Scooby-Doo 2: Nespoutané příšery

Scooby-Doo 2: Nespútané príšery

Akční / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2004, 88 min

• Jamal

Jeden z posledních filmů na druhém filmovém maratonu, kterej mě sice udržel při životě ale taky vůbec nenadchnul, všechno je špatně. :: (((17.11.2005)

Rozpočet $25miliónovTržby USA $84,216,833Tržby Celosvetovo $181,466,833(28.2.2010)

• POMO

Scenáristický balast klišé, trpiaci hlavne rýchlou postprodukciou, ktorej zostal čas len na zlepenie niečoho farebného a celovečerného. Nákladné scény s digitálnymi efektami tak dostali prednosť pred scénami, venujúcimi sa postavám. Pôvodný front-runneri Fred a Daphne len dopĺňajú viacej "rozvinutých" Shaggyho a Velmu. Digitálne efekty sú síce slušné, ale k spokojnosti z plnohodnotného rodinného pobavenia nepostačia. Pozitívne prekvapia akčné bojové scény (Daphne s oštepom, Fred na chopperovi) - Gosnell by si mal skúsiť akčný žáner. Zasmiať som sa zasmial iba raz (Velma, nahodená do priliehavej sexy syntetiky).(13.4.2004)

• JohnnyD

Úplne základný problém tohto filmu je v nepochopení kreslenej predlohy - resp. v nepochopení jej atmosféry a čara. Príklad: efekty a štylizácia filmu je krásna, ale sakramentsky nevhodná a vôbec neladí s pôvodným seriálom. Osobne sa mi nepáči, že hlavní hrdinovia sú profesionálni mysteriózni detektívi, nepáči sa mi, že tam sú digitálni duchovia, nepáči sa mi, že film má tak "hororovú" atmosféru, že aj kreslený seriál zo 60s by ho pretromfol. A pritom to malo tak skvelé herecké obsadenie!!! Takže 40%, hlavne za Sarah ...(30.12.2007)

• MikO_NR_1909

Šialená, ale hlavne dosť tupá verzia veľmi dobrého seriálu.(21.6.2014)

• - Sarah Michelle Gellar už pokračování točit nechtěla. Přesvědčilo ji 8 milionů dolarů, které dostala za roli Daphné. (Timak)

• - Ve scéně, kdy Daphne (Sarah Michelle Gellar) bojuje s Megavoltičem, který jí dá ránu, ona odletí a spálí si konečky vlasů. Když jde však poté s Fredem do starého dolu, kde se rodí příšery, má vlasy v pořádku. (MIG29)

• - Hned několikrát se stane, že postavy se ušpiní, avšak chvíli na to jsou opět čisté. (MIG29)