Tetsuo

(festivalový název)
  • Japonsko Tecuo (více)
Japonsko, 1989, 67 min (Special Edition: 69 min, Director's Cut: 77 min)

Čiernobiely príbeh dvoch mladých mužov, ktorých osudy spojila nešťastná náhoda. Japonský kultový režisér Shinya Tsukamoto vytvoril na základe celkom jednoduchej myšlienky pôsobivý, ale predovšetkým kontroverzný film, v ktorom sa muž začne meniť na kovové monštrum. (Furmi)

Rathalos

Tetsuo je fakt cudny a aj sialeny film,ktory nemohol vzniknut nikde inde ako v Japonsku,sikmooki su na to experti,ale mna osobne to vobec neoslovilo,skor naopak,dopozeral som to len s pretacanim,inak by to neslo,dam dve hviezdicky,jednu za hudbu,druhu za namet...:-) ()

Xatrix

Jak hodnotit film jako Tetsuo. Nezapre se mu napad, svankmajerovske provedeni ani genialni hudba. Vse je obaleno do cyber-industrialniho havu (tak bych to asi nazval). Zanr? Horor? Mozna. Hlavni je, ze chvilemi nemate poneti co vlastne sledujete. O pribehu se tu neda ani poradne mluvit. Pro uchylaky je hodnoceni jasne, ale jinak tenhle snimek zacne nudit uz po 20 minutach.2/10 ()

hribisko

kroutilo se kroutilo kovové srdíčko - píchalo mě píchalo ve stehně malíčko - PROVRTÁM TĚ - život pístem bolí svědí - skrze prsty trubky hledí - a lákají jenom dva prstíčky strkají - na ocase je povozím - nevidím hnáty neslyším hnáty ()

Eduardo

Nenormalne sialeny a hnusny film od prevej sekundy az po poslednu, cely film som prakticky nedychal a k tomu ta hudba dotvarajuca neskutocne hustu atmosferu. Chvalabohu to ma len 67 minut, neviem ci by som viac zniesol. - 5/5 a odporucam nepozerat :) ()

gauron666

Neskutečný cyberpunkový nářez s výbornou hudbou. Transformace japonského úředníčka v kovové monstrum nemá chybu. Tsukamoto je bůh, ale zároveň i ďábel. ()

foundation

Nebolo mi to uplne proti chuti ale dvojku uz asi pozerat nebudem..Cakal som mozno nieco ine alebo skor inak natocene..V kazdom pripade celkom zaujimavy experiment v ktorom by som ja osobne ovela viac ,,pritlacil,,. Vobec nie tak strasne zvrhle a odporne ako je proklamovane. ()

SuperFigo

Hnusí se mi to a líbí zároveň. Místama mi to přijde jako jeden dlouhý trip na LSD, ale přeci přes to všechno, takhle to režisér chtěl. Rychlé střihy mi místy vadily. Však úroveň kyberpunku: Very High ()

Carthorias

Co k tomu mám říct? Trochu Švankmajera, hodně flashbacků, film je velmi nechutný a časově je to *ehm* zmatené. Mít to tak 25 minut, tak ok, ale tohle bylo trochu moc. Navíc hodně scén působí samoúčelně. Každopádně to stojí za shlédnutí, jen aby si člověk utvořil názor podle sebe. Náhled na tetsua je totiž silně individuální. ()

Mayaku

Film, který ve mně vyvolává snad nejrozporuplnější pocity. Na jedné straně úžasně originální příběh doladěný skvělou cyberpunkovou hudbou, na straně druhé jsem se nemohla dočkat, až film konečně skončí. První část, kdy se muž začne pomalu měnit ve změť šrotu, mi přišla ještě docela zajímavá, ale pak už jsem jen počítala minuty do konce. Tento typ filmů zkrátka není můj šálek čaje. 2* za nápad a výborný hudební doprovod. ()

Iriquindae

Do poloviny se mi Tetsuo moc líbil, pak už jsem se utopil v trhaných záběrech a opakujících se motivech. Film má rozhodně co nabídnout, chtělo by to ale poloviční stopáž, takhle je pro málokoho. Jsem moc rád, že jsem ho viděl, pár scén zůstane v mé paměti ještě dlouho. Byly ale draze vykoupeny nudou a občasným přemáháním. Je to i dost úchylné, ale ne samoúčelně a dokonce technologicky. ()

gazogazo

asijska uchylarna se spoustou lecenych komplexu... konec pekna picovina ale celkovy dojem a to, ze sem to tvurcum sezral nese tento film v mych ocich vzuhu ()

bubblebobble

Aj surrealizmus má svoje medze... Myslel som si, že to tak nie je ale toto ma presvedčilo o opaku. Miestami som trpel a netrpezlivo očakával koniec. Smiešne, že všetka ta zhovadilosť má mať akože nejaký zmysel. No tak sorry ale keď niekto veľmi chce, nájde skryté odkazy na kvantovú fyziku aj v Hannah Montane... A úprimne radšej si pozriem 10x Hannah Montanu a aj všetky časti Esmeraldy ako ešte raz toto. ()

kondor77

Nepřiznaná adaptace povídky Proměna (autor Franz Kafka) a stejně tak jako předloha se i film zabývá odcizením a odosobněním, tradičními to tématy existencialistů a profesionálních potápěčů. Občas vizuálně nápadité a asijsky úchylné. ()

NorseSword24

Ďalší film, ktorý sa ťažšie hodnotí. Avšak ten surrealizmus s čiernobielou mi naladil fakt strašidelnú atmosféru ktorú len tak nemávam. Pekne znekľudňujúci kus umenia. ()

arkie odpad!

Hard-core. Nedá sa na to dívať. Predpokladám, že je to určené industrialnym fanatikom alebo feťákom na tvrdých drogách. ()

Teleri

Člověk a kov. Člověk tvaruje kov, kov slouží člověku.. Kov tvaruje člověka, člověk slouží kovu. Člověkov - symbióza člověka s kovem. ()

Jablek

Jak může člověk natočit takovouhle megaprasárnu. Rejža asi v dětství dostával přesnídávky s vysokym obsahem železa... ()

7. ročník sci-fi festivalu Future Gate je tu

7. ročník sci-fi festivalu Future Gate je tu