30 stříbrných

• Španělsko 30 monedas (více)

Série(2) / Epizody(16)

Kněz Vergara prchá před svou minulostí a nachází útočiště u Ďábla, který mu dá pokyn, aby našel poklad - jednu z 30 mincí, pro něž Jidáš zradil Ježíše Krista. Je čas se mu znovu postavit tváří v tvář, ale tentokrát je opravdu připraven... Vítejte ve světě, kde nic není tak, jak se na první pohled zdá, a nikomu nelze věřit. Otec Vergara (Eduard Fernández) je vymítač, boxer a bývalý vězeň, který je církví vyhoštěn do odlehlého španělského města, kde má působit jako kněz. Přestože touží zapomenout a být zapomenut, nepřátelé si jej brzy najdou. Začnou se dít podivné věci. Ambiciózní starosta města Paco (Miguel Ángel Silvestre) se společně s místní veterinářkou Elenou (Megan Montanerová) pokusí odhalit tajemství z Vergarovy minulosti. Všichni tři nakonec spojí své síly a ocitnou se v centru celosvětového spiknutí s cílem získat 30 stříbrných, které byly vyplaceny Jidáši Iškariotskému za to, že zradil Ježíše z Nazaretu. Mince jsou prokleté a mají nadpřirozenou moc. (HBO Europe)

iz67

Tak ze zacatku je to takova mila ptakovina. Pak to uprostred hodne nudi, aby se to nakonec zvrhlo v bohapustou mrdanici. Ale to je uz udel zanru. Nutno dodat, ze to ma hezkou letajici kameru, jeden dil, ktery se cely odehrava v hodne husty mlze, kde neni nic videt (vyzva) atd. Ale je to takovy legracni, takze dva nedavam ()

DonBraso

Tak já nevím,ale když vezmu,že u dvouch prvních dílů jsem se i bavil a byl jsem zvědav,tak už od pátého dílu jsem malinko čekal nějakou boudu.Poslední díly jsou vyloženě patlanice,který se ztrácí půda pod nohama.Poslední díl má výborný nápad s holubicí,ale pak Vás to stejně nebaví.Někdy přijde,že aby to nějak vypadalo trikově zajímavě,ale dějově to skáče sem tam a duch stříbrných přestává zajímat,což je docela průser.Vůbec jsem čekal,že z tý prdele vesnický budem někde jinde.Druhý díl nebo třetí ukazuje duchy a najednou další díly jsme zase někde jinde.Jo vlastně u zrdcadla.To byl jediný aspekt,který se ukáže i na konci.Celkově z toho mám smíšené pocity.Triky jsem nečekal bůhví co a vlastně mně to ani nevadilo.Už jsem psal,že Vergara je jediná postava s prsama veterinářky zajímavou.Na to druhá strana ,která prahne pro kompletní edici mincí do svého řádu nadpřirozených věcí,kdy si na konci konečně jeden nasadí poslední denár,aby vzápětí spadnul z balkónu je fór na nástěnku.Celé to přijde,že je to napsaný rychlou jehlou,má to mít zajímavý nápady a vypadat cool tam,kde to vlastně vůbec není.Největší průser je,že to vůbec nedrží pohromadě,což bohužel poznáte čím víc se blížíte k závěru. Horor je to asi z pěti procent,kdy máte digitální nestvůry.Měl to být podle mě mix všeho a nevyšlo ani jedno pořádně.Intro vypadá,že budete bojovat ve velkém,spíš pomalu se ohřejete ve Vatikánu .Žádný hordy římských legionářů,jen postavy,který jsou Vám,aspoň mě silně u prdele.Přesto celou sezónu nemůžu poslat někam do vodišť odpadních vod,na to jsou ty díly nějak dokoukatelný. Kromě prvních třech dílů,kdy ještě nemáte nakoukáno je to vlastně super,ale pak to stále dokoukáte jen,že jste zvědav na jedno stříbrný. ()

Rian_witcher

Seriál má několik vrstev. Mě osobně nejvíce sedla ta mysteriózní část a nejméně ta hororová. Některé epizody byly vyloženě luxusní, bohužel ten konec to byla ta největší bída celé série. Velkým mínusem byly i "pavoučí" monstra, ale naštěstí se vyskytnou jen 2x a dá se tedy na ně zapomenout. Pozitivem byly skvělé postavy kněze, veterinářky, Antonia a "vězně z cely 188. ()

1mikeF

Extrémně sestupná tendence až k závěrečné epizodě, ve které mi bylo těch herců líto. Přechod z temného thrilleru až k béčkové telenovele z céčkovými efekty. Nápad super, ale postupně to ztrácelo dech, až to vlastně na konci celé jako příběh zdechlo a cliffhangery na konci mě strašily tím, že by měla vzniknout ještě jedna série.  Dokoukáno pouze jako guilty pleasure, kam až to může klesnout. ()

Ironhead

Poměrně nadějnou mysteriózní minisérii ze španělského venkova úplně zabíjí několik posledních dílů, kdy se vytratí veškeré napětí i tajemno a stane se z toho hloupý a ošklivý akční spektákl ranku C možná i D. Naštěstí se do toho alespoň Megan Montaner několikrát svlékne a tak je na co se dívat. Ta holka má neskutečně sexy tělo. Takže alespoň jedna hvězda za její pevný kulatý zadek a druhá za její pevný zaoblený předek :) ()

kiler1983

druhy diel, a musim povedat silny pocit mam s toho. velmi zvlastny serial a vyborne natoceny. za mna zatial 5*. dufam ze sa to nepokazi ()

JB001

Zlákal mne námět, ale z blbého scénáře dobrý film natož seriál neuděláš. Pokud by snad mělo být pokračování tak určitě beze mne. Nicméně "never say never again" a druhou sérii jsem zkusil a baví mne hodně. Mám za sebou šest dílů a jsem rád, že jsem změnil názor... ()

Hoffmanos

Odfláknutá béčková slátanina s hromadou debilních postav, nesmyslným scénářem, nulovou atmosférou, lacinými CGI , zmateným střihem, a docela povedenou úvodní sekvencí , za tu dávám hvězdu. ()

zipS

Ako celok je to strasna blbina. Obcas to malo svetle momenty, ktore boli hned preplacnute nejakou hovadinou ()

dudel3333

7 časti to graduje ,napreduje ,tempo brutalne a .....8 časť znáška hlupostí ,nelogickosti ,banalit a infantilneho vyvrcholenia. 2 seria ? Nejavim zaujem ()

Colomba666

Samozřejmě, že to je fantasmagorie, a to se mi na tom právě líbilo. Konečně žádné slaďárny, nechutné zápletky, kde Juan jebe každou Rosalindu za bukem, a celá ves se baví nad tím, jaká je jeho žena chuděra, tady se sice taky baví nad její ubohostí, ale trochu z jiného soudku. Kněz je super tvrďák, starosta trošku slaboch, který se nechává zčásti ovládat svou ženou, minimálně zezačátku s ním slušně oře, a krásná veterinářka tomu také moc ve finále nepomáhá. :)  Ale za mne super seroš, viděla jsem jednou, premiérově každý týden. Kdybych se na to podívala podruhé, dost možná bych hodnocení o hvězdu snížila, ale nechce se mi. Edit: Shlédla jsem podruhé, a trvám na plném počtu. ()

flyer.nick

Moc povedená výprava i efekty a herci. Každý díl ale působí jako kdyby ho točil a psal někdo jiný a scénáristi si navzájem neřekli děj. Celé se to rozpadá s každým novým začátkem epizody a nosná linka se tím tak podivně vine. ()