Skvělá a uznávaná psycholožka Dr. Miranda Grey (HALLE BERRY) je expertkou na posuzování toho, co je racionální. Co je logické. Co nezachází za hranice příčetnosti. Pod vedením svého manžela (CHARLES S. DUTTON), vedoucího oddělení psychiatrie Woodwardské ženské věznice, léčí nebezpečně psychicky narušené pacientky, mezi které patří i Chloe (PENÉLOPE CRUZ) charismatická vražedkyně, jejíž svědectví o satanistickém mučení jsou uvážlivou doktorkou považovány za pouhý výplod paranoidní mysli. Po setkání s tajemnou dívkou se však její spokojené manželství a vyrovnaný život změní v nejhorší noční můru. Když se Miranda probudí po hrůzné autonehodě, se zděšením zjistí, že její manžel byl zavražděn a všechny stopy směřují právě k ní. Zatímco se snaží přijít na to, za jakých okolností by vůbec mohla spáchat podobně brutální a otřesný čin vůči člověku, kterého milovala a obdivovala, ocitá se uvězněná ve Woodwardu mezi svými bývalými pacientkami.

Chování doktorky, která si z osudné noci pamatuje pouze několik nejasných vizí tajemné dívky, se postupem času stává čím dál tím více nevyzpytatelným. Zoufalá snaha, s níž se pokouší dokázat svou nevinu, je jejím bývalým spolupracovníkem Dr. Pete Grahamem (ROBERT DOWNEY JR.), který je soucitný, avšak zároveň velmi skeptický, vnímána jako začátek sestupu do hlubin šílenství. Miranda postupně začíná věřit, že se jí zmocnily nadpřirozené síly, které jsou odhodlány se pomstít i za cenu toho, že ji připraví o rozum. Zatímco ji Chloe stahuje do svého osobního pekla, musí Miranda zjistit, zda skutečně směruje k branám šílenství nebo pouze blíže k pravdě. (oficiální text distributora)

Bozvav

Vcelku slušné psycho drama, které stálo a padalo na Halle, což byla jeho největší slabina. Mne tedy nepřesvědčila o ničem. Jinak atmosféra hutná a zvraty překvapivé. Nejsem přítel tohoto žánru, nicméně tento film mne bavil. Za mne 65%. ()

gusman

Opět průměrný horor. Málo atmosféry, více nesmyslnosti. Herecké výkony dost dobré, ale když je špatný scénář, tak je prostě špatný scénář:-) Odfláknutý konec film hází opravdu do výše zmíněného slabšího průměru. ()

Akana

Ani jako horor pro mě Gothika nesplňuje základní požadavky. Příběh a dějové zvraty jsou rutinní, ne-li přímo odfláknuté, atmosféra žádná (porouchané osvětlení fanoušci Městečka Twin Peaks dobře znají a už je těžko vyvede z míry) a ani nějaké to překvapení se nekoná. Už ve třetině je celkem jasné o co kráčí a co bude následovat. Poselství (racionálně uvažující člověk? No fuj!) nemůže být banálnější. A zdá se, že nejsem sám, kdo marně pátrá po souvislosti názvu s čímkoliv ve filmu. ()

zrz3k

Chvilku jsem se nudil a chvilku me zase tuhla krev. Nicméně skvělý výkon Halle Berry, vynikající hudba(včetně všech vrzání apod.). Kdyby závěr nebyl tak těžko uvěřitelný dal bych aj 5*. ()

Hapretor

Lákadlo: Halle Berry. Jinak ničím výjimečný a ani poutavý "ghost" horor. No, ani ne horor. Spíš "thriller". Jsou lepší, toto jen na zabití času. ()

MikeeTheory

Halle Berry odvedla překvapivě slušnou práci a film má krásnou hororovou atmosféru. Z hlediska žánru jsem viděl povedenější snímky, ale i daleko horší. Protože i po druhém zhlédnutí jsem se "příjemně" bál, dávám čtyři hvězdičky. :-) ()

jirkis

Když už jednou za čas dá Česká televize nějaký americký film, tak by si s výběrem mohli dát lepší práci. Hlavní chybou filmu je, že lekačky přicházely ve chvíli, kdy to už všichni čekají a proto to dost ubírá filmu, který už tak dost zavání hloupoučkým scénářem. Na druhou stranu mě film dokázal udržet vzhůru, takže to zas tak blbé nebylo. Rychle to uteklo (takže to není nuda) a nad některými výjevy zůstávaly vlasy stát :-). Horrory nemívají dobré hodnocení a můžou být přitom dobré, ale u tohoto snímku s hodnocením souhlasím..nebo ho spíše dokážu pochopit. Pro mě však za 50%. ()

agassi68

Chýbala mi tá najdôležitejšia prísada - napätie. A nezmazateľný pocit, že všetky ľakačky a duchov som už videl viackrát v rôznych podobách. Halle Berry mi tam tiež nesekla aj keď sa snažila gúľať očami o stošesť. Takže rana vedľa.. ()

stihac

I přes celkem čitelný příběh si mě film získal dobrou atmosférou a šikovně budovaným napětím. Strach se bohužel dostavil jen výjimečně. ()

marshaall

Neni som si isty, ci by hlavnej protagonistke presla pred sudom brutalna vrazda manzela, keby sa ukaze ze si to ten uchyl zasluzil. Kazdopadne Gothika je kvalitna mystery zalezitost. Fanusikovia zanru si rozhodne pridu na svoje. ()

merigieren

Doktorka kterou přivede duch holky na cestu vraždění. Je to celkem poutavě natočený dík tomu, že je to zmatený. Doktorka osychyatrička zabije svého kolegu manžela, pak se probudí zavřená v blázinci a všichni jí tvrdí že je hnusný vrah. No a v útěku a objasnění vražd ji pomáhá ten duch co ji do toho navezl. ()

Heroine

Technicky na mírně vyšší úrovni než průměrná duchařina, s "elitním" obsazením a "překvapivou" pointou - aspoň nenudí. A jedna hvězdička navíc je za závěrečnou, zatraceně pravdivou hlášku: rozum je přeceňovaný. ()

fila.tes

Klasický námět, ovšem s velmi sympatickým hereckým obsazením. Za sebe ale musím bohužel říci, že v tomto typu horrorů už mám přehorrorováno. ()

Rathalos

Gothika je skor taky mysteriozny thriller s prvkami hororu,ktory stavia hlavne na atmosfere,ktora navodzuje u cloveka obavy a strach z nepoznaneho,Halle Berry bola presvedciva,lakacky mohli byt aj viac desive,ale dali sa a zaver prekvapil,co je samozrejme plusom tohto filmu,cize styri slabsie hviezdicky si to zasluzi...:-) ()

anatheman

Dobrý - no. tak trochu horor a hlavně psychologický thriller. Snímek stojí především na temné atmosféře psycho-věznice. Můžu také podotknout, mě potěšila i celková neotřelost a plynulost děje, který se vyznačuje i relativně účinnými plot-twisty. A i když vím, že v rámci fikce tohoto ražení zřejmě fungují fráze typu: "nepoužívej logiku, nesnaž se to pochopit", obávám se, že jejich kanonáda prezentovaná filmem je spíše na škodu, jelikož se tím v rámci kultury šíří akorát tendence diváků k ezátorství a konspiracím. Nicméně když vědomě oddělíte zrna od plev, můžete se při sledování v pohodě bavit. :) ()

Pořez

Film má dobrý rozjezd, možná až moc rychlý a chybí mi víc prostoru pro představení "šťastného páru". Ale asi to tak chtěli... Navodit tísnivou atmosféru, lekat a trochu i znechucovat se tvůrcům zručně podařilo ("rekonstrukce" vraždy). Asi to tak chtěli... A právě tato pěkně budovaná atmosféra s postupujícím odhalováním "o co vlastně jde" vezme za své. Což je škoda a ve finále už jsem skoro zíval, protože to bylo až příliš čitelné. Škoda. Ale asi to tak chtěli... ()

Cruchot

Velmi efektně a místy velmi působivě natočený horor. Také ovšem mírně překombinovaný a postrádající logiku, třebaže si hraje s nadpřirozenem, které by mělo mnohé vysvětlit. Ke zkouknutí určitě, ale dlouho v paměti neuvízne. ()