Zrůda

• USA Monster (více)

chelseaman22

Opravdu dobrý film, nedostatky se vyskytly, avšak není to nic hrozného. Skvělý výkon hlavní herečky, naprosto dokonale prožívala svou roli. Nejnebezpečnější je ten člověk, který nemá, co ztratit (slovy klasika). 84% ()

Doudis19

Nejde snad o to, že bych měl něco proti špíně a bezvýchodných situací. Špíš o to, že mě ten film ohromně nebavil. Charlize dobrej výkon, ale pokud někdo chtěl šokovat, mělo dojít k otevřenějšímu pohledu na scény nejstaršího řemesla a násilí. Takhle mi to příjde naprosto odsuzující a černobíle, že vlastně od začátku se jen modlíte, ať už to ta šeredná svině, co vraždí svoje spořádaný zákazníky, má zasebou. A to určitě nebyl cíl, jakého chtěli tvůrci, ale i Charlize samotná dosáhnout. ()

Sfinkter

Další z extrémně silných zážitků. Scéna při druhé vraždě je filmově dokonalá. Celkové napětí, hudba - Theronové zvrhlá lahůdka. ()

Estrecha

Zkuste si najít fotografii Charlize Theron, jak vypadá ve skutečnosti, a její podobiznu ve filmu! - Myslím, že jediné k čemu to lze srovnat, je podobizna Hugo Weavinga ve skutečnosti a ve filmu V jako Vendeta.:) ZAJÍMAVOST: Tento film je nízkonákladový, a měl tak malý rozpočet, že si nemohli dovolit pronajmout mnoho aut, která by jezdila na silnici, když Charlize Theron stopovala, jako prostitutka. A než k ní dojelo auto s hercem, několikrát u ní vždycky zastavila auta skutečná, jejichž řidiči chtěli využít jejich služeb...:) ()

Helmutek

Podle mě je pravděpodobnější, že Wuornos vzkřísili z mrtvých a nabídli jí ještě jednu poslední brigádku, než to, aby jí nějaká jiná herečka (natož někdo jako Theron) mohla takhle zosobnit. Takhle věrný ztvárněný reálný osobnosti jsem asi fakt nikde jinde neviděl. A film je to skvělej, dobře natočenej a silnej - a to bez toho, aby přistupoval k nějakýmu lacinýmu patosu. Nejsem si ale jistej, jak moc by to obstálo bez Theron, případně bez toho dua s Christinou Ricci. Ale to je vlastně jedno - natočený je to tak, jak to je, a já jsem dokonce uvažoval nad 5*. To si ale nechám případně na další zhlídnutí. Na film by se každopádně měli podívat všichni příznivci trestu smrti. ()

Bobik9

Zajímavý kousek, který není příliš vidět a upadl v zapomnění. Charlize Theron si svého Oscara za tohle rozhodně zasloužila. Christina Ricci jí zdatně sekundovala. Není tomu moc, co vytknout, protože se jedná o skutečný příběh, který byl celkem věrohodně přepracován ve film. Proto dávám tak vysoké hodnocení, jinak si nemyslím, že by to samo o sobě člověka vytrhlo. ()

danoo

Jeden z tých filmov, po ktorých sa ešte týždeň budete cítiť mizerne. Už takmer pred 200 rokmi ďalšie známe monštum odpovedá svojmu stvoriteľovi Frankensteinovi : " Som zlý, pretože som nešťastný ", čím vystihuje sociálne zlo svojej doby, ako môžeme vidieť, aktuáne aj dnes. Aileen mala tiež svoje sny, túžby, ambície avšak hneď na začiatku sa jej dostalo len poníženia a odmietnutia, čo z nej spolu s nešťastnou láskou spravilo vraždiacu príšeru, ktorú Charlie Theron nehrá, ale prežíva. ()

uiu

Filmu jsem se celkem zdárně vyhýbala a ani nevím proč. Jenomže pak se mi do rukou dostala publikace o nejznámějších sériových vrazích a mezi nimi byl i příběh Aileen Wuornos. Narozdíl od většiny šílených zabijáků nevraždila proto, že by jí to dělalo dobře, ale proto, že se tak daly celkem snadno získat peníze. Sama byla několikrát v životě znásilněna a nikdo jí nedal pomocnou ruku a neukázal jí, že se dá vydělávat i jinak než šlapáním ulic. Na filmu se mi líbí, že se nestaví na žádnou stranu, neznázorňuje Aileen jako krutou vražedkyni, ale taky se nesnaží její činy obhajovat. Charlize Theron předvedla naprosto úchvatný výkon. Tohle totiž není Charlize Theron, to je Aileen Wuornos. Gesta, pohyby těla, chování a mluva jak dlaždič. Totální přeměna psychiky a fyzického vzhledu je v tomto případě dechberoucí. Je fajn vidět ve filmu ženu s pár kily navíc, prostě normální ženskou a žádnou Hollywoodskou vychrtlinku. ()

VittaBella

Vždycky jsem měla slabost pro komorní psychologická dramata, zvláště o ženách v nelehkých situacích. Příběh prostitutky, která je zhnusená mužským pohlavím a najde již nečekanou lásku v mladičké lesbičce, mě tematicky velmi zaujal. Po herecké stránce je film navíc naprosto brilantní, ale co se děje a kvality natáčení týče, to už je malinko horší. Každopádně dávám snímku čtyři hvězdičky za tak komplikované téma a skvělou Charlie Theron v popředí. ()

Yoshimitsu

Velice poutavý příběh ženy, která si šáhla až na samé dno lidských možností. Špinavá, odporná, nechutná, zoufalá, nemilosrdná děvka, která dělala vše, proto aby své přítelkyni zajistila to nejlepší, co mohla. Ano tohle byla Charlize Theron, která svoji roli záhrala brilatně. Maskéry oceňuji, jak dokázali udělat z krásné blondýnky Charlize takovouhle zrůdu, kterou jsem ani nepoznal. ()

Gothar

Tak toto bol fakt hnusný film. Charlize aj Christina hrali výborne, ale za povšimnutie stojí aj výkon maskérov. Lee vyzerá nepríjemne v každom zábere a na to bolo treba pri štandardnom výzore Charlize asi veľa námahy :) Inak však na mňa film nezapôsobil, čo je škoda, lebo potenciál na kvalitný thriller tam bol. Skutočnosť je však taká, že sledujete iba rozhovory dvoch ukričaných a uplakaných žien, ktoré sú preložené niekoľkými vraždami. 65 % ()

anglanek

Něco me bavi vice, něco méně ,ale filmy,dokumenty,cteni a pribehy o masovych vrazich je téma které me hodne zajima a jedna z mala veci o kterých muzu rici,ze jsem dobrej. Tento film povazuji za jeden z nejlepe natocenych,zahranych a celkove provedenych filmu na toto téma,tak nemuzu jinak nez za 5 hvezd. Kdo nezna zivotni pribeh Aileen Wuornosove a videl film jen jako film,tak si musí myslet,ze společnost ji k tomu tak...trochu donutila. Famozni Charlize Theronova osobu Aileen zahrala jako jeji jednovajecne dvojce. Film jsem samozrejme videl před X lety ale i v dnesni době me posadi na prdel. .... Vdanym zenam doporucuji se na nej podivat po flasce vodky když ma prijit tchan nebo nedej boze exekutor ()

elanius

(85/2018) / Obdivuhodný výkon Charlizky a samozrejme aj maskérov, bola fakt nechutná v tomto filme, presne ako byť mala. Na filme sa trochu podpísal čas a v porovnaní so súčasnými drámami proste nevyzeral dobre, skoro až televízne. Mne to ako zhíčkanému divákovi dosť vadilo. Extrémny námet v pohode udrží človeka v pozornosti, ale silné scény boli možno dve tri. Myslím, že na jedno videnie je Monster zaujímavý materiál, treba si ale dobre rozmyslieť či na toto má človek chuť. (7/10) ()

Brandon odpad!

Milá paní Patty Jenkinsová udělala zásadní chybu. Pominu-li mně jednu z nejnesympatičtějších hereček Chrisinu Ricci, tak volba Charlize Theron byla poměrně nešťastná. Stejně jako nejde z nějakýho chlupatýho vopičáka udělat krásnou Angelinu Jolie, tak je šílenstvím obsadit bývalou úspěšnou modelku do role laciné kurvy po záruce (alespoň kdyby si odpustila ty falešné zuby). Složitá postava Aileen si žádala opravdovou "zrůdu". Lež, která se neodpouští, nevěříte vzhledu, neveříte jejím slovům, nevěříte jejímu labilnímu charaketru, nevěříte afektovým výbuchům, nevěříte příběhu, nevěříte prostě ničemu. Lež, která u mě na rozdíl od ostatních neprošla. ()

H.Gordon

Charlize Theron předvedla neuvěřitelný a přesvědčivý výkon v mrazivém životopisném filmu. Tento film mám vážně hodně ráda. 4, 80 ()

dANo

Krásna Charlize Theron tu vyzerá brutálne škaredo a nechutne... Už len kvôli tomu sa tento "true story" film oplatí vidieť. ()

Mishqo

80-85% ... Najväčším plusom celého filmu bola Charlize Theron a to nie len jej herecký výkon ale aj to čo z nej maskéri dokázali spraviť. Na nepoznanie! Film je veľmi emocionálny a necháva diváka samého sa rozhodnúť na ktorej strane bude stáť. Aileen Wuornos je v v mojich očiach obeťou spoločenského systému a neraz mi jej bolo ľúto aj keď v závere to už preháňala. Veľmi kompaktný film. ()

ghatos

Proč doporučit sledování příběhu o masové vražedkyni? 1) kvůli herečkám Theron a Ricci 2) člověk se dozví proč to dotyčná dělala. Co se týče celého snímku, tak působí bez šťávy. Děj je plochý a poslouchat některé dialogy je nudné. Spád a dynamika chybí jako sůl. ()

Thor a Captain America chytají druhý dech

Thor a Captain America chytají druhý dech