Cold Creek Manor

• USA Cold Creek Manor (více)

Manželé Tilsonovi touží po klidnějším životě na venkově. Proto se i s dětmi odstěhují z New Yorku do domu, který nedávno koupili. Při vyklízení domu naleznou velké množství fotografií a videonahrávek rodiny, která tu žila před nimi. Venkovskou idylu naruší příchod podivného muže, který je původním majitelem domu. Banka mu dům zabavila poté, co přestal splácet hypotéku. Muž se tváří, že chce rodině pomoci s opravou domu, později se ukáže, že veškeré jeho snažení směřuje k tomu, aby je z domu vyhnal. Tilsonovi brzy zjistí, že kdysi honosné panské sídlo se postupně stává jejich noční můrou a začíná odhalovat svá hrůzná tajemství. (TV Nova)

papaJA21 odpad!

V tomhle kousku mohl hrát úplně kdokoli stejně by to pořád byla strašna kravina. Ty úplně zjevné absurdity mě vytáčely uplně maximálně. No posledních deset minut ... to je bez komentáře. Naprosto nechápu jak do toho Quaid a Stone vůbec mohli jít. ()

sir-dave

Nebylo to až tak zlé na to, že tyhle mysteriózní filmy moc nemusím. Trošku uhozené s hady, slabá strážkyně zákona, předvidatelný začátek ale hlavně odfláknutý konec. Přesto od prostřední části netrpělivě očekával co se bude dít. Proti hercům žádná, i když jako záporaka bych si dokázal představit jiné herce. Pro Kristen Stewart to byl odrazový můstek k Messengers :-) 40% ()

Khumbac

Všichni najednou narazí v domě na hady, jaj jaká to náhoda. Inu..., utečeme pred nimi. Nikoli ven z domu, ale na střechu to je přece bezpečnější. ()

Goldenhair

Na tenhle film mě nalákalo obsazení a Mike Figgis. Bohužel premisa, že se bude jednat o kvalitní kousek, protože ho má na svědomí režisér Leaving Las Vegas, nebyla na místě. Cold Creek Manor je standardem, který neurazí, ale málokoho taky zřejmě nadchne. Takový mix Strašáků, Posledního domu nalevo a Mysu hrůzy, což jsou ale samozřejmě o třídu lepší filmy. Největším problémem tohoto thrilleru je pak předvídatelnost. Záhadu točící se kolem celého domu divák po půl hodince rozluští a na nějaký zvrat v průběhu může zapomenout. Na druhou stranu, kde je psáno, že film musí být za každou cenu originální, aby dokázal pobavit. A snad to bylo atmosférou, prostředím, herci nebo možná kombinací všeho, že mě i přes veškeré nedostatky tento rutinní thrillerek dokázal zaujmout natolik, abych ho dokoukala do konce. ()

Ryuuhei

Nestěžuju si. Vidět to podruhé už sice sebralo veškeré napětí a očekávání, ale i přesto si myslím, že jde o předem jasné označení „zahradníka“ v tomto filmu (víceméně i doslovné) a následné sledování toho, jak si hlavní hrdinové (respektive spíš hrdina) poradí s pravdou, které nechce nikdo uvěřit. Nechápu, proč až tak nízké hodnocení, tak špatné to vůbec není. Film sice neposadí na zadek, ale poskytne nemalou dávku napětí a mrazivé, nepříjemné atmosféry, zvlášť v druhé polovině. Přidávám o hvězdu více, protože mi zdejší hodnocení přijde přehnané. ()

lennyd

Cooper Tilson (Dennis Quaid) se svojí rodinou opouští velkoměsto, a stěhuje se do překrásného domu na menší vesnici. Už od počátku ale celá rodina cítí nepříjemné pocity z místních obyvatel, kteří jim dávají najevo, že ve městě nejsou přistěhovalci vítáni. A když se původní majitel (Stephen Dorff) vrátí z vězení, tak by rád dostal svůj dům zpět - ale Tilsonovi se jen tak nevzdají ... Nemůžu říct, že bych byl úplně zklamán, ale čekal jsem o dost víc. Takhle je to relativně tuctový thriller, s průměrným hereckým obsazením (snad jen Dennis Quaid mne zaujal) a s velmi předvídatelným závěrem (a jako obvykle v podobných filmech, hlavní záporák je téměř nesmrtelný - což ve filmu znamená minimálně půl hodiny jeho postupné likvidace)... ()

VanTom

Fakt nepochopím rozpoložení, v jakém si obyčejná čtyřčlenná rodina z města pořídí rozlehlou venkovskou, farmářskou usedlost, bezmála zámek. To už jako nehodlá dělat nikdy v životě nic jiného, než uklízet, sekat, opravovat? :-) Panství Cold Creek samozřejmě, jako bonus, ukrývá tajemnou minulost, která se záhy zhmotní v psychopatickém předchozím majiteli. Mike Figgis ukazuje, že si s žánrovými zakázkami příliš netyká – jeho nemastná neslaná režie zvládne lehkou tísnivou atmosféru, ovšem patřičně vyeskalované ohrožení (hadi, "honička" s auty) již z řídkého scénáře neuhněte. 50 % ()

Ravi

54%? Kde nechal dnešní divák vkus? Mě se tedy tenhle thriller v starém dobrém kabátku s uvěřitelnými charaktery, zápletkami a vyústěním, kde nikdo nepřehrává, moc a moc líbil. Kamera byla špičková, pochybuju, že si kdo všiml. Hudba vynikající, dokreslující a v důležitých chvílích výrazná. Děj byl kompletně logický a uzavřený, vždyť i pověstné kladivo vysící na zdi se na konci přihlásilo o slovo. Pravda, nedostalo se mi pocitu, že bych byl nějak překvapen z vývoje, ale o tomhle ten film vůbec nebyl. Ani se nesnažil být. Od počátku bylo jasné, kdo bude dělat problémy. Ale jak je dělal, bylo pro mě mnohem uvěřitelnější a vyhlazenější, než nějaký přiblblý přehrávající herec, který je veskrze a bezdůvodně zlý. Perfektně zahráno. Ode mě 85% = 4/5 ()

coscarelli

Stephen Dorff je frajer a kapacita. Pochybujem že nie je z ľadu, pretože z neho mrazí. Dalea si namachroval parádne. Ostatne, Moja (2.) srdcovka, o tom žiadna. Podžáner "Redneck vs. "zombies" je u Mňa vysoko a je jedno ako, no stále vedú Strašiaci. Cold Creek Manor je viac než dobrý sused. ()

jondoe

Na tento film by som sa asi nepozrel keby tu nehrali moje dve oblubene herecky K. Stewart a J. Lewis. Dost ma odradzalo aj sucastne hodnotnie uzivatelov csfd. Za seba vsak mozem povedat ze mne sa film pacil aj ked moje oblubenkyne nemali moc priestoru ukazat sa ale aspon ma potesilo ked som ich zbadal na obrazovke. Samotny film ma vsal uputal predosvsetkym dobrym budovanim napatia a skvelym zaporakom. Denis Quaid hral tiez presvedcivo a uloha mu pekne sadla tak isto ako aj S . Stone. Keby nebol scenarista urobil ku koncu filmu vela neodpustitelnych chyb kde sa postavy spravaju nedoveryhodne tak by to bolo za 5 hviezdiciek ,ale takto z toho zostava iba zlahka nadpiemerny thriller. ()

Han22

Normální rodinka si koupí starý dům na venkově... kolikrát jsme tohle už viděli. Tady hraje do plusu jen docela fajn obsazení (Quaid, Stonová, Dorrf, Lewisová, Plummer nejsou žádní béčkoví herci), ale jinak je stokrát viděná nuda s psychopatem, který je jasný už od samého začátku, s "šokujícím" odhalením a béčkovým finále. ()

Hopper

Stephen Dorff už asi do smrti bude hrávať len úchylov a psychopatov a to je aj jeho parketa. Vyčnieva v tomto filme, kde Quaid a Sharon len tak potichu pricmrndávajú. Scénarista by si zaslúžil inak pár poza uši, lebo toľko vypatlaných charakterov, ktorí jednajú ako zbavení zmyslov na jednu dedinu je priveľa. Celé sa to potom zvrháva len na otázku, aká stupidita bude nasledovať a najmä vďaka tomu je film predvídateľný jedna radosť. ()

cab

Promarnene herecke vykony v nenapinavem dramatu, kde se musi jedna rodinka z velkomesta vyrovnat s novym bydlenim na venkove a jeho byvalym majitelem. 25% ()

MareT.

Nepovedené dílo, kterému kraluje talentu zbavená Shraon Stone. Děj je předvídatelný až hrůza, napětí se vytratilo cestou do distribuce a konec je nudně prodlužovaný! ()

Mičl

Herecká esa, která "táhla" tenhle "mysteriózní " thriller se neosvědčila a duo Sharon Stone & Dennis Quaid zdaleka nepředvedlo to nejlepší ze svého hereckého umu. Jediní kdo pro mě jakštakš herecky vyčnívaly jsou hrůzunahánějící Stephen Dorff a lolitka rostoucí do přípravky Kristen Stewart. Jinak je to vskutku dějově nepříliš vymazlené a průměrná podívaná, žádný filmařský orgasmus se nekonal čistých 50%. ()

noby

Začátek se rozjel relativně použitelně, ale konec, achjo, proč se v takových filmech vždycky všichni chovají jako blbci? ()

Nerhinn

Strana dobra promeškala ideální příležitost zařvat na padoucha: "Pojď si pro nás, ty debile debilskej, jsme tady nahoře!" a hodit mu cihlu na hlavu. Nebo cokoliv. Nebo na něj naběhnout, protože s těžkým kladivem proti přesile dvou dospělých neměl mít šanci, ledaže by si lehli na zem a nastavili mu hlavu... což udělali. Takže tak. ()