Počas jednej búrlivej noci prišli na svet dve deti. Každé z nich by malo mať rovnakú šancu na šťastný život a na rodinu, ktorá by ich ľúbila. Ale otcova posadnutosť mať mužského potomka a neľútostný obrat osudu zmení ich životy. Chlapec, ktorý prišiel na svet, bol vychovaný v prepychu a obklopený bohatstvom. Naopak, sladké malé dievčatko urobilo svoje prvé kroky na špinavej podlahe v chudobe. Dva drahé drahokamy, ktoré slúžili ako úplatok na zachovanie strašného tajomstvo, strácajú svoju hodnotu v porovnaní s nespravodlivosťou, ktorá sa stala. Čas, keď by mali byť zahojené všetky rany, sa zmenil na zraňujúcu pieseň lásky... Esmeralda (Leticia Calderón) sa narodila slepá, ale dobrota v srdci naplnila jej život svetlom a šťastím. Žije s túžbou, že raz stretne pravú lásku. Zaľúbi sa do Josého Armanda (Fernando Colunga), syna z bohatej rodiny. Ich láska však bude musieť odolávať mnohým ťažkým skúškam. Posadnutosť, sebecké záujmy rodiny, falošná láska jednej ženy, konšpirácia proti neveste, len aby sa zachovala čistá krv v rodine - to všetko je súčasťou krutého sprisahania proti láske dvoch mladých ľudí. Esmeraldu a Josého Armanda začne od seba deliť rozbúrený oceán, plný nenávisti a pochybností ... (TV Doma)

Rocky88 odpad!

To, co se stane v prvních třech dílech, se opakuje dalších 150 dílů...Má mě ráda, nemá mě ráda, má mě rád, nemá mě rád. Když jsem zhruba v půlce seriálu pozřel další díl a zjistil, že oslep i José-Armando, málem jsem se zvencnul, protože bylo jasný, že seriál bude mít dalších 100 zbytečných dílů....A sorry za spoiler ()

Jino odpad!

Hele, některý momenty byly dobrý. Například když Esmeralda narážela slepá do věcí :D :D :D ()

cariada odpad!

Co je to? Chodí to v zeleném a naráží to do zdi. Esmeralda přeci. Telenovelu jsem ochotný akceptovat či přesněji byl jsem kdysi , když měla v sobě humor což je případ Divokýho anděla či Ošklivky Betty. ()

Nach odpad!

Náhodou jsem si na ní tuhle vzpomněl a... a... nic jiného, než odpad to nebude. Škoda klikání na písmenka. 10% ()

Trainspotter odpad!

Tahle sviňě za to může! Tahle jakože přisleplá kráva to má na svědomí! Tahle zrůda v rouše beránčím může za morální a intelektuální úpadek v české kotlině! Dříve lidé četli klasiku, protože v TV bylo prd, ale teď jsou tam místo prdu sračky a lidi to hltaj. Tahle ta esmeralda (s malým e, nestojí mi za velký). To ona je tím neutronem, který rozpoutal neřízenou jadernou reakci, která uvolněním své energie spustošila mozky drtivé většiny diváků. Sice upalování se u nás nosilo před dávným časem a morální a humání to moc není, ale rozhodně říkám: Na hranici s ní! Kill! Ty svině! Kill! ()

Stallone

Nádherná vzpomínka na tento seriál.Byl jsem mladý a to, co jsem u ní zažíval byla slast.Jediná telenovela na kterou se dá dívat.Když umřela Graciela brečel jsem. PS: Ten, kdo se nedíval pravidelně, ale jak píše jednou za čas a nebo dokonce 1-2 díly, tak je jasné, že ho to nebavilo a má to za odpad.Neznáte vztahy ani problematiku, nedokážete vžít apod.Raději nehodnoťte. ()

Flynn

Nejdokonaléjší zápletka světa, slepá dívka si najde bohatého muže, posléze zjistí že vlastně ona je dcerou jeho rodičů a aby toho nebylo málo tak začne vidět a on oslepne, ale zázrakem se stihne uzdravit aby byl na svatbu fit, dokonalost sama:)))))))) ()

fars

No tezko hodnotit. Nebo vlastne lehce, je to desnej shit, ale presto.. Esmeralda byla prvni telenovela u nas, a troufam si rict ze z tech sracek co po ni nasledovali byla nejlepsi (i kdyz nemam moc s cim srovnavat, ja tech telenovel vlastne moc nevidel, vetsinou jsem utekl nebo uoadl do komatu). Ale jak byla Esmeralda debilni, stejne se na to vsichni divali, i ja jsem videl dilu vic nez dost. ()

messiah odpad!

Pamatuji si obrovskou kampaň ještě před nasazením na NOVĚ. Bylo to nějak před vánocemi, takže jsem si myslel že půjde o nějakou pohádku...o to větší byl můj šok když na mě baflo to co na mě baflo. Uf, už ta zápletka kterou napsal sám život. Slepé děvče vyměněno krutým despotickým představitelem vrchnosti za zdravého a krásného jinocha. Po letech se do sebe, jak již to na světě běžně chodí, zamilují a nakonec...ani nevim co nakonec... ()

sir-dave

Sorry ale tohle byla moje nejoblíbenější telenovela :-) Možná to bylo tím, že to byla jakoby první populární telenovela uvedena na naší tv stanici ale mě to bavilo. V tomto jdu proti proudu a slovo odpad si to nezaslouží ani náhodou. Znám daleko více sraček i telenovel, které stáli za starou bačkoru a hodnotit to odpadem jenom skrz toho, že se o tom navykládalo plno vtipů a posměšků je nesmysl! ()

Nivenx odpad!

Maximální šílenství holek ve škole, kdy museli vidět každý díl Esmeraldy. Rozpoutalo to mánii a já vesele koukal doma na Freddyho a spol. Esmeraldu jsem si také několikrát pustil a jelikož na to se dívala sestra tak jsem u toho šílel co je to za kravinu. Tak asi tak. Děs běs. ()

fantoci

Pamatuju, jak se na to má mamča pořád dívala a já protože jsem nevěděl roupama coby, tak jsem se díval sní. A nepřipadalo mi to tak otřesné jako ty nové a nové telenovely ze kterých se opravdu zvedaj žaludky. Oproti těm, je Esmeralda královna telenovel. A klidně si mě za toto prohlášení i ukamenujte. ()

Lopezka1982

Vzhledem k tomu, že jsem sledovala seriál, když mi bylo asi 16 let, tak se mi líbil. Ano byl trapně natočený, příběh atd. prostě jako typická telenovela, ale byl jak dělaný k tomu, aby si člověk u něho pěkně oddychnul a zahřál se u srdíčka. Pro holky a babičky jako dělaný a myslím si, že si vůbec nezaslouží mít tak špatné hodnocení vzhledem k tomu jakou mánii tenkrát u nás vyvolal. Pamatuji si, když vyšel časopis, tak byl hned v šest ráno vyprodaný a Esmeralda měla velikou řadu fanynek. A to myslím jde :) ()