Počas jednej búrlivej noci prišli na svet dve deti. Každé z nich by malo mať rovnakú šancu na šťastný život a na rodinu, ktorá by ich ľúbila. Ale otcova posadnutosť mať mužského potomka a neľútostný obrat osudu zmení ich životy. Chlapec, ktorý prišiel na svet, bol vychovaný v prepychu a obklopený bohatstvom. Naopak, sladké malé dievčatko urobilo svoje prvé kroky na špinavej podlahe v chudobe. Dva drahé drahokamy, ktoré slúžili ako úplatok na zachovanie strašného tajomstvo, strácajú svoju hodnotu v porovnaní s nespravodlivosťou, ktorá sa stala. Čas, keď by mali byť zahojené všetky rany, sa zmenil na zraňujúcu pieseň lásky... Esmeralda (Leticia Calderón) sa narodila slepá, ale dobrota v srdci naplnila jej život svetlom a šťastím. Žije s túžbou, že raz stretne pravú lásku. Zaľúbi sa do Josého Armanda (Fernando Colunga), syna z bohatej rodiny. Ich láska však bude musieť odolávať mnohým ťažkým skúškam. Posadnutosť, sebecké záujmy rodiny, falošná láska jednej ženy, konšpirácia proti neveste, len aby sa zachovala čistá krv v rodine - to všetko je súčasťou krutého sprisahania proti láske dvoch mladých ľudí. Esmeraldu a Josého Armanda začne od seba deliť rozbúrený oceán, plný nenávisti a pochybností ... (TV Doma)

stepma

Je to sice odpad, ale ve druhý třídě jsme tím žili všichni. Znělka nezapomenutelná a José Armando je u mě pracovní název pro každého frajera - za to si Esmeralda jako jediná svého odpadního druhu jednu hvězdičku prostě zaslouží! ()

masy10

Parádní věc, od které se neodlepíte ani na chvíli. Scénář řadím mezi nejlíp napsané seriálové příběhy. Kam se hrabe Hra o Trůny se svými Oscary!! ()

antragus

Ať chceme nebo ne, byla jedna z prvních latinskoamerických u nás a možná i proto se tehdy nezdála tak smrtící (ani smrdící) jako většina toho, co se začalo valit po ní. A pokud chtějí všichni dávat odpad, ok, ale nemůžu z hlavy pořád dostat pohled na odpolední totálně vymrtvená sídliště i centra měst. Všichni byli zalezlí...všichni ve stejnou dobu...copak asi dělali? :-) Já jen jestli ty hromady lidí k těm televizím přivazovali nebo co se to vlastně tehdy dělo, když to dneska všichni vidí jako takovej shit. :-) ()

Mark1983 odpad!

Vzpomínám si, jak to tenkrát dávali na Nově, u čehož si též vzpomínám na sociální případy, co svým narozeným dětem dávaly jména jako Esmeralda a tak podobně. Musím se tomu smát a dodnes nemůžu pochopit, jak takový propadák všech propadáků mohl být tak úspěšný. ()

Honza__St.

V době premiéry a prvních letech po ní bych naši milovanou zelenou mexickou obdobu Stevie Wondera hodil nemilosrdně do odpadu. Dneska ale tu jednu hvězdičku z nostalgie dám. Nemluvě o tom, že i u nás po několika málo letech začly vznikat ještě mnohem větší obludnosti. ()

petra8619

Prostě je to telenovela. Žádné filmové umění... Ale krásný nereálný příběh, který mohly být na 20 dílů a ne na 137 :-) já se ráda z nostalgie na to cca po 10ti letech znova podívám. Navždy tuto telenovelu budu mít spojenou s babičkou. Byly to krásné chvíle s Esmeraldou :-D ()

blatouchm

Čuměl jsem na to jako malej, když si to pouštěla máma. Hodnotím podle zaměření a to účel splňuje. Jsou tam zápletky a další tyhle ty věci. ()

Nick321 odpad!

Při vymýšlení, jak tuhle recenzi pojmu, se mi v hlavě úplně rozezněl hlas Konopníkové ze Slunce seno "Žádný alimenty, žádný alimenty, až jak se vůbec ukáže, kdo je vlastně otcem!" 😂 Josef Alois Náhlovský si z toho právem udělal prdel v podání svojí Pepindy "José nepřijel". ()

ado7

Aj podľa mňa je to hnusná lepkavá odporná zlátanina, ale možno to naozaj, my chlapi, nechápeme. Tak ako sú 1,5 ročné deti fascinované Teleblbies, tak isto ženy majú svoju slabinu v telenovelách. A priznajme si.... ide leto.... čím budeme fascinovaní my?? :o)) (pre nechápavých: pláž + pivo + prsa štvorky... kto odola??? :o) Volím preto zlatý stred ()

donvito odpad!

To je dílo!!! Škoda, že nelze hodnotit jetě hůř, na tyhle věci by měla být samostatná kategorie - FEKÁLIE. ()

josiah

pokud se divate na kazdy 10 dil a berete to jako recesi...tak je to docela zabava. Kazdopadne oproti ostatnim telenovelam si to tu hvezdicku zaslouzi ()

klaus

Soused jednou přišel: Dneska to byl mazec v televizi. Ptám se: Co fotbal? Soused: ne Esmeralda. Tenkrát jsem málem vytekl smíchy. Tak za souseda tu jednu hvězdu ()