Okno (TV film)

Komedie / Krátkometrážní

Česko, 1997, 28 min

Tady byly herecké výkony trošku mdlé a celou dobu člověk přemýšlel, proč to - ovšem až do závěru, který ostře kontrastoval. Pointa byla dobrá, ale někdy celý příběh neutáhne.(18.10.2003)

Pátá * za Suchařípu a scénu, kdy si hrdina vzpomněl, co večer předtím vyváděl.:-)(1.8.2008)

Oproti dalším Bakalářským povídkám Jana Hřebejka (Poslední koncert, Dobrá zpráva) působí tato velmi amatérsky, a to především nedobrými hereckými výkony, v čele s Theodorou Remundovou. Celkově ale působí povídka vesele a každý chlap hlavnímu hrdinovi, "Světlu vesnice", velmi dobře rozumí a soucítí s ním. Holubi na konci jsou těžká symbolika :-)(16.10.2012)

PRO MUŽE:Tady uhodil Hřebejk na hlavičku. Jeho Slunce, seno a výloha, pardon, vlastně okno by ani Troška nezapadlo. Svázat, nebo přistřihnout křidýlka, čertu na tom záleží. Však si zvyknou. Jenže. Jenže stejně jako holubi i muži mají své dny. Dny, kdy svítá o něco dřív. Slabší jedinci ochotní se dát svést kdykoli na scestí, především chlastem, se pak stávají pasivními účastníky vlastního života. A smutný pohled do dálky jen věští, co zatím netušíte, že to, že jste si teď cosi právě dokonale posr*li, je to nejlepší, co vás mohlo potkat. Taky kdo by chtěl mít na krku Remundovou až do rozvodu, že?         PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE: Nepříjemně návodná humoreska, madame, která polopaticky ukazuje jak málo stačí, aby se jeden vyzul z chomoutu ještě před tím než mu ho stihnou nasadit. Světlo vesnice tak zhasne dřív, než stačilo zazářit. Žádné velké umění ani herectví nečekejte, ale i tak jsem se dobře bavil. Doporučuji.(5.2.2013)

Výborný, přímo ze života scéna, kdy člověk chce odejít z hospody a ostatní (kamarádi, známí) ho vysloveně nutí, aby pil... :-)(28.6.2016)