V jihočeské vísce, uprostřed stříbrných rybníků a tmavých lesů, žije pohledný mládenec Jindřich, který se jednoho dne vydá do světa s pevným rozhodnutím vysvobodit zakletou princeznu. Na své cestě se dostane do strašidelného mlýna, kde žije se svým otcem, mlynářem, krásná Eliška. Mládenec se Elišce líbí, namluví mu proto, že v rybníce je zakletá princezna a on ve mlýně zůstává jako pomocník. To se nelíbí místnímu čertovi a vodníkovi, kteří si na mlynářovu dceru myslí. Snaží se, seč jim sily stačí, pomocí intrik a kouzel mládence ze mlýna vypudit. Ve mlýně se objevuje třetí ženich: starý, bohatý Knížepán, a protože Eliška všechny nápadníky odmítá, mlynář se rozzlobí. Urči lhůtu: buď si do úplňku ženicha sama vybere, nebo ji dostane ten, co si první o ruku řekne. Nastává boj mezi ženichy... (Bontonfilm)

Kryton

Podkoní pohádek a jeho infantilní pohádka pro nejmenší s trapnými písničkami. Nu co malým děckám se tem čertík a vodníček asi libí. Mě ne! ()

fannah

Pěkná pohádka, velice humorná a narozdíl od její druhé části ne tak uřvaná. Lucii Bílé sedne role čarodějnice naprosto perfektně a Blanarovičová se mohla opravdu projevit. Tahle pohádka mi opravdu nevadí, dá se na ni dívat. ()

Paxxx.cz

Určitě jedna z nejlepších českých pohádek hlavně díky malému ale šikovnému čertíkovi v podání Yvetty Blanarovičové...6/10. ()

Hannibal92 odpad!

Úplně to samé jako S čerty nejsou žerty. Já prostě na tohle koukat nemůžu, samozřejmě jsem tuhle pohádku jako dítě viděl, ale už tenkrát to nebylo ono. ()

Praxis

První díl je skvělá česká pohádka s neotřelým nápadem a praštěným čertem:-). Z téhle pohádky na mě ještě stále dýchá takové to kouzlo klasiky.. Bohužel, u Trošky je tohle asi poslední pohádka u které tento stav pociťuji... ()

Karlas

SPOILER: Věřím, že režisér Troška je člověk se srdcem na dlani a snahou oživit tradiční českou pohádku, ale dodnes pořádně nechápu konec této pohádky… Nevýrazná postava, sladký mládenec Jindřich, touží celou dobu po princezně a Elišku ze mlejna jen přehlíží a ponižuje neopětováním jejich citů. Ta již neví co si počít, aby získala krásného chlapce, tak zneužije darů svých nápadníků, aby se převlékla za kouzelnou princeznu a ošálila tak Jindřicha, který zazpívá písničku a má ji…odmítnutí nápadníci, co se celou dobu snažili a dali dary, utřou nos a musí se smutně dívat, jak doposud netečný hejsek slízne smetánku…“TO JE ALE KRÁSNÁ POHÁDKA :-)!!!!!!!!!“ ()

Jillen

jediná pěkná a koukatelná pohádka o Trošky. Má to celkem dobrou atmosféru a dětičky budou spokojené. Patří to mezi ty lepší novodobé pohádky. Dávám 40% ()

Džejkop

Podle mě povedená pohádka s patřičnou mírou originality, s klasickými pohádkovými postavami (vodník, čert, čarodejnice) a příjemným hudebním doprovodem. Originální jí činí především to, že se neřídí typickým pohádkovým dějem, kde obyčejný mládenec k princezně a půl království přišel. Původně to Jindra měl v plánu, ale sám zjistí, že štestí lze najít i jinde a není k tomu zapotřebí zámek a princezna, ale prostě jen Eliška ze mlejna. ()

Pierre

Samozdřejně že hledat v téhle pohádce nějáký smysl či dokonce myšlenku je marné. Dějově je prázdná a postavy v ní jsou protivné. Cukr teče v pohádce po steně, ale to není žádné plus ba naopak, je to humus!!! No Zdendo, co s tebou??? Dvě hvězdičky. ()

sta

Poslední "mistrův" film, který jsem byl ochoten absolvovat - no a čertík jeprostě klasa! Zbytek už dost kulhá, ale stejně to je z těch lepších čekých polistopadových pohádek. ()

Orlau32

Tato pohádka je málo pohádková. A jestliže ano, pak se to mělo jmenovat "Čert ze mlejna". Vždyť tam hlavní roli nehrála Eliška (děvče ze mlejna), ale čertík, který už v některých místech působil jako rušivý element. To neznamená, že nebyl skvěle zahrán paní Blanarovičovou, ale bylo ho tam až moc. Co k tomu více dodat - je to vesnická pohádka ve stylu "jak šel hloupý Honza do světa." Hraje tam dost vynikajících herců, ale měli malý prostor se více projevit na úkor čerta a vodníka, kteří tam byli zase až příliš. ()

Dawe.zs odpad!

Příšerná pohádka,ze které se mi zvedá žaludek...hlavně díky ukvičené Blanarovičové a ostatním kýčovitým pohádkovým figurkám . ()

blackrain

Hodně sympatická Troškova pohádka a jedna z mých nejoblíbenějších. Troška pohádky umí, tak ať se jim pořádně věnuje. Yvetta Blanarovičová je na pohádkové bytosti jako dělaná. ()

kaylin

Pohádku "Princezna ze mlejna" mám prostě spojenou se svým dětství - viděl jsem ji, když mi bylo osm let, a zanechala ve mně jen pozitivní dojmy. A i když ji teď vidím, tak ty dojmy přetrvávají. Nejvíce mě ale baví hudební složka, ta mi prostě uvízla v hlavě. Za mě pohádková klasika, která je prostě tak nějak líbezná. ()

gogos

Dnes již klasika. Jedna z nejlepších troškových pohádek. Známý, avšak líbivý příběh. Spousta hlášek, pěkná výprava a úžasná Blanarovičová. ()

Rakosnicek77

Nejsem si jistý tím, zda dokážu zůstat objektivní při hodnocení jákékoliv novodobé pohádky a to zejména proto, že na rozdíl od všech těch klasických československých filmových pohádek, jsou ty dnešní prošpikované triky a efekty, ve snaze je udělat atraktivnější, ale buď to u nás ještě stále neumí, nebo to do těch klasických pohádek prostě nepatří. Zdeněk Troška se s tím dokázal ukázkově poprat a přihmouřím li oči, tak to co nám Princezna ze mlejna předvádí, je asi to nejlepší co dnešní moderní filmové pohádky nabízí. ()

topi odpad!

Odpad všech odpadů, odpornost všech odporností, nejhorší pohádka všech dob, která se s přehledem umístí v top 5 nejnechutnějších zhovadilostí. Po VŠECH stránkách absolutní nekoukatelnost. Tohle bych v životě žádnému dítěti nepustil! Začátek konce Troškovýho filmování. Tohle odstartovalo hvězdnou éru fekálních žump made in Zdeněk Troška. ()

Zemřel herec Jiří Pomeje

Zemřel herec Jiří Pomeje