Skvělá a uznávaná psycholožka Dr. Miranda Grey (HALLE BERRY) je expertkou na posuzování toho, co je racionální. Co je logické. Co nezachází za hranice příčetnosti. Pod vedením svého manžela (CHARLES S. DUTTON), vedoucího oddělení psychiatrie Woodwardské ženské věznice, léčí nebezpečně psychicky narušené pacientky, mezi které patří i Chloe (PENÉLOPE CRUZ) charismatická vražedkyně, jejíž svědectví o satanistickém mučení jsou uvážlivou doktorkou považovány za pouhý výplod paranoidní mysli. Po setkání s tajemnou dívkou se však její spokojené manželství a vyrovnaný život změní v nejhorší noční můru. Když se Miranda probudí po hrůzné autonehodě, se zděšením zjistí, že její manžel byl zavražděn a všechny stopy směřují právě k ní. Zatímco se snaží přijít na to, za jakých okolností by vůbec mohla spáchat podobně brutální a otřesný čin vůči člověku, kterého milovala a obdivovala, ocitá se uvězněná ve Woodwardu mezi svými bývalými pacientkami.

Chování doktorky, která si z osudné noci pamatuje pouze několik nejasných vizí tajemné dívky, se postupem času stává čím dál tím více nevyzpytatelným. Zoufalá snaha, s níž se pokouší dokázat svou nevinu, je jejím bývalým spolupracovníkem Dr. Pete Grahamem (ROBERT DOWNEY JR.), který je soucitný, avšak zároveň velmi skeptický, vnímána jako začátek sestupu do hlubin šílenství. Miranda postupně začíná věřit, že se jí zmocnily nadpřirozené síly, které jsou odhodlány se pomstít i za cenu toho, že ji připraví o rozum. Zatímco ji Chloe stahuje do svého osobního pekla, musí Miranda zjistit, zda skutečně směruje k branám šílenství nebo pouze blíže k pravdě. (oficiální text distributora)

snake

Ano, mizerný scénář v rukou skvělého režiséra.Jak to může dopadnout? Rozhodně né líp, než podprůměrně.A bohůžel velice podprůměrně.Film ja natočen ve skvělé atmosféře, k tomu se skvělou kamerou.Ovšem zakladní chybou jsou mírně tupé dialogy.Děj mě od začátku vcelku příliš nezaujal, ale to, že se to celé odehrává v blázinci není zas až tak špatný nápad.Škoda je, že z filmu se nakonec vyklubala tupá béčkařská duchařina.Dialogy přímo směřují k tupému béčku.Doopravdy škoda, mohli jsme tu mít další zajímavý horor. ()

zomb0

Výkoni hercov boli hrozne... a to mam penelope rád a to vždy skresluje:) . Celý film je len nejaká zmes niečoho čo k sebe nepasuje a o ničom nevypovedá... Naštastie som to dopozeral do konca (nemám vo zvyku odísť v strede filmu) , ale ten koniec, tak to ma dorazilo.....otras+end song cosiii lol hamba:) ()

KryplXxX

Průměrný horor kvůli průměrnému scénáři. Nechybí tradiční hororové bafáky a vše co je s tím spojeno. Jediné minus kromě již zmíněného scénaře je obsazení Penelopé Cruz do jedné z rolí. ()

Steggles

Jako horor nic moc, ale komedie dobrá. Cituji z filmu: "Nejsem blázen! Jsem posedlá duchem!" Mě to rozhodně pobavilo. ()

Billy.3

Solidní film s dobrým námětem a skvělou atmosférou. Bohužel Halle Berry mi do téhle role prostě nesedla a Robert Downey nedostal moc prostoru. Jednu hvězdu musím taky strhnout za ten stupidní závěr, kde prostě museli tvůrci natlačit nějaký ten výbuch aby se neřeklo. ()

Soubi

Mno na to, jak to mělo našlápnuto - dobrý příběh, atmosféra i interiéry, nic moc. Něco se zvrtne a všechno se to zmrší. A konec? Tohle má být konec hororu, který by se nám měl zapsat pod kůži a vydržet tam? Ani náhodou. Ještě že to zachraňuje Behind blue eyes u závěrečných titulků :) ()

jafuska

tak jestli toto měl být horor, tak o tom pochybuji, nuda, zmatený děj, děj o psycholožce, která je ovláddaná duchem mrtvé dívky, u duševně chorých lidí, proč se takový filmy vůbec musí točit? ztráta času ()

Aildrin

Mno... Co k tomuhle Filmu dodat? Snad jen, že jediné nad čím jsem od jeho začátku až do konce přemýšlel, byl název. Gothika to jako - Hůůů temný, bojte se! Nebo Gothika - Dáme tomu cool nesmyslnej název abysme přitáhly do kina metloše? Coby na to asi řekl Riddick? "Jsou divný Tombsi.. Fakt divný." Kategorie: Nuda / Blbost / Pseudothriler. S odporným šklebem a skřípěním zubů **, ale jen o chlup. ()

Johniii

Neurazí ani nenadchne. Co mě trochu mrzí je že Halle se role nezmocnila zrovna s úctou, šlo z toho bez pochyb vykřesat více ()

Kortexo

Kvalitní horor se skandálně nesmyslným koncem.Film, kde prokazatelně někdo spáchá vraždu a všichni to ví a přesto není za ní potrestán.Nesmysl. ()

Brano

Tento film by som zaradil medzi tie vydarenejšie v žánri duchárskych hororov. Výborne herecké obsadenie, pekný ústredný song a pomerne zaujímavý dej. Trochu ma ale sklamala prostredná časť, pretože tých strašidelnejších momentov bolo ku koncu stále menej a menej. Záver takisto sklamal. Celkovo mal film väčší potenciál. ()

Guran

Chválím za kvalitní a chytrý námět plný zvratů a příjemných překvapeních. Ale zpracování už není tolik slavné. S herci jsem se stotožnil, zvlášť s hlavní hrdinkou Halle Berry. Postava Downeyho mi zde místy přišla trošku nadbytečná. Charles S. Dutton nedostal moc prostoru. Celé se to vlastně jenom točilo kolem Berryové. Scénář mohl z námětu vyčerpat víc. Horor tento film není v žádném případě. Možná se zde párkrát leknete, ale kvůli tomu to nebudu nazývat hororem. Konec se mi zdál moc urychlený. Hlavní padouch bude vlastně odhalen okamžitě a najednou zazvoní zvonec a pohádky je konec. Kdyby za kemerou stál lepší filmový štáb, jsem si jistý, že snímek mohl dopadnout lépe. ()

anyonecek

Tempo bylo vcelku svižné, ale místy to byla nuda. Z hodně situací se dalo vytěžit mnohem víc coby do lekačky a téma hororu. Jsem ale spokojený, film mě nenudil, mělo to slušný příběh, který se až nečekaně hodně prohluboval a místy v tom byl zmatek. Nebudu ani počítat počet nesrovnalostí ve filmu (např. bazén, světla který neustále blikaly a samy se zapínaly), ale bohužel jich bylo hodně. Takový průměr co ničím nenadchne a ani neurazí. ()

PlayEasy

Má to svoji (poměrně dobrou) atmošku, ale jinak zcela průměrný horor/thriller, který náročnému divákovi rozohodně nemá co nabídnout. Viděli jste Pod povrchem? Pak si už tohle ani nepouštějte. BTW Robert Zemeckis by měl zůstat u těch dramat i jako producent... :-) 55% P.S. Jediné, co stojí za vidění je Halle Berry, a tím rozhodně nemyslíme její herecký výkon :) ()

Pitryx

Ta více než pěti minutová sekvence chození po baráku byla k čemu? To nešlo zkrátit? Ono je to jedno, snímek mne nebavil a čučel jsem na jiné věci. I když na konci překvapení bylo, nezachránilo to přes hodinu nudy. Dám tedy desítku za těch pár zajímavých míst a desítku bych mohl dát hezké Halle Berry. Ale nedám. Za ten zbytečně natahovaný konec.  10 %  ()

hrumsrt

"Nemám rád horory, ale tohle šlo.." aby taky ne, když Gothika je po strašidelné stránce téměř zoufalá.. Příběh doktorky Greyové, která se chytá do vlastní spletité pasti, v níž u jiných prošetřuje, co je realita a co ne, se nyní ocitá na druhé straně šetření, v němž si ona sama není jistá, čemu má věřit... Gothika nepřekvapí lekačkami a spíše tlačí děsy svojí atmosférou, ale ve výsledku nepředstaví sama nic nového a jen marně se snaží přiživit na starších hororových značkách, které recykluje. Halle Berry mi zvlášť nevadí, ale tady ukazuje, že nemá na to sama utáhnout celý film. Jako mysteriózní příběh, kde jste rádi, když něco dává smysl a v němž si s vámi tvůrci neustále hrají, to sice obstojí, ale ani z rozuzlení jsem radost zvláště neměl.. Kdyby to mělo kromě námětu i povedenější scénář mohlo to být úplně jinde. Takhle spíš nuda. 40% ()

regentor

Tuctový snímek , který odpluje do zapomnění rychleji   než Halle Berry  přeplave 55 bazénů. Mohlo to být i zajímavé, kdyby tvůrci snímku nehonili mnoho zajíců najednou. Celé by to lépe fungovalo jako mysteriozní krimi, bez roviny laciné duchařiny. Prostředí blázince je docela vděčné téma a má určitě svou ponurou atmosféru. Tady se to ovšem trochu míjí účinkem. Jako horor laciné, mystery trochu ohrané a mrazivé jen místy. Celkově nedotažené, kdy určitě i díky hereckému obsazení šlo vytáhnout víc. Na jedno shlédnutí v neděli odpoledne možná, ovšem nic víc. ()