Muž bez stínu

• USA Hollow Man (více)

Geniální vědec Caine pracuje pro Pentagon a v tajném laboratorním komplexu vede tým, který pracuje na projektu látky, způsobující neviditelnost. Týmu se podaří vytvořit i sérum, které neviditelné organismy opět zviditelní. Přes úspěšný pokus s gorilou Caine neprozradí armádnímu výboru, že práce na projektu se blíží ke konci. Místo toho se rozhodne vyzkoušet látku na sobě. Málem zkolabuje, ale stane se neviditelným. Tým si zvyká na neobvyklou situaci, kdy se mezi nimi pohybuje neviditelný Caine. Jeho zpočátku úsměvné legrácky jsou ale stále znepokojivější. Když se pokusí osahávat Sarah, která usnula v laboratoři, a zděšená Linda se s ním odmítne pomilovat, začnou si členové týmu uvědomovat změnu v jeho chování. Situace se ještě zhorší, když se plánovaná reverze nezdaří a Caine zůstane neviditelný. Jedné noci uprchne z podzemního komplexu a vydá se do města, kde znásilní krásnou sousedku. Šokovaná Linda se netají tím, že vše prozradí. Podaří se ho zbývajícím členům týmu najít a zastavit dřív, než unikne z laboratoře a ztratí se v ulicích Washingtonu? (TV Nova)

+sfinx+

Tak krásný film to mohl být. Ale není. Příběh mohli pojmout hned několika způsoby, oni zkombinovali vše do hromady a vše stálo za prd. Jak pokus zakomponovat vědu, tak pohled na člověka, co si chce užít této schopnosti, ale i jako akce to bylo špatné - něčeho tam bylo málo, něco se zoufale táhlo. A ta akce v závěru to dorazila. ()

mzop

Mam tenhle film fakt rada. Jo, jasná, má svý mouchy, ale díky němu jsem objevila kouzlo sci-fi filmům. Skvělej námět i zápletka, slušné ztvárnění a výborný Kevin Bacon. Není to na plný čtyři hvězdičky, ale počet zhlédnutí tohoto snímku mojí osobou nedovoluje dát hodnocení menší než 70-75%. ()

neo101

Perfektní začátek, dobrý prostředek, hra na schovku, cucání bradavky, strašení sousedky.... mohli tam to znásilnění ukázat celý, to by byl mazec a k Verhoevenovi by to padlo. Víc bych nechal Kevina běhat po venku. Pak bohužel přišel tolik kritizovaný závěr. V prvé řadě Brolin s ďábelskou jizvou na břiše, který běhá, skáče, leze po žebříku, přitom by se pravděpodobně nebyl schopen pořádně pohnout. Pak tu máme opět Brolina, která omráčí nebezpečného padoucha a to dokonce dvakrát a pokaždé ho nechá se v klídku zvednout. Proč ho prostě nedodělá? Nerozšmelcuje mu neviditelnej xicht, dokud může? Sám doktor Caine je pak silně nesmrtelná potvora. Už opálení by mu jeho neviditelnost narušilo a poslalo ho do věčných lovišť, ale to ne, to by nebylo, aby neotřepal spálenou kůžičku z 90% těla a v klídku běhal dál. Ohnivzdorně si počínal i při megadetonaci nitráku, opět bez škrábnutí.... to sráží film hodně a je to vážně škoda. ()

Pollini

Velice zajímavé sci-fi, kde se prasáckého doktora chytne fantas a začne s likvidací svých kolegů. Moc se mi líbí scéna, jak se ho snaží expřítelkyně upálit ve výtahu. Je tam hodně dost dobrých triků. Žádné trapné dialogy. O dost lepší film, než jaké se v dnešní době natáčejí. ()

Profík

Mám rád sci-fi a tohle vypadá dobře. Tím myslím trikovou stránku, která je povedená, je tam několik fajn nápadůMám s filmem podobný problém, jaký už tady někdo psal. Proměna Sebastiana není až tak dobře napsaná a pak ten konec. Kazí zážitek podobně jako třeba u filmu Sunshine. Do té doby slušné áčkové sci-fi a pak béčková vyvražďovačka. 70%. ()

abanek

Naaadherna prvni pulka... A pak , co to bylo...?Alien,Pátek 13,Texaský masakr nevimjakou pilou? Škoda,přeškoda.protože vizuálně je to jízda... O prsa korejské ženy ,přesto 4 hvězdy ()

Kokotek230mm

to byl mega úlet :D ale ten konec byl příliš klišovitý. Ale to tak prostě musí být. Na svou dobu asi velmi zdařilý film co se týče visualních efektů ()

patho666

Nápad mi zas tak originálny neprišiel ale zo začiatku film bez problémov udrží pozornosť, s pribudajúcimi minútami však upadá a na konci je z toho totálna sračka. ()

majorzeman13

Ano vizuální triky jsou skvělé,efektní,cool ,ale co předvedl opět scénárista je holt velká škoda,zmar nad takovou látkou,že?Film je vskutku dobrý thriller ()

MiLuka

Skvěle natočeno - hrůzná atmosféra z neviditelnosti zaručena! Při tomto filmu mi pokaždé leze mráz po zádech a příjemně se bojím. A tak to má přeci u dobrého thrilleru být ! - Takže gratuluji pane Verhoevene. :) ()

PavelPros

Připojuji se k názorům, které považují film za zajímavý až na jeho konec. Nijak mě ovšem neohromil. Hodnotím za 3. ()

BStone

Verhoeven nám svým typickým způsobem vypráví příběh o týpkovi, který sotva zmizí v zrcadle, tak ho chytne solidní rapl. Aneb Kevin Bacon jako sebestředný, agresivní psychouš a nepřehlédnutelná Elisabeth Shue jako jeho krásná kolegyně v krvavé honbě za Nobelovou cenou. Film si drží slušné tempo za podpory výborných efektů a mírně k zemi ho sráží až závěr, který u mne sráží také jednu hvězdu. Každopádně bavilo. 65% ()

brand28

Svým námětem zajímavý thriller/horror. Na tu dobu triky opravdu luxusní. A to bez debat. Jednu hvězdu sráží hodně předvídatelný děj a posledních pár minut s několika nelogičnostmi (např: kde v mrazící komoře si uřícená a spocená holka jen tak pohazuje se železem aniž by k tomu přimrzla nebo během vteřiny odpadá popálená kůže - to fakt bylo do očí 😀) ()

Sequely od Sony

Sequely od Sony