Zrůda

• USA Monster (více)

Kredy

Překvapilo mě jak Charlize Theron zahrála ošklivou zrůdu, klobouk dolů a oscar jí patří zaskouženě. ()

Frankie

Naprumerne zpracovany osud cloveka, z nehoz si spolecnost vychovala zrudu, aby ji posleze z odporem soudila. Pervertovane dite zrazene svym rodicem. Nicmene troufam si tvrdit, ze predevsim zasluhou spickovych vykonu obou predstavitelek alespon nami pochopene. ()

Loki_Six

"I always wanted to be in the movies. When I was little I thought for sure that one day, I could be a big, big star. Or maybe just beautiful... beautiful and rich, like the women on TV. Yeah, I had a lot of dreams. And I guess you can call me a real romantic, because I truly believe that one day, they'll come true. So I dreamed about it for hours. As the years went by, I learnt to stop sharing them with people. They said I was dreaming. But back then, I believed it whole heartily. So whenever I was down, I would just escape into my mind... to my other life, where I was someone else. It made me happy to think that all these people just didn't know yet who I was gonna be. But one day they'll all see." ()

Sygi

Adaptace (v té době osmadvacetileté) Charlize Theron do role frustrované masové vražedkyně byla neuvěřitelná. Snímek skvěle zachycuje postupný pokles dvou hlavních postav do zoufalství, do stále větších sraček, přitom ve vzduchu stále visí umělá naděje na "nový život" někde hodně, hodně daleko. Film si zaslouží plný počet už jen díky maximálně nesympatičnosti Lee - odporná, slizká, nešťastná, ztracená žena. Překvapil mě závěr filmu, kde bych uvítal důkladnější znázornění soudního průběhu. Jako celek je však snímek dokonale zabalen. ()

BlueZero

Príbeh ženy, ktorá bola ukrátená o svoje detstvo a nevinnosť príliš skoro. Život ju prinútil stať sa prostitútkou. Nastal čas skončiť svoj život, ale vtom nájde nový zmysel, ktorý žiaľ nemá čím živiť. Charlize Theron musela podstúpiť zmenu svojho zovňajšku aby mohla stárniť túto drsnú postavu. Miestami síce nedokázala udržať drsný výzor tváre, ale ani to nezabránilo aby dostala za svoj výkon oscara. Svoju úlohu taktiež skvele, podľa mňa možno aj lepšie, Christina Ricci. Mám rád drámy, ktoré sú celé v smutnom duchu s pár úsekmi štastia, čo tento film bol. ()

Hopper

Len veľmi tesne to Monster na 5 hviezdičiek nedosiahol. Charlize je naprosto neskutočná, tá premena z bábiky na hnusnú, mastnú štetku s klátivou chôdzou, drsným výrazom v tvári a psychopatickým správaním je naozaj neuveriteľná. O nič horšie jej nesekunduje aj Christina, ktorá je tu za naivnú lesbu a takisto sa jej darí postavu vystihnúť na 100 %. Napriek tomu, že to Aileen skutočne nemala ľahké, bola psychopatom par excellence a nechcel by som ju stretnúť nielen v tmavom lese, ale ani v lese za dňa. ()

MareT.

Velice silny a emotivni film, moc se mi libil a doporucuji vsem, kdo ma rad Theron...podava opravdu oscarovy vykon.. ()

wosho

Silné drama o masové vražedkyni pohledem žen před i za kamerou. Zrůda je napsaná, zrežírovaná i zahraná zcela pokorně, bez žádných líbivých efektů, či snach o jakkékoliv podbízení se divákovi. Výkon exmodelky Ch. Theron je doopravdy oscarový, svou antihrdinku zvládla jak nejlépe to šlo a dala jí za pomocí scénáře dostatečnou hlouku, že Aileen nelze jen tak odsoudit. Neb i ona byla obětí, bohužel i vrahem. Velice znepokojivý film, kladoucí na diváka otázky o vině a trestu a o etice americké a vlastně i naší společnosti. ()

bila.tecka

Od počátku bylo jasné, že film stojí a padá na výkonu Charlize Theron. Řeklo by se, že záporné postavy se hercům hrají snáze než ty kladné. Ale co ty rozporuplné, bolestivé? Kdybych nevědel, kdo hraje hlavní roli, tipl bych Jona Voighta... Bravurní práce maskérů, ale ještě více zvládnutí postavy, která je živá a živočišná zároveň. Pozadu není ani fracek toužící po troše dívčí lásky Christina Ricci. Málokdy se vidí, když se herci plně oddají svým postavám a neupozorňují na sebe přemrštěnými gesty. Tady se to podařilo na výbornou, troufám si tvrdit i díky vedení režisérky. Budu sledovat vaši práci, milá Patty Jenkins... ()

Kamiiik

Opravdu oceňuji, když je herec pro svou roli ochoten udělat cokoli, jako například ztratit perfektní postavu. Charlize Theron však nedostala Oscara za to, že nabrala 30 liber. Myslím si, že ztvárnit skutečnou osobu je mnohem těžší než pouze fiktivní postavu. Do fiktivní postavy může herec dát i něco ze sebe, může si ji poupravit, tak aby mu to vyhovovalo, ale skutečného člověka musí perfektně vystihnout. Charlizin výraz, to jak mluví, jak se pohybuje - jakoby se s postavou přímo ztotožnila, věřila jsem jí každé slovo, každý pohyb. ()

POciSEM

Zajímavé téma ale bohužel nezajímavý příběh. Aileen byla obyčejná štětka který trochu ruplo v bedně a stihla rozstřílet pár sexuchtivých zákazníků. Nic víc. Theronová se do toho ponořila fakt poctivě ale určitě to neni důvod proč ten film vynášet do nebes. Je to nudný od začátku až do konce ()

Paity

Charlize Theron hraje pořád stejně nudně a vyšinutě. Viz Ďáblův advokát, kde také kouká stále jako kdyby ji uletěly včely. Hrůza ne Zrůda. ()

HonzysKISS

Šlap, šlap, šlapy šlap. Kráska a zvíře trochu jinak. Je to vážně skvěle natočený, hezky napsaný, výborně zahraný (sice mě ten ufňukanej prevít štval, ale chápu účel) a dobře vybraná hudba. Klidně to mohlo být i krapet delší, hlavně ten konec, sakra především ten konec... Hodně mě zamrzelo, že hlavní postava vypadá jak profetovaná troska, ale o drogách tam není absolutně ani vidu ani slechu. Jinak je to supr podívaná. Neviděl bych v tom něco zázračného, ale na jeden večer to za to stojí. Přece jen, je to o kurvě co zabíjí svoje zákazníky. Opravdová zrůda. Obyčejný chlápek si už ani nemůže v klidu užít s obludou. Takže je to trochu film spíš pro ženský, ale i tak mě to fakt bavilo :D 85/100 ()

bloodline

Famózne zahraná dráma, ktorá vrtošivým spôsobom rozpitvá psychiku postáv natoľko, že (paradoxne) s prejavením sympatií voči sériovej vrahyni nevyvstanú žiadne výhrady. Kto aspoň trochu pozná pokrivenú genézu individualít väčšiny hrdlorezov na pokračovanie, vie, že za to (žiaľ) môžu maličkosti ako zlá výchova, sexuálne zneužitie či proste zlý čas a zlé miesto u sudičiek pri rozdávaní talentu a koníčkov. Aileen Wuornos vyhrala z každého výkladu čosi a Charlize Theron vložila do jej interpretácie vlastný kus geniality. Režisérsky potiahnutá do natoľko pohlcujúcej geniality, že si prefackáte vlastné deviácie ľútosti a kopu indivíduí s pochybnými chúťkami si radšej kopne do vlastných ratolestí v rozkroku. ()

Krystalion

Tak to je přesně ona, dívka mých snů, takovou jsem si vždycky přál. Když se jí něco nelíbí, tak se s tím nepáře a hned jedná. No prostě nejde daleko pro ránu. Trošku víc pije a je trošku mastná a ještě k tomu je lesba, tak to bysme si asi moc nerozuměli. Chvíli jsem si myslel, že je vzdálená sestřenice sympaťáka Fritze z německého filmu U Zlaté rukavice. Ten to tam taky rozjížděl pěkně na plný pecky. Charlize zde byla k nepoznání a zahrála to fakt skvěle. ()

aquiver

Bohužel jen průměrně zrežírovaný biografický snímek, navíc s primitivním scénářem, který má blíž k béčku, než k hlubokému uměleckému gestu. Absence kladné postavy nese též svůj negativní podíl. Chybí psychologie i emoce. 60 % ()

derryl

Fascinující studie lidské mysli, která je opravdu depresivním filmem a zároveň výpovědí o nespravedlnosti na planetě Zemi. ()

pjotr76

Přiznám se, že "Zrůda" mne poněkud zklamala. Dlouhou dobu jsem se k tomu filmu nemohl dostat, promeškal jsem jej v kinech, pak nějak nebyl čas intenzivně schánět tento film na nějakém mediu či v jiné;) formě. Nakonec jsem ho sehnal a s chutí, a s očekáváním přiživeným tím dlouhodobým půstem a velmi příznivými recenzemi, Zrůdu skouknul. Základním problémem filmu je IMHO, že Charlize Theron není až tak vynikající herečka, neříkám, že není dobrá herečka, ale prostě na roli tohoto kalibru neměla. Na druhou stranu opravdu podala asi svůj životní výkon, budiž jí to přičteno k dobru. Vlastně jsem celý film čekal, kdy Charlize ze sebe strhne tu masku - "Aileen" a bude tam ta krásná blondýna, která už konečně přestane hrát tu ošklivou (ve všech směrech) ženskou. Nic nespravilo dokonalé namaskování (vážně byla příšerná), chyba byla v tom, že krasavice Theronová si na vražedkyni Aileen jenom hrála. Role to byla velmi obtížná, ale troufám si tvrdit, že se dala zahrát resp. prožít mnohem lépe a bez tak výrazného namaskování. Výkon Theronové a to co z ní udělali, je v podstatě jediný důvod, proč jsem se nedokázal soustředit až tak na děj, ale spíš kriticky a mírně nervozně sledoval jen a její výkon a dost mi vadila její ošklivost. Christina Ricci byla v rámci své postavy bezchybná. Obecně vzato, Zrůda není ničím objevný film, quintessenci realismu a naturalismu známe všichni z kinematografie italské, španělské, francouzské a s výhradami i české z přelomu padesátých a šedesátých, a proto si nezaslouží absolutorium jako mají filmy kalibru Přeletu nad kukaččím hnízdem, což je podobný žánr, však úplně jiná liga. ()

Radim

Není moc filmů, které by mě takto dokázaly vtáhnout a zmrazit. Opravdu děsivé. Víc než velkou zásluhu na tom určitě má Charlize Theron (doporučuji těm, kteří ji neznají, aby se zkusili podívat na web na její civilní foto; opravdu skvělá práce maskérů). Jsem rád, že moje oblíbenkyně Christina Ricci ji byla kolegyní víc než zdatnou. ()

Thor a Captain America chytají druhý dech

Thor a Captain America chytají druhý dech