Reklama

Reklama

VOD (1)

Epizody(6)

Obsahy(1)

Bůh opustil nebesa. Píše se rok 1985, v Bílém domě vládne Reagan a smrt swinguje v rytmu AIDS. Ve společnosti vládne pokrytectví, strach z odlišnosti a zahanbení, výčitky za minulé prohřešky, drogy a především sex.
Muž miluje muže. Mají se ke své sexuální orientaci přiznat, nebo je lépe ji skrývat, jako je tomu v případě právníků Roye Cohna a jeho kolegy Joa Pitta? Roy to dělá z obavy o svou kariéru, Joe proto, že se za ni stydí. Je dokonce ženatý s Harper. Ta se poté, co jí manžel odhalí pravdu, dostává na absolutní dno a začne být závislá na valiu. Léky, coby jediný utěšující prostředek, se stanou nejlepším společníkem i Roye, který má AIDS (okolí ovšem tvrdí, že má rakovinu jater). Umírá i Prior Walter, který se nakazil, když byl nevěrný svému milenci Louisovi. Louis jej proto opouští a setkává se s Joem.
Šestidílná minésrie HBO Andělé v Americe je považována za výjimečnou televizní událost - komorní a zároveň epickou podívanou, jež reflektuje dobovou politiku a morálku na příběhu šesti postav, jejichž osudy se vzájemně prolínají v bouřlivém prostředí New Yorku konce 80. let. Na hranici mezi komedií a tragédií, lásky a zrady, života a smrti sledují diváci jejich cestu krajinou zoufalství i naděje, která byla tak určující pro Ameriku konce 20. století.
„Je v tom vše, co si dovedete představit: láska, smrt, opuštění, zodpovědnost, pokrytectví. Ale díky představivosti Tonyho Kushnera také spousta smíchu a fantazie,“ vysvětluje představitel jedné z postav Jeffrey Wright.
Dramatické poselství příběhu, vynikající režie a účast slavných hereckých hvězd zaručily úspěch seriálu i při uvedení v Evropě, která je otevřena nejen otázkám politickým, společenským a náboženským, ale také problematice spjaté s homosexualitou a šířením nemoci AIDS.
Jedinečné na seriálu kromě jeho námětu a zpracování je i to, že někteří z herců ztělesňují (stejně jako tomu bylo na divadelní scéně) více postav. Zvláště obdivovatelé Emmy Thompson a Meryl Streep si těchto skvělých hereček užijí dosyta. Emma hraje postavy tři, Meryl čtyři: „Byla to opravdu velká legrace a bylo zábavné hrát více postav. Měla jsem původně hrát tři, ale nakonec mi Mike řekl, jestli nechci hrát čtyři. A já: ‘Jo, nemůže jich být pět?‘.“  Další postavy stejně brilantně ztvárnili Mary-Louise Parkerová, Jeffrey Wright, Justin Kirk, Ben Shenkman, Patrick Wilson, James Cromwell, Michael Gambon a Simon Callow. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (192)

Lauri 

všechny recenze uživatele

Přímo nebeské dílo. Skoro 6-ti hodinový, složitý příběh plný emocí, vztahů, problémů, odporných i hodných lidí, andělů či bláznů. Něčím se pro mě tento seriál stal výjimečným a nezapomenutelným. Pravděpodobně to byla ďábelská role Ala Pacina, kterého začínám mít raději a raději, jenž ve svém partu naprosto exceloval a jenž mě přnutil nad jeho výkonec zírat s otevřenou pusou. Nejen nad ním. Většina herců podávala heroické výkony. Například Mary-Louise Parker jsem ze začátku opravdu neměla ráda, nicméně pak si mě se svojí Harper získala. Jeden z nejrealističtějších, nejprocítěnějších a nejdramatičtějších příběhů, jaké jsem kdy v životě spatřila. Jen často tak omílaná fráze, že je film těžko stravitelný, mi nepřišla úplně pravdivá. Ovšem každého osobní názor. ()

Tsunami_X 

všechny recenze uživatele

Strojové střídání slz, zloby a katarzí v divadelně sevřeném příběhu o homosexuálech, mormonských rodičích, šílených manželkách a politické situaci v USA 80. let. Exhibující herecké osazenstvo, deus ex machina na každém kroku a vrzání prken, jež svedlo Nicholse k tomu nejhoršímu a to, že se pokusil přetavit kouzlo okamžiku na filmové okénko. Seriál, který nefunguje ani jako celek, natož aby omračoval vybroušenými detaily. ()

Reklama

gudaulin 

všechny recenze uživatele

Většina knih, filmů a televizních pořadů je tvořena se záměrem pobavit a neklade si jakékoli vyšší cíle. Tu a tam se ale objeví dílo, které má zjevně vyšší ambice a chce zachytit atmosféru a zásadní pohyby v určité zemi, epoše nebo společenské vrstvě. Andělé v Americe takové ambice nejen mají, ale úspěšně se jim je dokonce daří naplňovat. Prostřednictvím svých hrdinů se vrací do Spojených států poloviny 80. let, kdy vrcholila konzervativní reaganovská revoluce a zároveň propukla naplno epidemie AIDS, která si v první fázi vybírala daň především mezi příslušníky homosexuální menšiny. Ta se soustřeďovala tradičně do velkých liberálně orientovaných měst na východním prostředí. Seriál mapuje osudy několika gayů, kteří se vyrovnávají buď se svou nemocí nebo s nemocí svých přátel a intimních partnerů, zažívají frustrace z radikalizované společenské atmosféry a obavy z budoucího vývoje. Dobře napsané, zrežírované i zahrané, Andělé oprávněně získali několik významných profesních ocenění. Seriál obsahuje i mysteriozní linii, která je ale vedlejší a rozhodně neznamená, že by se tenhle kousek dal zařadit do stejné škatulky jako např. lynchoviny nebo zábavné fantasy série. Andělé jsou ojedinělí i v tom, že zaplať pánbů neměli ostatně logicky takový komerční ohlas, který by tvůrčí tým nutil ze sebe stůj co stůj ždímat další pokračování. Andělé nejsou pro každého, ale kdo má rád kvalitu a provokativnost, ten si tenhle příběh o příchodu andělů na náš svět, který neustále osciluje mezi jemnou ironií a tragikou postupného chátrání a umírání, opravdu vychutná. Celkový dojem: 95 %. ()

jondzavid 

všechny recenze uživatele

Tématika by sa zdala pre tv sériu komerčnu sebevraždou (veď, ktorá tv spoločnosť nakrúti mini sériu o homosexuáloch, židoch, mormonoch v 80 - rokoch - o to viac si však vážim prístup HBO - po zručnej akčnej vojnovke When Trumpets Fade, pôsobivej skorodokumentovke Conspiracy a majstrovskom vojnovom miniseriály Band of Brothers prichádzajú s ďalším silným kúskom). Za najväčšie plusy považujem hercov (nemôžem nespomenúť ako prvého bravúrneho Al Pacina, hneď niekoľko osobitých výkonov Meryl Streep či anjelskú Emmu Thompson, výborný sú však aj menej známy herci v hlavných úlohách ako J.Kirk, B.Shenkman či paranoidná kreácia M.L.Parker - proste celkovo hereckým výkonom nemám čo vyčítať. Mínusy sú u mňa miestami prílišná divadelnosť (čo však čakať od sfilmovania div. hry), z ktorej niektoré monológy či dialógy trochu presahovali to, čo by u mňa bolo akceptovateľné pre film.Zvláštny pocit som mal aj z dávkovania sentimentu - niekedy som bol doslova ohromený pôsobivosťou niektorých scén, inokedy mi zase vadil mierne prehnaný sentiment (najmä u Louisa, ale ak to zoberiem z realistickej stránky, tak je to absolútne ok a nenásilné). To sa nedá povedať o fantasy nádychu, ten je niekedy (najmä 3.diel alebo angelsex) skutočne prehnaný, ale že by to bolo na škodu, tiež nemôžem povedať. Celkovo po zhliadnutí celej série konštatujem, že ide o mimoriadne silné dielko, ktoré však v žiadnom prípade neosloví bežného komerčného diváka, ale je priam stavané pre tých náročnejších - proste HBO opäť prekonali sami seba vo všetkých stránkach. ()

FrodoF 

všechny recenze uživatele

Tento přepis divadelní hry mě opravdu mimořádně vzal, akorát podle mě trochu ztrácí na síle, když je vysílán se sedmidenní pauzou. Je celkem znát, že je to adaptace divadelní hry především díky těm dlouhým dialogům a monologům. Herecké výkony jsou veškeré skvělé, excelují především všichni gayové (včetně Pacina). Ale rozhodně Andělé v Americe nejsou pro každého. ()

Galerie (93)

Zajímavosti (18)

  • Roy Cohn, kterého hraje Al Pacino, skutečně žil. V pouhých 24 letech se mu podařilo odsoudit Juliuse Rosenberga a jeho manželku Ethel, jež se vyskytuje ve filmu jako duch, k smrti, později spolupracoval se senátorem McCarthym na jeho protikomunistických vyšetřováních. V 59 letech zemřel na AIDS. (StarsFan)
  • Na post režiséra byli zvažování Robert Altman, Neil LaBute a P.J. Hogan. Právě Altman byl pak tím, který  získal Al Pacina pro roli Roye Cohna. (Stanislaus)
  • První episodu sledovalo víc jak 4 miliony diváků, což z Andělů v Americe udělalo nejsledovanější pořad na kabelovce za celý rok. (StarsFan)

Související novinky

Zemřel režisér Mike Nichols

Zemřel režisér Mike Nichols

20.11.2014

Ve věku 83 let nás opustil Mike Nichols, režisér Absolventa, Kdo se bojí Virginie Woolfové? nebo Hlavy 22. Berlínský rodák se dostal do Ameriky v roce 1938 a po čase zjistil, že jej láká dramatické… (více)

Reklama

Reklama