Houba Bob, který byl jako kuchař už tři sta čtyřiasedmdesátkrát vyhlášen zaměstnancem měsíce, sní v podmořském Bikini Bottom o povýšení a věří, že je favoritem pro funkci ředitele nové restaurace řetězce Krusty Krabs. Místo něj však pan Krabs nabídne místo Bobovu pesimistickému sousedu Squidwardovi. Zničený Bob vezme nejlepšího kamaráda Patricka a vydá se s ním do Goofy Goobers, aby utopil smutek ve zmrzlině. Jenže pak se úhlavní nepřítel pana Krabse Plankton rozzuří, že se o otevření Krusty Krab 2 objevila reportáž v televizi, zatímco do jeho restauraci Chum Bucket ještě nepřišel ani jeden zákazník. Rozhodne se pomstít a ukrást přísně tajný recept na populární pirožky pana Krabse. Součástí plánu je také krádež koruny krále Neptuna, falešné obvinění pana Krabse z této krádeže a samozřejmě vláda nad celým světem. Nejprve se mu daří, ale pak se do věci vloží Bob, který spolkne zklamání a jako věrný zaměstnanec nabídne panu Krabsovi pomoc. Jenže dokáže vůbec malá mořská houba tak velkou věc, jako je záchrana královské koruny a likvidace slizké pěny dřív, než Plankton změní Bikini Bottom v Planktopolis? Možná ano, vždyť má na své straně Neptunovu dceru Mindy... (TV Nova)

Lachtaan

Seriál byl vždycky přiblble eggcelentní a já jsem byl opravdu nadšen, když jsem zjistil, že k němu byl vytvořen i doprovodný 'celovečerák'. Sice mi několik málo minut trvalo si zvyknout, že tu nejbláznivější mycí houbu nemluví Jan Maxián, díky němuž především je pro mě Schwammbob takovým fenoménem. Ale jinak si tohle roztomilé podmořské dobrodružství se správnou špetkou humoru nejen pro ty nejmenší našlo v mém srdci místo. A tím je splněno vše, co by od tohoto snímku kdo kdy očekával. ()

LUKICKK

Nejlepší SpongeBob film, tenhle film je velkou částí mého dětství, viděl jsem ho mnohokrát. Doporučuju pustit svým dětem i vy sami se podívejte, je to zábava. ()

Mrkvič

Hasselhoff! To je teda už hodně velký bizár. Ale vůbec mi nevadil. Spongebob, Patrik a další postavy mají svou standardní seriálovou úroveň, i když nemají třeba tolik prostoru. Putování dvou retardovaných kámošů, zpěv vypalovačky o Blbém Burákovi taky super. ()

elanius

(30/2024) / Už neviem koľko dielov seriálu som videl, ale ešte stále sa necítim povolaný hodnotiť SpongeBob film. Je to taký ťažký žáner 🙂. Ale tak horší ako seriál film neni, chaos je to rovnaký. Potomok predpokladám by dal 10/10. Ja za 6/10. ()

demented

Brutálne šialený film. No neviem, ale tvorcovia museli byť pri točení tohto filmu minimálne zhulení a čo ja viem čo ešte. Niečo tak bizarne šialeného a pritom geniálneho sa len tak nevidí. A to je prosím pekne rozprávka pre deti :) Medzi záchvatmi smiechu som len žasol a čakal, čo za koniny budú nasledovať ďalej. A ten maniakálny anglický dabing nemá chybu. Menšie než plné hodnotenie si tento film/animák nezaslúži. Veď posúďte - v ktorej kreslenej rozprávke (samozrejme určenej v prvom rade deťom) zanznejú pecky od klasikov ako napríklad MOTORHEAD alebo TWISTED SISTER? ()

Mihail123

Masaker. Celý film som sa neskutočne "kosil". David Hasselholf nemá chybu a ďakujem mu za to že ich všetkých zachránil.:) ()

hroubek

Spongebob v kalhotách:Film se liší od seriálu jen délkou.Jinak je vše při starém.Správně ujetý příběh s ještě ujetějšími postavy a hlášky, které dokážou vykouzlit úsměv na tváři.K tomu všemu geniální cameo Davida Hasselhoffa.Pro všechny fandy seriálu povinnost. ()

VanTom

Správně bláznivá groteska PRO DĚTI chrlila mraky infantilních absurdit každou minutu, potřebovala by však přidat i na "dospělejším" humoru, v téhle podobě si mě nezískala a celkem jsem se nudil. Se SpongeBobem jsem se vůbec nenaladil na stejnou vlnu a ani sám (podobně nevtipný) Hasselhoff s tím nic nenadělal. ()

masw

Jednoduše ujeté, tak jak to mám rád, ale měl jsem možnost vidět pár epizod na německé Tv takže můžu potvrdit, že to není až tak ujeté a vtipné jako samostatný seriál. Ale přesto je to vtipný film, navíc je to jediný koukatelný film s Hajzlhófem. Mínusem je také nic moc dabing, německý mi přišel lepší a víc se hodil k postavám. ()

pugs

Neskutočne úžasný Spongebob, len škoda, že tých gagov tam nebolo viac, to ma mrzí na tom najviac. Inak je tento animovaný filmík fakt super. ()

Sir-Filip

Tak to byla opravdu hrůza!!! Nevím, co na tom teda ostatní vidíte, ale já se za celý film zasmál jednou. Asi jsem to nepochopil nebo opravdu nevím. Dokud byl film jen animovaný, měl ještě něco málo do sebe. Ale to co přišlo potom, to už bylo příliš. Vrcholem všeho byl samozřejmě David Hasselhoff. To už jsem opravdu nemohl. Docela jsem se těšil na parádní animovanou komedii, o to je mé zklamání větší. Tento animák rozhodně není pro všechny! Některým se líbí, jiným nevadí a někteří jen nevěřícně kroutí hlavou kam až může animovaný film klesnout. Já patřím jednoznačně do poslední skupiny. Jednu hvězdičku dávám za nápad a taky proto, že jsem to protrpěl až do konce. "ENJOY IT !!!" ()

IMPAIRED

Dokonalost. Tohle nesmažu pěkně dlouho. Kouknu na to ještě impaired s očekávaným přidáním milionu dalších hvězd. ()

giovanni3

Stejně jako seriál mne neuhranul ani film. Sice nejsem cílová skupina, ale vtipu tu až tak moc není. A kresba mne též příliš nenadchla. Za občasný vtip dávám 2z5. ()

JADIM

Klasická Spongebobovská zábava s bláznivými a občas aj pekne bizarnými situáciami tak, ako sme na to zvyknutí. Narážky, ktoré pochopí iba dospelejší divák, ako napríklad "opití" Spongebob a Patrick boli pre tvorcov záležitosť, ktorá v Spongebobovskom celovečeráku nemohla chýbať. To, že to bude v podstate iba dlhšia epizóda seriálu muselo byť hneď od začiatku jasné a bohužiaľ tu boli niektoré scény trochu zbytočné, ale aj tak je toto filmové spracovanie celkom úctyhodným konkurentom epizód seriálu, ale ich kvalite sa však rozhodne nevyrovná. 7/10 (Videné 5.4.2020, CZ dabing) ()

AZbest

Jasné, že som sa smial na modrej rybke Dory v Nemovi, na Oslíkovi v Shrekovi, na Chicken Joe-ovi v Surf's Up atď... ale na Patrickovi Star som modral od smiechu. A nie len na ňom. Jednoduchý detinský humor ma totálne dostal a nebola potrebná ani "dospelácka" satira, ktorú poznáme napríklad zo spomínaného Shreka. Geniálne hlášky a detský duch hlavných hrdinov, nasprostastosť Kinga Neptuna, Hasselhoff a Gooffy Goober Theme Song :) ... Proste som sa smial ako pri žiadnom inom animovanom počine. A o to predsa ide. ()