Tetsuo

(festivalový název)
  • Japonsko Tecuo (více)
Japonsko, 1989, 67 min (Special Edition: 69 min, Director's Cut: 77 min)

Čiernobiely príbeh dvoch mladých mužov, ktorých osudy spojila nešťastná náhoda. Japonský kultový režisér Shinya Tsukamoto vytvoril na základe celkom jednoduchej myšlienky pôsobivý, ale predovšetkým kontroverzný film, v ktorom sa muž začne meniť na kovové monštrum. (Furmi)

Ferguson

Zajímalo by mě, čeho se Japonci na industrializacii tak bojí, že na to reagují takhle. Je to takový delší klip. Akorát mi přijde divný, že půl hodiny po dokoukání se mi těžko vybavují jednotlivé scény. Asi se to slilo všchno v jednu šedesátiminutovou scénu. ()

Demu

S přehledem nejšílenější film co jsem kdy viděl. Jestli máte rádi železo, industriální hudbu, další hromady kovu a zběsile zmatené tempo ze kterého se normálnímu člověku dělá nevolno, užijete si tohle psychárnu na 100%. Jako já. ()

Zofan

Švankmajerovsky odporný, odporně švankmajerovsky pojatý dobrý námět. Asi bych každému doporučil se na to podívat, jelikož popsat to pořádně nejde. Ovšem připravte se na hrozný chaos a stroboskopicky rychle probíhající obrazy v závěru. ()

kisho

Film mozno nie je dejovo putavy a na konci neobleje uzasnou myslienkou, ale toto nemozme od tohto zanru asi ani ocakavat. Prvky scifi, hororu a psycho z neho robia nefalsovatelny kyber core snimok. Obdivujem sposob ako to dokazal reziser za par drobnych takto podat. Je to pre mna priklad efektivnej a cistej prace rezisera ktory uspesne komunikoval svoje predstavy za par yenov. ()

Molerat

Ze začátku jsem zíral s otevřenou hubou, pak jsem to začínal chápat tak trochu, ale posledních několik minut, souboje s druhým monstrem, už pro mě bylo nudných.Jinak ovšem určitě snímek který se jen tak nevidí, je originální a dobře zdůrazňuje dnešní svět plný vymožeností, které už vlastně člověka ovládají. ()

P/\/EL

sem sice pro každej experiment....ale nějak sem to nezvládal....ale určitě je to zajímavé a asi i důležité dílko... ()

Keledaia

Čekala jsem moc, proto pro mě byl film zklamáním. Nemůžu říct, že úplně, ale čekala jsem víc. Přijde mi to hrozně křečovité a nucené, ačkoliv je mi jasné, že to tak vyznít nemělo. Něco zásadního mi tam chybí a něco by tam ani nemuselo být. Pojem "slátanina" nebudu používat, protože bych si nikdy v žádném případě nedovolila urazit japonskou tvorbu, která mi dává důvod k tomu, abych ztrácela čas u obrazovky... sakra, ale já už ten termín použila, že ? .. Na mě je to silný kafe, ale věřím, že to skalní fandy podobné tvorby může velmi zaujmout. I mě to zaujalo, jen ne na plné čáře, jak je u mě u podobných snímků obvyklé. Každopádně lepší průměr. ()

momii

Proboha proč na to čumíte, když vám nic neříká surrealismus, nemáte kladnej vztah k hnusu a o cyberpunku víte hovno.Jeden z mnoha filmů, kterýmu je ubíráný, ale taky přidávaný hodnocení za jeho odpornost; + OST. ()

Azitras odpad!

Sorry, ale tohle je vážně sračka. Klidně mě mějte za filmového barbara, co nevidí tu údajně velkou uměleckou hodnotu. Na to se ale prostě nedá dívat. Udivuje mě, že to má tak vysoké hodnocení. Asi nejhorší film, který jsem v životě viděl. ()

StaryMech

V "Tecuovi" se, jak už tu i jinde mnozí zmínili, znovu shledáme s Cronenbergem, Lynchem, Raimim, Švankmajerem, Gigerem, raným Buňuelem (a prý i s něčím z Ballarda); kupodivu v něm pořád ještě zbylo místo pro samotného Cukamota. Třetí hvězdičku tomuhle šikovně odpudivě natočenému postmodernímu megaklipu dávám za energii utrženou z řetězu a satirický rozměr - a také proto, abych ho zvážil proti některým pozdějším režisérovým dílům. ()

7. ročník sci-fi festivalu Future Gate je tu

7. ročník sci-fi festivalu Future Gate je tu