Skvělá a uznávaná psycholožka Dr. Miranda Grey (HALLE BERRY) je expertkou na posuzování toho, co je racionální. Co je logické. Co nezachází za hranice příčetnosti. Pod vedením svého manžela (CHARLES S. DUTTON), vedoucího oddělení psychiatrie Woodwardské ženské věznice, léčí nebezpečně psychicky narušené pacientky, mezi které patří i Chloe (PENÉLOPE CRUZ) charismatická vražedkyně, jejíž svědectví o satanistickém mučení jsou uvážlivou doktorkou považovány za pouhý výplod paranoidní mysli. Po setkání s tajemnou dívkou se však její spokojené manželství a vyrovnaný život změní v nejhorší noční můru. Když se Miranda probudí po hrůzné autonehodě, se zděšením zjistí, že její manžel byl zavražděn a všechny stopy směřují právě k ní. Zatímco se snaží přijít na to, za jakých okolností by vůbec mohla spáchat podobně brutální a otřesný čin vůči člověku, kterého milovala a obdivovala, ocitá se uvězněná ve Woodwardu mezi svými bývalými pacientkami.

Chování doktorky, která si z osudné noci pamatuje pouze několik nejasných vizí tajemné dívky, se postupem času stává čím dál tím více nevyzpytatelným. Zoufalá snaha, s níž se pokouší dokázat svou nevinu, je jejím bývalým spolupracovníkem Dr. Pete Grahamem (ROBERT DOWNEY JR.), který je soucitný, avšak zároveň velmi skeptický, vnímána jako začátek sestupu do hlubin šílenství. Miranda postupně začíná věřit, že se jí zmocnily nadpřirozené síly, které jsou odhodlány se pomstít i za cenu toho, že ji připraví o rozum. Zatímco ji Chloe stahuje do svého osobního pekla, musí Miranda zjistit, zda skutečně směruje k branám šílenství nebo pouze blíže k pravdě. (oficiální text distributora)

Deftie

Napriek tomu, že už po približne 15 - 20 minútach viete, čo ako kde a prečo, stále veľmi príjemný thriller/horor s obstojným hereckým nasadením. Síce tu nečakáte nervózne, čo sa stane, nezakrývate si oči bledí od strachu a dej beží ležérne ďalej bez toho, aby ste museli strážiť každé slovíčko a aj tak všetko chápete, ale aspoň ja som v priebehu filmu tieto ,,nedostatky" nevnímala, pohltila som sa do deja a čakala, čo sa stane (aj keď to bolo jasné). Taktiež to nie je film o lacnom krvavom masakri, typu Saw, bez ktorého si súčasné horory ťažko predstavíme, čo ja vnímam ako obrovské plus. Keď to zhrniem, jedna hvietdička za pomätenú Penélope a Roberta, jedna hviezdička za duchársku tématiku, ktorú ja môžem a dve hviezdičky za samotný film. ()

Martin79

Vynikající film. Opravdu. "Zamotaný" tak akorát, že se v těch halucinogeních viděních hlavní hrdinky člověk moc neztrácí a přitom se dobře pobaví. Pro mně milé překvapení a jasné 4 hvězdy. ()

Acrobat

priemerny thriller, ku ktoremu Kassovitz uz nedokazal vtlacit svoju dusu, tak ako tomu bolo v "riekach". Ni eje to zle, to by sa krivdilo, nema to vsak dovod preco by som sa k tomu ako divak mal vratit. ()

Claude Speed

Gothika jeden z filmů, u kterých se mi libí styl, jakým je natočen. Dílo exceluje hereckým obsazením, hudbou, a hlavně skvělou tíživou atmosféru beznaděje a stále deštivým počasím. Kassovitz si tímhle filmem získal mou pozornost a budu se těšit i na jeho další díla. 75%. ()

danny_21

Ohromně nevyrovananý horror, nebo co to mělo být. Celkem vlažnou první půlhodinku, střídá o stupeň lepší, napínavější druhá, která vrcholí naivním zakončením. Slabý scénář, který nedává prostor hercům pokusit se o něco smysluplnějšího než tápání, lehoulince celkový dojem napravuje povedený střih a slušně přitemnělá kamera. Proč ale nazvat tenhle kus Gothika, to nechápu - 45 %. ()

bono22vox

Průměrné béčko se scénářem, jehož autor by si zasloužil, aby ho po nocích strašili duchové. Horor, který hodně dluží Kruhu a Šestému smyslu... ()

ZnalecH

"Já na duchy nevěřím." Tato věta se snadno říká kdykoli, jen ne v okamžiku, kdy se tomu duchovi koukáte přímo do očí. Nemám podobné filmy rád, ale přesto jsem si ho na doporučení pustil. Musím pochválit herecké výkony všech herců, protože bez nich bych to asi do konce nevydržel... ()

vandr

Téměř deset let jsem se chystal, že si teda tu Gothiku pustím. Upřímně řečeno, klidně jsem ještě nějaký ten pátek mohl počkat. ()

st3f0o

Videné v kine roku 2004 (ten čas letí...), ale hodnotil by som rovnako ako po dnešnej projekcii. Atmosférické psycho, síce s trocha slabším scenárom, ale Halle to všetko zachraňuje a to doslovne ;) ()

mira.l

Jejeje, to byla ale kravina. Co na tom bylo gothického?? Dávám jednu * a radši nebudu moc uvažovat nad tím, za co nebo nedám ani tu. ()

gemi

Vcelku fajn duchařina, která ničím nenadchne, ale ani neurazí. Možná místy trošku nelogičnostmi a lacinými lekačkami. A taky wtf závěrem. Snižuji ze čtyř na tři. (Druhé zhlédnutí, první 10. 10. 2009) ()

Hellknight12

Veľmi rozporuplný film. Prvá polovica je pekný charakterový vývin a postupne nás privádza do príbehu a snaží sa hneď budovať atmosféru, ktorá aspoň, za mňa sa nepodarila, tak ako tvorcovia dúfali. Herecké obsadenie v hlavných úlohách je veľmi zaujímavé. H. Berry ako psychiatrička, Ch. S. Dutton ako manžel, P. Cruz ako pacientka a R. Downey Jr. ako kolega. Po hudobnej stránke mi to príde také nijaké. Atmosféra filmu od druhej polovice ide na maximum. Príbeh je zaujímavý. Jedná sa o celkom fajn ducharinu. Film môžem odporučiť ale iba raz za čas. Celkové hodnotenie za mňa je 65%. ()

Mocoft

Já jsem žádnou recenzi dopředu nečetl a hodně se mi to líbilo atmosférou. Konečně jsem se taky po dlouhých letech trochu bál. (Myslim že naposledy u Vymítače ďábla.) ()

Rodin

Stejně jako The Maker jsem se bál. Že to neskončí. Ovšem ten závěr byl tak neuvěřitelně pitomý, že z původně plánovaných 3* klesl s bídou na 2. Kupodivu mě docela příjemně překvapila Hale Berry. Toto čokoládové alter ego Julie Roberts tentokrát opravdu HRÁLO! ()

krapek

V prvej polovici to má výbornú temnú atmosféru, potom už sa to zvrháva tam kde nemá (blbé správanie postáv, neuveriteľnosť deja...) a posledné minúty sú už asi z iného filmu. Škoda, malo to na viac. ()

goodnic

Kdyby první dvě třetiny nebyly o ničem, byl by to docela slušný film. Ale takhle je to jen další obyčejný thriller, kterých je spousta. ()

Judy24

Tramtadadadadadááááá! Pokud nepočítáme Stmívání mezi horory (což nepočítáme, je to jenom horor pro lidi se vkusem), tak je tohle první horor, který jsem kdy viděla. A podle mých očekávání mi to nesedlo. Spousta scén, kdy jsem nadsakovala nad pohovku, spousta jekotu, spousta prudkých střihů, spousta hysterických halucinací...tímhle se lidi jako vážně bavíte?! Je pravda, že jsem byla malinko zvědavá, co se z toho vyvine, což znamená, že jsem to dokoukala, ale vím celkem jistě, že si to znova pouštět nebudu... ()

Shitonit

Je to hrozně hezký, snadno se na to kouká, ale zpropadeně moooc mě to nebavilo... Výsledkem tohoto počinu je,....jsem šťastnej, že to mám za sebou. ()

LilyDeLarge

Halle Berry tu já můžu! Jen jsem byla rozpačitá jak film hodnotit, protože je to vesměs spíš psychologické drama dle mého. Jen těch lekaček jsem očekávala víc... ()