pre akúkoľvek ďalšiu obhajobu krádeže. Ale odhliadnuc od toho bol film fajn, nič extra výnimočné, ale určite som sa nenudil. ()

Reklama

Morholt 

všechny recenze uživatele

Herecký koncert Jima Broadbenta, jehož postavu věčného kverulanta a bojovníka za spravedlnost nejde nemilovat. Jen je škoda, že jeho výkon nebyl podepřen lepší dramatizací. Pokud nepočítám poslední třetinu, která se nesla ve znamení soudního jednání, byl celý příběh takový nijaký a nad vodou ho drží výhradně výstupy hlavního hrdiny. Mohlo a mělo to být lepší, ale po duši film pohladí i tak. 60% ()

Michalechal 

všechny recenze uživatele

Opravdu laskavej film, s okouzlujícím a dobrotivým hlavním hrdinou (Jim Broadbent), jeho trpělivou manželkou (Helen Mirren), tragickou nezpracovanou událostí v rodině, na základě skutečných událostí s úžasným britským humorem. Tyhle filmy me vždycky tak pohladěj (ač to zní v mejch 36 letech sebevíc divně) 😊👍 ()

rikitiki 

všechny recenze uživatele

Takový ten britský roztomilý snímek jako porcelánový pejsek s fajfkou a v houpacím křesle. Milé na krb, na chvilku udělá dobrou náladu a pocit domova, ale zapomenutelné. Na můj vkus udělali z hlavního hrdiny a jeho rodiny příliš uhlazené postavy. Partičku roztomilých bytůstek, místních potrhlíků, vlídných blázínků, kteří jsou jako děti. Svoji čistotou vrhají světlo na náš pokřivený a tvrdý svět. Je to klišé, je to banální a myslím, že předobraz hlavního hrdiny by s takovým zpodobněním sebe jako obecního jurodivce nesouhlasil. Doufám v to. Doufám, že by se pral i před soudem, aby ho neukazovali jako nepraktického popletu, kterému kývneme na to, že může mít v něčem pravdu, ale jinak máme plné právo se na něj dívat z patra. SHRNUTÍ: Kterak bojovat proti systému, když si nikdo ani nevšímá, že bojuješ. ()

Galerie (7)

Zajímavosti (1)

  • Film sa natáčal v Leedse, Bradforde a Londýne (Anglicko, Veľká Británia). (Arsenal83)

Reklama

Reklama