Po šesti měsících na sólové misi najde osamělý astronaut (Adam Sandler) na palubě záhadného tvora a s jeho pomocí zachrání svoje manželství. (Netflix)

Prochy38

Nevím, asi jsem byl na té správné vlně. Filmek mi naprosto sedl, uchvátil mě dabing, nadchl mě výkon A. Sandlera a C. Mulligan. To celé české prostředí. Nádherné scenérie, technicky za mě jednička s hvězdičkou a i když bych měl dát 4*, sáhnu po 5ce, protože to ve mně nechalo strašně moc pocitů. ()

kill-tec

Velmi zajímavý film. Sandler opět dokazuje, že je to i herec a ne pouhý obtloustlý nýmand. Jeho parťák Hanuš je pak zcela bezkonkurenčně nejroztomilejší pavouk na filmovým plátně. Jsem si celkem jist, že si ho zamilují i zarytí arachnofobici. Je fajn, že vás i po nějaký době stále hlodá, zda byl skutečný nebo jen výplod jednoho osamělého cestovatele. Možná to je v knize vysvětleno, ale kdo ji nečetl, určitě si bude stejnou otázku pokládat taktéž. Jen mě docela otravovala ta milostně-deprimující linka, i když to o tom vlastně celé má být. Celkově to ale hodnotím kladně, i díky spojení Sandler & Česko a všech zmínkách ve filmu o naší milované země. ()

filipvrbik

Že mi mě to nějak extra dostalo to se říct nedá. Spíše než sci-fi je to mezilidské drama o životě a vůbec. Nejvíc se mi líbilo, jak měl Adam Sandler na sobě českou vlajku, a to je málo. Na Hanuše jsem si nakonec zvykl, po prvních rozpacích.. Konec a hudba to trošku zlepšují, ale například bod obnovy se povedl mnohem víc... Je to takový klidný uspávací film na večer se spostou českých věcí na palubě...50% ()

MajkHany

Začetl jsem se do knihy, opustil ji, do sluchátek na spaní jsem si stáhl rozhlasovou hru, nedal sem více než půlhodinu.. Tady tomuto filmu jsem dával nejmenší šanci, zrovna moc extra Sandlera nemusím... a pic ho.. Pro mě je tohle nejlepší role tohohle znuděného komika. A jakmile se na scéně objevil Hanuš, nejdříve jsem se zhnusil, po chvíli jsem ho začal milovat a na konci filmu jsem si přál mít Hanuše u sebe doma a vést s ním nekonečné debaty a objímat ho a krmit ho nugetou. Já mám vlastně rád filmy, kde se tak brutálně rozcházím s všeobecným hodnocením. Je pak jasné, že tě takový film nějak zasáhl na tom správném místě. A stejně jako co všichni chcete? Poslední třetina filmu je totálně dokonalá jak vizuálně, tak příběhově, emočně, strašně lidsky silná věc... sorry jako... Ještě tomu někdo dejte jednu hvězdu a já si tě najdu voe :-) ()

bobstock

Carey Mulligan bude prcat hubeného Sandlera možná až v jiným vesmíru a pavouk Hanuš se na to bude dívat. Meditativní rozprávka nad smyslem bytí v prostoru a času za chrčení rozbitého vesmírného záchodu z Dubčekovi éry. 55% ()

mira007

Já ocením každou hollywoodskou zmínku o naší krajině, takže Adam Sandler jako kosmonaut Procházka na kosmické lodi Jan Hus v sólo letu zabodoval předem, ale jako celek je to jakési psychologicky klaustrofobní. Stivínová supr. ()

Flopik

Film ktorý sa vám proste musí trafiť do nálady, inak budete nadávať a možno pri ňom zaspíte. Je to veľmi ale naozaj veľmi pomalé dráma, kde sci-fi je v podstate len zato že sa letí vo vesmíre a je tam neznámy tvor. Nič sa tam nedeje, sú tam pomalé zábery a toto môže dosť ľudí znudiť. Tvor bol skvelý, veľký pavúk a na moje prekvapenie bol úplne zlatý. Ako psychiater fungoval fakt skvelo, a scény medzi ním a Adamom ma bavili najviac. Samotný Sandler palec hore a dokazuje, že mu nerobia problém ani vážne role. Hudba filmu pomáha a bez nej by to nebol taký zážitok. Finále a samotné pochopenie Procházky čo robil zle, vďaka pomoci Hanuša je fantastické. Iný deň by som možno nadával, dneska mi to ale sadlo za 4*. ()

Massaro74

Tak tohle opravdu né. Asi jsem na to byl moc střízlivý, ale hodina a půl povídání si kosmonauta s pavoukem, mě fakt neoslovila.. Snad jen úcta k Adamu Sandlerovi, a to, že nedávám "odpad", mě přinutila dát jednu hvězdu... ()

GavlaDan

Asi úplně nerozumím tomu zdejšímu hodnocení. Možná je to tím, že tenhle film není dělaný pro klasického diváka Netflixu. Je to hodně pomalé, ukecané a skoro až artové. Spaceman je hodně filozofický a řeší samotu, smutek, mezilidské vztahy, dokonce i otázky samotné existence. Ale na druhou stranu je i plný naděje, takže to není ani veselý ani smutný film. I když je v žánrech napsané Sci-fi, tak se vlastně o scífko vůbec nejedná. Ve skutečnosti je to existenciální drama odehrávající se ve vesmíru. Což rozhodně není pro každého. Adam Sandler je ve své netypické roli výbornej. Bohužel mi to vizuálně moc nesedlo a některé vztahy mi přišly málo propracované na to, jak moc na nich film staví. Na závěr musím pochválit postavu Hanuše, což je pavouk. Opravdu jsem nečekal, že se někdy někomu povede udělat za několik málo minut z dvoumetrového pavouka sympaťáka, ale tady se to povedlo nad míru dobře. 7/10 ()

Ahsoka

Som prekvapená negativitou v hodnoteniach, nakoľko mňa film veľmi príjemne prekvapil po všetkých stránkach, takže nemôžem hodnotiť inak. Psychologické retro sci-fi, za ktorým musí byť obrovská práca a tvorcovia si dali záležať na detailoch. Už len ten letiaci sáčok cukríkov BonPari ma dostal. A samotný Adam Sandler išiel praďaleko mimo svoju zónu. Obsahovo sa tu išlo poriadne na hlbinu a za mňa, keď už sme išli tak hlboko, mohlo sa ísť ešte ďalej a poriadne sa zavŕtať do toho manželského vzťahu. Ale i tak bola podstata vystihnutá. Pavúk ako stelesnenie Jakubovho svedomia, alebo tiež si každý pod ním môžeme predstaviť, čo chceme, bol svojou nechutnou láskavosťou krásne paradoxný. O knihe som predtým ani len nepočula, no gratulujem k takémuto úžasnému počinu pánovi Kalfařovi, neviem nakoľko film stotožnil jeho dielo, no mňa úplne pohltil. Asi je to proste ten typ filmu, ktorý buď nenávidíte alebo milujete. U mňa vyhráva to druhé. ()

barteca

To není vůbec špatné ! Jednu přidávám za zpracování české předlohy a to způsobem víc než dobrým, české reálie v dobrém i zlém skvěle vystiženy.  I ten pavouček je jak z českých animáků, dobrý způsob jak zhmotnit alter ego, s nímž hrdina vede dialog. Pěkné psychodráma a A. Sandler opět fajn. A árie z Rusalky v kosmu potěší. ()

Fifer

Spaceman není špatný film a třeba ta aluze na Rusalku je dobrá. Jenomže žánr vesmírná filosofická art-movie má už řadu dobrých filmů. A filmy jako Vesmírná odysea, Interstellar, Annihilation a Ad Astra jsou prostě lepší. ()

ink flo

Zbědovanej Adam Sandler míří s lodí Jan Hus-1 k zajupiterské fluoromlhovině a cestu mu krátí rozhovory s obřím psychoterapeutickým mluvícím pavoukem z počátku času jménem Hanuš, který mu pomáhá pochopit jeho vztahový problém. Doma v černobylském ústředí na Kavčích horách ho čeká těhotná žena. Do toho hraje ambient Maxe Richtera a jedna herečka se jmenuje Jessica Bechyňová. Mě to nevadí. Největší záhadou nezůstává to, co je na konci vesmíru, ale jak se špatně hodnocená česká sci-fi kniha hodnocená jako "Solaris z Wishe" dostala do rukou Netflix scénáristů. ()

dannyyy

Ukrutně jsem bojoval s tím, abych film dokoukal do konce, protože kdybych nedokoukal, tak bych musel hodnotit odpadem, a to jsem nechtěl. ()

djfun

Mimozemskej Hanuš a českej Fanúš, už chybí jen Škopkovic Maruš:)) No tak je tam aspoň do trojky fenka Lenka:) Ale spravedlivě, zas taková trága to nebyla, film má fajn vizuál i atmosféru, žádný zběsilý teenagerovský space masakr, ale hloubavé rozvážné tempo a překvapivě je docela oukej i Sandler. Jenže zásadní problém je právě v té "hloubce", protože všechny ty nekonečné rádoby filozofické úvahy a rozmluvy jsou bohužel jen snůškou totál banálních klišé, která mohou ohromit tak leda nezralýho adolescenta! Což znamená, že ve výsledku je to vlastně dosti o hovně... i když jako pocitovka to celkem funguje. Jednu hvězdu přidávám za fotku Remka (kdo si všiml?), to mě fakt pobavilo:) ()

tyna97

Pořád jsem se nemohla rozhodnout, zda hodnotit za dvě, což by tak nějak odpovídalo, nebo za tři. Od začátku jsem nevěděla, kde jsem, co si myslet, co hledat, nakonec celý dlouhý divnofilm zachránila hudba a samotný závěr. Výsledkem je průměr, teda spíše slabší průměr. ()

Kosmonaut z Čech nabírá další hvězd

Kosmonaut z Čech nabírá další hvězd

16.04.2021

Filmová adaptace knihy Spaceman of Bohemia českého autora Jaroslava Kalfara přibrala další hvězdu. Poté, co se projektu ujal Adam Sandler spolu s režisérem Černobylu Johanem Renckem, se nyní k… (více)

Adam Sandler v adaptaci české knihy

Adam Sandler v adaptaci české knihy

27.10.2020

Před časem jsme informovali, že kniha českého spisovatele Jaroslava Kalfaře žijícího v USA The Spaceman of Bohemia alias Kosmonaut z Čech se dočká filmového zpracování od streamovací služby Netflix.… (více)