Zrůda

• USA Monster (více)

kubyno

"Zrůda" pro mě byla trochu nezáživná a hlavně dost nesympatická. Je to sice výborně vytvořené, ale až moc odpudivé, a hlavně mi to někdy přišlo nezáživné. Ale to co předvedla Charlize - to co ze sebe udělala - neskutečné, opravdu poklona. Jinak mi to úplně nesedlo, vytvořila ve mě jakousi nechuť a já se těšil, až film skončí, a já se kouknu na nějakou jinou Charlize, na tu pravou. ()

Ole92

Na tento film mě přivedla moje přítelkyně a musím se jí za to hluboce poklonit a říkat jí velký vezíre:-D . Nádherný film s výborným dějem,zápletkou a vším co by okolo mělo být. A samozřejmě nesmím zapomenout na úžasný make-up Charlize Theron která hlavní postavu ztvárnila naprosto dokonale. ()

Pitrsss

Velice depresivní a psychologické drama, jehož dozvuky na mě působily ještě dlouho po závěrečných titulcích. Naprosto zasloužený Oscar pro Charlize Theron, za jednu z nejzrůdnějších ženských rolí, jakou jsem kdy viděl. 90% ()

Hepy13

Vážně silnej film, nedopuručuju se dívat pokud nejste zrovna ready. Paradoxně největší ozdobou filmu je právě zrůda, tedy Charlize Theron a její herecký koncert. K její postavě jsem si při sledování filmu říkal jen "Páni, tak ta ženská je totálně v pr...". Nepřestával jsem žasnout nad tím co právě sleduju, vytknout můžu asi jen druhou půlku filmu, která je už trochu stereotypní, což je škoda. Christina Ricci taky výborná! To že film je podle skutečného příběhu je jen ta poslední třešnička na dortu. ()

zdenur

Theron je stylizovaná spíš jako do hororu a ne do životopisného filmu. Žánr životopisný bych moc nekomentoval. Stokrát zajímavější je přečíst si o Aileen Wuornos pár odstavců na wikipedii. ()

Erik7595

Tak na tento film rozhodne nezabudnem, veľmi silný zážitok, nejde rozhodne o film na pohodový večer, avšak rozhodne by tento film ľudia mali vidieť - a to nielen kvôli bravúrnej premene Charlize Theron, ktorá tu podala obdivuhodne skvelý herecký výkon. 10/10 ()

Tomislav

Fakt nářez! Nevím, jestli jsem někdy viděl lepší hereckých výkon, než jaký předvedla C. Theron v tomhle filmu. Takhle asi nějak vypadá obrácená proměna žáby v princeznu - nikoho by nenapadlo, že jsou jedna a ta samá. Kontrast je o to větší, že tímhle přirovnáním urážím žáby a lichotím princeznám. Ano, je to především výkon Charlize, který táhne celý film - jenže takovým způsobem, že na to jen tak nezapomenu a s čistým svědomím dávám pět hvězd. ()

Berry

Charlize Theron je moc dobrá herečka a po tomto filmu jedna z mých nejoblíbenějších. Nejen že se změnila k nepoznání, ale i její styl hraní byl úplně jiný, než v jejích dosavadních filmech. Zkrátka, byla perfektní. I Christina Ricci byla skvělá a obě herečky tvořili pár, kterému snadno uvěříte. Navíc se mi líbilo, že Patty Jenkins film nerozdělila na ,,dobrou" a ,,špatnou" stranu, ale že ukazuje obě strany rovným dílem, takže nevíte, komu máte ve filmu držet palce. Aileen sice vraždí své zákazníky (takže dělá něco špatného), ale Selby nadevšechno miluje a uděla by pro ní cokoli. Selby sice Aileen taky miluje, ale když jí začné týct do bot, tak Aileen udá (udá někoho, koho miluje a taky někoho, kdo vraždí lidi). Dobré bylo na filmu taky to, že i když se tento příběh skutečně stal, tak z něho nevznikl dokument, ani nějaká blbost, která končí happyendem. Málokdy se taky stává, že by drama umělo zaujmout už od prvních vteřin a nebylo přehnaně dlouhé. Celému filmu navíc pomáhá vynikající soundtrack. ()

jane1106

Přeměna ,,zohyzděné" Charlize Theron v masovou vražedkyni Aileen Wuornos je naprosto stoprocentní! Podobá se jí nejen vzhledově, ale i vystupováním a pokaždé když vytřeští oči, jde z ní čirá hrůza. Charlize zde zahrála skutečně fantasticky a Oscar v jejích rukou je maximálně zasloužený! Pro srovnání: http://www.youtube.com/watch?v=yFBcjII3QAE ()

Juliane

Prachsprosta vydiracka, ale par momentu mela. Promena hlavni hrdinky me prilis nezaujala - takhle pravdepodobne vypada, kdyz prave nedrzi dietu a nestravi dve hodinky u maskera:). ()

Pidzey

Tak tohle je síla.Neskutečně emotivní.Další z filmů co mě dostal svou atmosférou.Konzert dvou hereček z nichž jedna je výborná a pro velikost výkonu Charlize Theron snad ještě nikdo nevymyslel slovo, nejlepší výkon v ženské roli co jsem viděl.Je až k nevíře jak se tvůrcům podařilo z tak krásné herečky jako je Charlize,vytvořit ošklivou osobu.Proti ní kontrastuje celou dobu půvabná Christina. Skvělí film,skvělí scénář,famózní herecké výkony.Tenhle film zůstane v mé hlavě asi hodně dlouho. ()

Filty

I přesto, že jsem hlavní hrdinku nemoh celý film vystát, jedno se tomu musí nechat. Herecké výkony jsou na samém vrcholu. A jako bonus, Christina Ricci opět neodolatelná. ()

Saur.us

Snímek, stojící především na Ch. Theron a jejím nevšedním, úžasném výkonu. Oscara si právem zasloužila. Samotný film pak za tou úžasnou hereckou jízdou nepokulhává, autorský počin P. Jenkins je procítěnou sondou do hlavy ústřední dvojice, sužované lidskou předpojatostí k povolání nebo sexuální orientaci. Ale bez Ch. Theron by snímek byl poloviční. ()

Richie24

Jedna z nejkrásnějších – možná úplně nejkrásnější – herečka světa Charlize Theron jednou provždy dokázala, že není v hollywoodské smetánce pro hezkej obličejíček. Smekám klobouk a – musím přiznat – de facto pouze za její nesmrtelný výkon zvedám hodnocení na 4 ****. ()

tragos

Well... Zrůdu jsem viděl ve Varech a -- možná i vzhledem k pozdní hodině -- tam žádný velký úspěch nesklidila. Charlize Theron podala troufnu si říct životní výkon, uvěřil jsem jí každičkou větu, každičké gesto. Za zmínku stojí, že Zrůda se mnohem více líbila ženám :) ||| Dost mě udivilo, že Aileen je prezentována jako bůhví jaká masová vržedkyně, a přitom (nehledě na motiv) zabila "pouhé" tři lidi. ()

Snape

Velmi dobré, ale na 5 hvězdiček to není. Výkon Charlize Theron je sice opravdu výborný, ale v některých scénách už přehrávala. Souhlasím s názorem, že Oscara dostala spíše za naprosto šokující proměnu v ženu, která je skutečné vražedkyni Aileen Wuornosové nesmírně podobná. Chyběl mi především lepší vývoj postav - takhle Zrůda působí jako road movie s pár vraždami. Nevím, jestli by filmu prospělo větší zabřednutí do minulosti hlavní "hrdinky", ale když na internetu spatříte skutečnou Aileen jako usměvavou dívku na snímku ze základní školy, přeběhne vám mráz po zádech... Tato dívka bude v dospělosti vraždit a nakonec bude popravena... Ve filmu mi chyběl pocit, že ji opravdu znáte. Komentovat snímek Zrůda a nezmínit se o Christině Ricci by bylo trestuhodné. To ona je druhou půlkou ve vztahu, o kterém je tento film především. A ve své roli je snad ještě přesnější než Theron jako Aileen. Zrůda je bezpochyby výborný film, ale pro plné hodnocení mu chybí jednoznačné vymezení. Nefunguje totiž ani jako psychologický film, ani jako thriller, ani jako drama. Je to "něco čtyřhvězdičkového" mezi těmito žánry. ()

Thor a Captain America chytají druhý dech

Thor a Captain America chytají druhý dech