Počas jednej búrlivej noci prišli na svet dve deti. Každé z nich by malo mať rovnakú šancu na šťastný život a na rodinu, ktorá by ich ľúbila. Ale otcova posadnutosť mať mužského potomka a neľútostný obrat osudu zmení ich životy. Chlapec, ktorý prišiel na svet, bol vychovaný v prepychu a obklopený bohatstvom. Naopak, sladké malé dievčatko urobilo svoje prvé kroky na špinavej podlahe v chudobe. Dva drahé drahokamy, ktoré slúžili ako úplatok na zachovanie strašného tajomstvo, strácajú svoju hodnotu v porovnaní s nespravodlivosťou, ktorá sa stala. Čas, keď by mali byť zahojené všetky rany, sa zmenil na zraňujúcu pieseň lásky... Esmeralda (Leticia Calderón) sa narodila slepá, ale dobrota v srdci naplnila jej život svetlom a šťastím. Žije s túžbou, že raz stretne pravú lásku. Zaľúbi sa do Josého Armanda (Fernando Colunga), syna z bohatej rodiny. Ich láska však bude musieť odolávať mnohým ťažkým skúškam. Posadnutosť, sebecké záujmy rodiny, falošná láska jednej ženy, konšpirácia proti neveste, len aby sa zachovala čistá krv v rodine - to všetko je súčasťou krutého sprisahania proti láske dvoch mladých ľudí. Esmeraldu a Josého Armanda začne od seba deliť rozbúrený oceán, plný nenávisti a pochybností ... (TV Doma)

Arminbuuren

Myslím, že je to první telenovela, co jsem kdysi viděla, asi jedna z prvních, co vysílali, dneska už si můžu ze seriálů vybírat, ale tenkrát prostě dávali tohle. Za nostalgii hvězda. ()

Džej Ár

Nestojí to ani za jednu, ale já dávám 5 hvězdiček natruc všem "odpad"líkům, z nichž nemálo přiznává, že seriál sledovali. Já jsem neviděl ani jeden díl, pouze párkrát několik úryvků a nikdy jsem nevydržel na to koukat víc než pět minut. Ale pokud byl někdo schopen sledovat celé díly nebo dokonce celý seriál a dá pak "odpad", je u mne pokrytec... ()

partyzanka

Všichni dávají Odpad a hltal to nadšeně celý národ. Vy mě bavíte :-D Dvě hvězdičky pro Adriana a Gracielu, to byli mí favoriti a jsou dodnes :-) Jejich dějová linka silně držela celý seriál a místy dokonce zastiňovala hlavní duo. Ve svých patnácti jsem to samozřejmě hltala i já a teď, když si po letech z nostalgie pouštím některé díly, teprv dnes vidím, jaké je to cirkusácké představení :-) Nicméně Esmeralda měla zajímavou zápletku, sympatické postavy, moc pěknou hudbu a taky nás uvedla do zcela nového exotického světa latinskoamerických rančů a velkoměst. Oproti té lavině nepříčetných braků, které se přivalily po ní, byla Esmeralda ještě taková milosrdná a pohádková. Je to stará srdcovka, pramáti všech telenovel, prostě klasika. Jasně, všichni víme, jaký je to kus kýče, ale jak už tu někdo napsal, tak vyhraněný žánr jako je telenovela je asi potřeba posuzovat v jeho samotném rámci. I když jsem nikdy fanynkou tohoto žánru nebyla, dávám pěkné tři hvězdy a vůbec se za ně nestydím. A ve chvílích, kdy s vámi mlátí depka a beznaděj, neni nic lepšího, než se ponořit do naivní pohádky, vžít se do postav a na chvíli zapomenout, no ni? ()

Sadova302b50 odpad!

Blbost, neskutečná. Proto vydatný inspirační zdroj pro vtipy a taky jisté půvabné představení v rámci jedné „besídky“ naší střední školy. ()

viper65

Táto telenovela je až presladko romantická. V čase, keď ju u nás vysielali som mohol mať tak 12-13 rokov. A povedzme si pravdu väčšina z nás tomu v tej dobe neunikla. Všetci herci v seriáli urobili svoju časť práce - odhliadnuc od toho aký je to brak perfektne! Obzvlášť Laura Zapata(Fatima Peňareal). Okrem hl. predstaviteľov som mal rád aj milostné trojuholníky: Esmeralda- Jose Armando - Alvaro a tiež Graciela - Adrian - Aurora. ()

Ryorka

Je to žlutozelené a naráží to do zdi, co je to? Myslím, že tenhle vtip zná snad každej. No holt, telenovely jsou prostě telenovely. Od nich kulturní obohacení čekat nemůžete ale pokud se čistě náhodou vžijete do postavy hlavní hrdinky ( páč vždycky je to chudá, krásná a dobrotivá holčina ), tak občas uroníte i slzu. Ach ta láska........ ()

Roro1515

Nemůžu hodnotit záporně. :) Esmeralda byla moje dětství . Ještě dnes si živě pamatuji jak jsme tím žili. :) Dnes už bych na to také koukala jinýma očima než tenkrát když mi bylo nějakých 6 -7 let :) ()

killer1992

Sledovali to všichni, sledovala to moje máma, sledovala to moje sestra, moje babička i moje holka. Já to sledovat nechtěl, ale vzhledem k tehdejším technickým možnostem (rozuměj jedna televize v bytě) a relativně omezenému prostoru naší 3+1 jsem chtě nechtě viděl spoustu epizod. Hvězdu dávám za úvodní znělku a za to, že Esmeralda byla první z celé řady těchto výplachů mozku. ()

Thoth

1 hvězdičku za to, že jsem byl tehdy malý prďola a vzpomínám na to s jistou nostalgií a byl to jeden z prvních "telenovelských" seriálů ze zahraničí tohoto druhu u nás. Jinak je to samozřejmě odpad na vymývání mozků. ()

bobo7171 odpad!

kazdy jeden reklamny spot pri telenovele - akejkolvek!! je uplnym vykupenim a najkrajsi je zaciatok relacie nasledujucej po tychto tupych a roztahanych serialoch. ()