Houba Bob, který byl jako kuchař už tři sta čtyřiasedmdesátkrát vyhlášen zaměstnancem měsíce, sní v podmořském Bikini Bottom o povýšení a věří, že je favoritem pro funkci ředitele nové restaurace řetězce Krusty Krabs. Místo něj však pan Krabs nabídne místo Bobovu pesimistickému sousedu Squidwardovi. Zničený Bob vezme nejlepšího kamaráda Patricka a vydá se s ním do Goofy Goobers, aby utopil smutek ve zmrzlině. Jenže pak se úhlavní nepřítel pana Krabse Plankton rozzuří, že se o otevření Krusty Krab 2 objevila reportáž v televizi, zatímco do jeho restauraci Chum Bucket ještě nepřišel ani jeden zákazník. Rozhodne se pomstít a ukrást přísně tajný recept na populární pirožky pana Krabse. Součástí plánu je také krádež koruny krále Neptuna, falešné obvinění pana Krabse z této krádeže a samozřejmě vláda nad celým světem. Nejprve se mu daří, ale pak se do věci vloží Bob, který spolkne zklamání a jako věrný zaměstnanec nabídne panu Krabsovi pomoc. Jenže dokáže vůbec malá mořská houba tak velkou věc, jako je záchrana královské koruny a likvidace slizké pěny dřív, než Plankton změní Bikini Bottom v Planktopolis? Možná ano, vždyť má na své straně Neptunovu dceru Mindy... (TV Nova)

veru_needy

Spongeboba jsem poprvé viděla, když jsem byla malá, ale i tak jsem se do toho moc nehrnula. No ale po shlednuti, jsem byla hodně překvapená - v pozitivním slova smyslu samozřejmě. Na začátku jsem přilepila oči na monitor a těch 90 minut mi uteklo jak nic. Mohu tedy říci, že pro mě je to jeden z nejzábavnějších kreslených filmů, jaký jsem kdy videla. Možná kde kdo odsoudí 2D animaci, ale pokud někdo vytvoří něco tak skvělého jako je podmořská houba a jeho kamarád hvězdice, je jasné, že celý ať už film nebo seriál, bude trochu 'cáklý'. Rozhodně doporučuji - je zde plno skvělých hlášek, scének a jak už jsem zmiňovala předtím, i zábavný humor. - "You don't need a license to drive a sandwich." ()

mm13

Zdanlivý priemer, ktorý dozrieva do ojedinelého nadpriemeru každým ďalším zhliadnutím. Spongebobovi sa nedá nefandiť a hlavne preto je tomu asi tak. ()

Kamca_

Nejdřív jsem viděla novější pokračování a to mě moc neoslovilo. Teď jsem viděla tohle první filmové zpracování Spongeboba a taky se mi moc nelíbilo. Říkám si, že seriál je zlatej ... Už by chtělo netočit filmy o tomto tématu. 35%. ()

codeas

v poslední době je málo kvalitní 2d animovaných filmů. Všichni -dokonce i Disney- se snaží přidávat třetí rozměr, a umocňovat tak zábavu těchto filmů. Tento film vznikl podle nejúspěšnějšího amerického seriálu současnosti. Celý film je velmi zábavný a má dost velmi povedených scén. Velmi doporučuji tento film, a není ani třeba znát již zmiňovaný TV seriál. ()

Litsarch

Tohle je tak nádherně blbé, ažje to naprosto dokonalé... :D Nevím co se mi líbilo více... Zda naprosto magorské postavičky nebo ještě magorštější hlášky, vtípky a scénky... Porce nápadů ze kterých by si většina rádoby "komedií" mohla brát příklad... :) P.S.: Hasselhoff mě rozbil... P.S.S.: Upřímně prohlašuji, že po shlédnutí tohoto filmu JSEM BLBEJ BURÁK, JO! :D ()

Ajinka126

Pro děti bomba.. pro dospělé ještě větší :D .. fakt dobré vtípky. A zajímalo by mě, co si o sobě myslí David Hasselhoff... Nedochází mu, že se mu celý svět směje.. nebo mu to dělá dobře? :D ()

corpsy

Opäť hláškami nabúchaná animovaná groteska, kde sa to síce infantilnosťou len hemží, ale rozhodne to až tak pre najmenších nieje. Kinetický štýl deti priláka iba svojím ,,hýbesatopadátovybuchuje,, postojom, verbálne gagy a vypointované situácie sú skôr pre tých skôr narodených. ()

Krissty

Hodně dobrá pohádka, jen mi tam možná trochu překážely scény s piráty a "živými" lidmi obecně.. Výjimkou je skvělý závěr s Hasselhoffem a jeho hláška "Dobrá práce, Hasselhoffe!!!".. :D Spongebob je pro mě nesmrtelný a ačkoliv podle mě film nedosahoval takových kvalit jako seriál, Patrick mě nezklamal! Nasmála jsem se :) ()

Krt.Ek

3 ½, zaokrouhleno dolů (i když by se to nemělo), páč dva poslední (7. a 10. 11.) - jistojistě konvenčnější; i tak to někdy ale vyjde, totiž že ocením spíše "mainstream", než "experiment", "centrum" před "periférii" - animáky ("Hotel Transylvánie" a "Hotel Transylvánie 2") mě jednoduše bavily víc; proč to vůbec říkám?, to jen, že si nechci před nikým hrát na to, že počet mnou udělených hvězdiček je něčím víc, než informací, která by měla být srozumitelná někomu vyjma mě (v tomhle konkrétním případě to platí fakt silně). Průměrné hodnocení si (sám před sebou) obhájím taky tak, že jsem stále stejně dalek tomu, abych začal soustavně sledovat seriál. 65% ()

Adman

Šílené, bláznivé, crazy, leč vtipné. Ale co na tom, když je to patlanina jednoho přez druhé. Abych řekl pravdu, tak film působí dost divoce. Žlutá houba prochází spoustou nástrah a úskalími, aby se svým věrným kamarádem zachránili osud svého šéfa v podmořském obchodě s krabími burgery, kterého vládce moří Neptun, mylně označil za zloděje, který mu ukradl jeho královoskou korunu, co ve skutečnosti zakrývá Neptunovu pleš, a kterého na šéfa obchodu poslal zlý a zákeřný leader jisté konkurence bez přijmů a zákazníků. (Uf, to byla věta.) Film určitě stojí za to vidět a radím u filmu nic nejíst - může totiž snadno zaskočit neočekávaným podpásovým vtipem. Příjemnou zábavu. ()

JJ.Gibson

Sice nesdílím takové nadšení jako většina ostatních. A myslím si, že je to pro malé děcka, ale je pravda, když jsem si přehrával nějaké scénky, že jsem se hodně nasmál. A jak již mnohokrát zmiňovaný Hasselhoff, byl extra cool!!! Takže byla docela sranda... ()

UncleG

Pokud se David Hesselhoff dokáže proměnit na motorový člun a plout na břiše po vodní hladině, aniž by za tímto účelem použil rukou nebo nohou, nezbývá než se ptát: "který úd dokázal roztočit jako lodní šroub?" ()

Pierre

Oujé! Dneska  zase dávali na Nově, kde jsme Spongeboba sjížděli už od školky. Tohle je prostě  moje dětství, dospívání a (snad) i dospělý život a staří v 75 minutách. A ukázka, jak  by měl vypadat 100 % Spongebobovský celovečerní film. Je pravda, že hodně prostoru dostávají hlavně Spongebob s Patrickem  (trošku chybí třeba sousedské popichovačky se Sepiákem), ale Patrick je má asi nejoblíbenější postava a tady svůj postor využívá masakrovitě (kdo by po tomhle filmu ještě nechtěl takového kámoše?) .K tomu třeba  životní role Davida Hasselhoffa,, Blbý burák se svou písničkou,  zabiják Dennis s děsivou motorkou, legendární týpci, co se plácaj před výtlemem do kolen za doprovodu country...No prostě, nalejvárna  ulítlých a bizarních momentů a hlášek, které jsou někdy na pohádku i docela odvážné a definitivní na odpověď na otázku, proč nemám rád pivo. Lepší je se přece opít zmrzlinou!:D Číšníku! A nezapomeňte: Každej malej prcek, kdo tady bude dělat bubliny, bude ostatníma členama týhle party, zmlácenej do bezvědomí!!! ()

stration

Už jsem o tomto seriálu a filmu něco slyšel. Ale říkal jsem si, že jde o nějakou další americkou blbovinu. Já hlupák!!! Vše změnilo jedno ráno, kdy jsem vstal dřív a náhodou v televizi běžel Spongebob. Něco takového jsem ještě neviděl. Naprostá zvrácenost, všechny roztomilé seriály pro mrňata obrácené naruby, geniální hlášky, hudba, scénář! Okamžitě jsem se zamiloval. Můžu vidět kdykoliv a nikdy se neomrzí. Doporučuju všem, kteří dosud neměli tu čest. Zátiší Bikin a jeho obyvatelé v čele se Spongebobem na Vás čekají! O konci s David Hasselhoffem se snad ani nedá psát. To se musí vidět. ()

PogoJoe

Hooray to Hasselhoff :-) Tahle kreslená komedie mi hodně zvedla náladu a skvěle jsem se bavil. Bezva charaktery, nápady, vtípky, písničky, originální dabing = zábava, kterou doporučuji. ()