Scooby-Doo 2: Nespoutané příšery

• USA Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed (více)

V Coolsvillu je v kriminologickém muzeu slavnostně otevřena expozice věnovaná úspěchům společnosti Záhady s.r.o., kterou tvoří poněkud ješitný Fred, krásná Daphne, chytrá Velma, zmatkář Shaggy a jejich pes Scooby-Doo. Zatímco se Velma zakouká do mladého kurátora Patricka Wiselyho, Fred a Daphne musejí čelit otázkám protivné reportérky Heather Jasper-Housové. Slavnost je však přerušena, když nečekaně obživne obří pterodaktyl a napadne hosty. Přestože se s ním přátelé pokusí utkat, monstrum uletí a na něm maskovaná bytost, která spolku vyhrožuje pomstou. Velma s Fredem a Daphne se domnívají, že jde o dílo šíleného vědce Jonathana Jacoba, kterého kdysi odhalili a pomohli dostat do vězení. Zdá se, že při svém útěku z vězení nezahynul v moři, jak se dosud myslelo. Velma zjistí, že klíčem k výrobě monster je látka randamonium, nacházející se v místním uzavřeném dole, a zatímco musejí svést několik bitev s dalšími obživlými duchy, Heather proti nim v televizním zpravodajství rafinovaně poštve celé město. Stávají se z nich psanci, nepřestávají však pátrat po způsobu jak zastavit děsivé události a odhalit jejich původce. Svým svérázným způsobem do vyšetřování zasáhnou také Shaggy a Scooby-Doo, když se jim podaří zmocnit řídícího panelu sloužícímu k oživování a ovládání monster. Padouch ho chce za každou cenu zpět a Velma vymyslí, jak se s pomocí panelu oživlých monster a duchů zbavit. (TV Nova)

Smileface

Jsem trošičku na rozpacích jak tento film hodnotit.Ono vlastně ani o film nejde,jsou to jen špatně poslepované digitální orgie,tudíž nulový nebo spíš hodně dementní scénář.Otázkou ale zůstává:Je pro cílovou skupinu diváků(dětí) vůbec potřeba nějaký hlubší logický scénář,kde se věci nedějí "jen tak náhodou"?A je potom vůbec potřeba psát nějaké komentáře či recenze kromě toho,že "grafika byla tentokrát průměr"?Já na tyto otázky odpovědět nedokážu,každopádně jsem si jistý,že děti Scooby Doo 2 zaujme už jen proto,kolik digitálních příšerek létá po obrazovce a jaké skopičiny i vtípky provádějí.Párkrát jsem se ze srdce zasmál i já,takže tentokrát je to za dvě. ()

KoRner

Keďže to porovnávam s niektorými vydarenými kreslenými dielmi, je ľahké to ohodnotiť priemerne, pretože vidím ten premrhaný potenciál. Scooby nemusel byť iba debilný pes v strašne krikľavom svete, ale ozajstný lovca záhad, prípad mohol byť oveľa lepší. Cieľovku to asi uspokojí, ale pre ostatných je jedno pozretie viac než dosť. ()

iXtr3m3

Opäť kvôli dcérke tri hviezdy, ale opäť sa zaspával od únavy aj z roboty aj z pozerania. Čo by ale človek pre dieťa neurobil :) ()

Paity odpad!

Scooby-Doo je jednoznačně určen pro animované zpracování a vysílání na Cartoon Network a ne, aby z toho někdo dělal celovečerák. No fuj. ()

Mafiapau

Do dnes jsem si myslel že tento film je jednička hraného filmu a že film na Ostrově s Atkinsonem je dvojka.. Ono to pro mě asi do dnes tak je, jelikož tenhle film je mnohonásobně lepší jak ten z roku 2002.. A dvojka co je lepší jak první díl.. to se jen tak nevidí.. Sic Atkinson parádní.. ale celej film byl takovej blatantní a ultra-cringe.. Sic ano.. Ultra-Cringe je zde přítomen cca ve třech brutálních scénách kdy jsem pociťoval přímo infuzi trapnosti: Scéna v muzeu na začátku, Velma snažící se si zapíchat v latexu, a finální odmaskování.. Ale šlo to přežít.. Rozhodně to nebyl takovej brutál jako Transformers: ROTF. Což se odráží i na hodnocení, Dávám hvězdičku dolů za infuze cringe (ale kdybych na to koukal zase jako dítě tak je to asi v pohodě) a další  protože mě celkově Scooby-Doo nikdy pořádně neoslovil... Takže jen za můj subjektivní názor + samozřejmě absolutně žádné napětí a víte jak to dopadne už od prvních 6-ti minut.. Každopádně kamera supr, story-telling a dynamika skvělá, Herecké výkony.. no.. do tohohle filmu postačující.. A naprosto skvělý soundtrack od Newmana který skvěle naladil na původní seriál a dotváří skvělou atmosféru. Pokud si chcete něčím přiblblým udělat výplach mozku, jako třeba touhle rodinnou adventurní komedií, Tak můžu jen doporučit! ()

t.mon

Tak bohužel, jeto horší než jednička, sice ne o dost, ale je. Ale o zábavu nouze samozřejmě není (kostlivci). Gosnell to má u mě zatím dobrý (se Šmoulama a prvním Scoobym). ()

Eldoth odpad!

Váhal jsem mezi jednou a odpadem, nakonec jsem se přiklonil k horšímu ...myslím, že nemusím vysvětlovat proč. Je to nebetyčná pi.......na ...ve všech směrech !!! ()

klokyn odpad!

Vzbudilo to vo mne emócie. Tak som sa nasral, až mi bolo do plaču. Naozaj je to zlý film, tunajšie hodnotenie vôbec neklame. ()

Flopik

Oproti 1 to je o niečo horšie ale až tak strašné mi to nepríde.Ja mám proste Scoobyho rád a preto dám tie 4 hviezdy.Film ma bavil nenudil som sa a občas som sa aj zasmial. Shaggy sa mi zase nemierne páčil :) bol vtipný a celkom to uhral.Scooby dostal priestor a musím povedať že oprávnene pretože bol super. Musím povedať že toto zoskupenie sa i páči viac ako to druhé . ()

IvcaSammet

Moc pěkný film, i když ne tak povedený jako první díl. Příběh je skvělý, každopádně mi tam ale vadily zdlouhavé a rádoby dojemné scény, proto jen čtyři hvězdičky ... ()