Seznamte se, Joe Black

• USA Meet Joe Black (více)

vesper001

„Ale pane Smrtka, vy se pořád jen smějete…“ Ne, nic takového nečekejte. Tahle smrtka se moc nesměje. Má tvář mladého Brada Pitta a po dohodě s jedním ze svých klientů (tradičně výborný Anthony Hopkins) chce poznat svět lidí. A objeví burákové máslo, rodinný život i to, čemu lidé říkají láska. Závěr s ohňostrojem patří k nejdojemnějším, jaké jsem kdy viděla. Seznamte se s Joe Blackem, a už na něj nikdy nezapomenete… ()

Nivenx

Z romantických filmů je tento jeden z těch lepších. Parádní herci, skvělý příběh a velice gradující konec, který celému celku dává ten správný směr a nádech. 80% ()

URBAN

Úplně nevím čím mě tento film okouzlil, ale musím říct že mě opravdu dostal. At to bylo nepatrnými detaily nebo hereckými výkony, dokázal mě udivovat po celou svou délku. Myslím že právě jeho "jednoduchost" dělá tento film vyjímečný. ( 15.4.15/PC ) ( 15.11.16/MAC ) ()

charge odpad!

Rozjezd s Hopkinsovo sluchovýma haluzema sice vypadal zajímavě a člověk čekal co se z toho asi tak může vyvinout, nakonec se z toho ovšem vyklubal blábol sladší než hovno z nutrie, ve kterym Pitt akorát neustále blbě čumí a Hopkins mu sekunduje v jeho debilní hře, která by obstála leda v jednom z dílů Krajních mezí. K tomu Hopkinsovo kreténský kecy, nějaký to mrdání s omšelým hudebním motivem a máte z toho tříhodinový uspávací filmový utrpení. 5% ()

Aargh

Nechutně přehnaně slzavý konec, ale jinak jsem se docela bavil. Stojí za shlédnutí už kvůli scéně "Pitt přechází silnici". ()

eJacques

...Úžasný snímek, hustá atmosféra... Pohledy do očí, naivita Joe Blacka, naprosto úchvatná hudba... Nápad o přicházející smrti neotřelý... Někdo si řekne romantický, ale tenhle film je opravdu třída... ()

matezzz

Srážka Brada Pitta a dvou aut v úvodu je opravdu "působivá". A taky zajímavý nápad. Jasně, že je to na jednu stranu slaďák, ale co, je te hezké a příjemné také díku milému soundtracku. ()

Triple H

Á, jesenný film. Jeho dĺžka mi absolútne nevadí a to som ho videl už niekoľkokrát. Je to jeden z tých filmov, ktoré vždy keď začnem pozerať, už sa mi od nich nechce odísť. Martin Brest filmu dodal krásnu magickú atmosféru, ktorá sa nesie v priebehu celej stopáže a výdatne jej dopomáha hudba Thomasa Newmana, ktorý sa tu dokopal k jednému zo svojich najlepších výkonov. Všetko doplňujú herci, ktorí sú zvolení bez chyby. Brad Pitt tú neistotu s akou sa smrť pohybuje v ľudskom tele zahral parádne a je sranda, že mnohým tento zjavný zámer unikol (pamätám si ako svojho času film dostal v Cineme smiešnych 40% a Pittovi bola vytknutá "topornosť"). Anthony Hopkins je skutočne herecký velikán a táto úloha mu znovu poskytla možnosť exemplárne predviesť svoje minimalistické a charizmatické herectvo. Ostatní majú menšie party, ale skutočne ich hrajú všetci mimoriadne dobre a typovo sa do svojich úloh hodia. Vždy v priebehu roka príde chvíľa kedy mám chuť si Joea pozrieť (spravidla na jeseň). Tak trošku neprávom prehliadaný film, ktorý s rokmi dozrieva ako vínčisko. ()

hans500

Vynikající Pitt, skvělý Anthony Hopkins a Claire Forlani. Scénář bez jediné chybičky, skvěle vypointovaný až do konce. Režie je naprosto v pořádku. Dlouhá stopáž nevadí a film ubíhá velice svižně. Výborná atmosféra. Hudba také dobrá. Není moc co vytknout, takže jasných 5*. ()

TheBalrog

Dlouhá stopáž filmu vůbec nevadí, ba naopak. Člověk je vtažen výborně za tu dobu do děje a pomalým tempem mu je předvyprávěn celý film kde ve svých rolích excelují Pitt a Hopkins. Přesně takhle by měla smrt vypadat. Toporná, chladná a se zájmem sledovat a studovat dění okolo sebe. Pitt to zvládnul na výbornou stejně jako jeho herecký kolega Hopkins. Děj je dotažen i po hudební stránce, při každé momentu kdy zní je její melodie zcela výstížná. 90% ()

rasttea

Je velmi lehké film odsoudit, že je plný klišé atd. Ale mě pokaždé baví, ty tři hodiny mi vždy utečou jakoby nic, chemie mezi představiteli funguje neskutečně, a přiznejme si - Anthony Hopkins nemůže hrát ve špatném filmu. No a Brad - sjíždět se po vlně líbivé tvářičky by byla velká chyba. Dívám se na něj z hereckého pohledu a musím říci, že tolik hereckých poloh, které Brad musel při "převtěleních" použít chce už hodně dobrého herce, aby mu člověk uvěřil. A já jsem každou jedinou postavu dokázala identifikovat a uvěřit jí. A nalijme si čistého vína - cožpak nebývají záporňáci v životě právě schovaní za líbivé tvářičky ???? A je mi jasné, proč se může někomu příběh o smrti zdát, řekněme, neatraktivní. Ono totiž být schopný podívat se, a tím myslím opravdu podívat se, na sebe do zrcadla, říci si proč tu jsem, co tu dělám, co tu po mně zbude, měl/a jsem hezký život? - chce velkou dávku dospělosti a kuráže. Jen škoda, že toho tak 90% lidí není schopno.... ()

Magneto

Priemerný film,ktorému by velmi pomohol schopný strihač...3 hodiny sú pri takom filme mučenie. Brad Pitt sa pri mnohých scénach tvári,ako Forrest Gump a posobí ako nejaky sprostačik ()

PeterNet

Neuvěřitelný film. Už mnoho let patří k mým nejoblíbenější. Claire Forlani je tak úžasně krásná a Brad Pitt tak úžasně tajemný. A to nezmiňuji Hopkinse. Zkrátka tohle je pro mě klasika a vždy na to rád mrknu. ()

st.verka

Úžasný film, který můžu vidět znovu a znovu. Brad Pitt jako Smrt je prostě neodolatelný. Ta perfektně namíchaná směs nevinnosti, nevědomosti, zvědavosti a naprosté sebejistoty, sebevědomí a nadhledu. Ano, tak nějak si představuji, že by se Smrt skutečně chovala a jako divák tomu i věřím. ()

st.jim

Celý příběh se mi velice líbil a 178 minut nedokázal pustit. O skvěle smrtícím Bradovi a vždy precizně hrajícím Anthonym se není třeba zmiňovat. Bohužel snad jedinná velká role, kde mě totálně dostala je Claire Forlani. Její nevinnost, jemnost a láska je v tomto filmu až neuvěřitelně reálná. ()

Netflix odkládá svůj největší blockbuster

Netflix odkládá svůj největší blockbuster