Muž bez stínu

• USA Hollow Man (více)

Geniální vědec Caine pracuje pro Pentagon a v tajném laboratorním komplexu vede tým, který pracuje na projektu látky, způsobující neviditelnost. Týmu se podaří vytvořit i sérum, které neviditelné organismy opět zviditelní. Přes úspěšný pokus s gorilou Caine neprozradí armádnímu výboru, že práce na projektu se blíží ke konci. Místo toho se rozhodne vyzkoušet látku na sobě. Málem zkolabuje, ale stane se neviditelným. Tým si zvyká na neobvyklou situaci, kdy se mezi nimi pohybuje neviditelný Caine. Jeho zpočátku úsměvné legrácky jsou ale stále znepokojivější. Když se pokusí osahávat Sarah, která usnula v laboratoři, a zděšená Linda se s ním odmítne pomilovat, začnou si členové týmu uvědomovat změnu v jeho chování. Situace se ještě zhorší, když se plánovaná reverze nezdaří a Caine zůstane neviditelný. Jedné noci uprchne z podzemního komplexu a vydá se do města, kde znásilní krásnou sousedku. Šokovaná Linda se netají tím, že vše prozradí. Podaří se ho zbývajícím členům týmu najít a zastavit dřív, než unikne z laboratoře a ztratí se v ulicích Washingtonu? (TV Nova)

klerik

Mrazivo rozbehnutá hra, ktorá padá na scenári, ktorý sa nakoniec ponorí do béčkových vôd. Odporúčam kvôli trikom a elektrizujúcej Elizabeth... ()

Chrustyn

Velice povedený thriller s dokonalými triky a skvělým Kevinem Baconem. Škoda, že je rozjezd trochu pomalejší, ke konci se však z filmu stává akčně hororová jízda plná skvělých trikových sekvencí. Nejlepší variace na legendárního "Neviditelného muže". ()

LaciLC

Fakt super triky, sexy Elisabeth Shue a skvelý výkon Kevina Bacona. Tak by sa dalo charakterizovať toto netradičné, no výborné sci:fi majstra Verhoevena. ()

korbitch22

85% filmu je naprosto fantastických, Kevin Bacon je ve své roli dokonalý, atmosféra funguje a celkově námět a scénář nemají chybu. Jenže tenhle parádní kolotoč zabije Verhoeven digitálním bordelem a správňáckým finále, což je vzhledem k jeho předešlé tvorbě škoda. Kdyby Bacon naprosto nekompromisně všechny zabil a utekl, byl by tohle jeden z nejlepších thrillerů filmové historie. Jak díky 20 minutám na konci zničíte celý film a šanci na doslova legendární zářez v režisérské filmografii. Ale těch 85% filmu je famózních. ()

heyda

Po vizuální stránce opravdu lahůdka. To Sam Raimi umí. Dokonce dokážu pochopit i to, že se Bacon rozhodne rozmasakrovat všechny své spolupracovníky, jen aby se stal svobodným vládcem sebe sama. Ale co nikdy nepochopím, je posledních 15 minut. V těchto momentech totiž padá tenhle snímek do těch nejhlubších a nejstupidnějších hororových béček typu ´´Bazén´´. Proto jen slabé 4 hvězdičky a 70% hodnocení mé. ()

Ivoshek

Bylo to napínavé, krvavé, místy vzrušující... prostě Verhoeven. Poslední hvězdička jde dolů za některé nedotaženosti v průběhu filmu (klidně se mohlo přitvrdit!) a hlavně za ten závěr. Popisovat ho nebudu, abych nespoileroval, ale mně to tedy naštvalo. ()

Janek

Kriste!!! Jediný co mi z toho filmu utkvělo v paměti je příšerný konec, který sráží celý film do průměrného béčka. ()

d-corso

Smutný, přesmutný závěr Verhoevenovy hollywoodské kariéry. A je asi vcelku zbytečné dumat o tom, nakolik jsou na vině producenti a nakolik pitomoučký příběh, od sklepa na půdu našlapaný těmi nejprofláknutějšími klišé. Snad to ale opravdu bylo pro něco dobré, neb návrat do rodného Nizozemí se nesl ve znamení triumfu. A to je mnohem podstatnější, než celé dvě hodiny této blbosti, kterou v mých očích (alespoň částečně) zachránil pouze vtip o Supermanovi. ()

Xeelee

Rád bych dal čtyři hvězdičky, ale konec mě opravdu zklamal. Od Verhoevena jsem čekal něco mnohem lepšího. Docela mě znepokojila představa, že by se to stalo mě. Jak bych se choval? Byl bych schopnej chladnokrevně zabít člověka? Hlavou se mi honily dost znepokojující myšlenky. Já jsem bůh. ()

SOLOM.

Film mě dostal především svými docela propracovanými triky, které patří rozhodně k tomu nejlepšímu. Atmosféra filmu je jako na housenkové dráze. Místy se tvůrcům skutečně povedlo navodit fantastickou podívanou (viz proměna těla), ale potom jí vystřídá její nudná sestřička. Verhoeven chtěl diváky především okouzlit svým uměním a ani se moc nesnažil zamaskovat díry ve scénáři, které byly místy dost viditelné. Občas se mu povedlo je zalepit například scénkou s polonahou Rhonou za což ho chválím. Ke konci se z toho ovšem začal stávát průměrný slasher.7/10 ()

eraserhead666

Bez mučení se přiznám, že jsem sice o filmu věděl dlouho ale dosud jej neviděl a pouštěl jsem si jej hlavně proto, abych zjistil, jak nám MILFovatěla má oblíbenkyně Elisabeth Shue. A byl jsem mile překvapen, jak je ten film docela brutální. Inu, Verhoeven. Což ve spojení s hezky MILFující Shue, skvěle propracovanými triky, příjemně trhlým Baconem a absencí vaty dává dohromady velmi povedený film. ()

Ilicka

Zvrácený vynálezce, jeho nesnesitelná ex- a dalších asi šest lidiček v podzemním komplexu. Skvělé triky, zajímavý příběh a děsný konec... ()

902 10

na druhe shlednuti byl muj dojem uz mnohem lepsi, existuje ale vubec na svete nekdo, kdy by v papirove konkurenci neskutecne uboheho joshe brolina a spol. nefandil hlavnimu zaporakovi? ()

Bauer

No tak celkem hodně zajímavej sci-fi thriller se skvělým nechuťákem Kevinem Baconem a dobrou Elizabeth Shue. ()

JASON_X

Námět z konce 19.století (H.G.Wells) je sice přenesený do současnosti, ale příběh je podaný tak naivně a schématicky, jako by byl z onoho 19.století i scénář. Ale je to holt film pro mládež, takže ho tak beru a neremcám. A z tohohle hlediska je to film povedený a zábavný. Děj odsýpá, triky jsou slušné a Dr.Caine dělá přesně ty věci, které by a jeho místě chtěl dělat každý normální chlap - straší děti, šmíruje a zneužívá ženské, vraždí nepohodlné lidi a tak, prostě klasika. Jakožto béčková mozkovýplachová oddechovka naprosto vyhovující materiál. ()

Tommassi3

"Nechceš vědět, jaký by to bylo milovat se s neviditelným ??" - "Bylo by to jako dřív !!" - "Cože ??" - "Vždycky jsi byl někde jinde !!" ;) ()

Sequely od Sony

Sequely od Sony