Seznamte se, Joe Black

• USA Meet Joe Black (více)

TragyCZ

Velmi zajímavé téma, které se mnou silně rezonuje. Líbí se mi to pomalé tempo, kdy má člověk dostatek času na vstřebání všech myšlenek a pocitů. Dále bych rád vyzdvihl úžasný herecký výkon Claire Forlani, jenž mi připadal velice uvěřitelný, procítěný a dojemný. Hopkins samozřejmě hraje také skvěle, ale u něj mne to až tak nepřekvapuje. Co mě ale překvapilo, byl zvláštně toporný a trochu nevydařený výkon Brada Pitta. Asi chápu, co tím filmaři zamýšleli, ale nějak mi to tam prostě nesedí... Celý snímek má příjemnou podmanivou atmosféru, dokreslenou perfektní hudbou a to mi přijde celkově nejspíš nejdůležitější. Stojí za zhlédnutí :) ()

stret

Toporné hezounské ucho v podaní Brada Pitta akože znázorňovalo také mystérium, akým je Smrť. Tá Smrť, čo nás kosí milióny rokov. Ale z tohoto filmu to vyzerá že toto mystérium je tupučké a nevycválané ako nadržaný pubescent a potrebuje sa olizovať s nejakou smrteľnou samičkou. Že by si Smrť chcela narobiť malé smrťátka? To je extra trapas. ()

Edus

Souhlasím s tvrzením, že Anthony Hopkins zde předvedl jeden z nejlepších výkonů své kariéry, jen to možná trochu zaniklo v romanticko - mysteriózním ladění snímku. Mysteriózního ale zase nebylo příliš; žádné laciné strašení ani vyvolávání "tajemna" za každou cenu. Film je tak spíše civilní, i když domácnost tiskového magnáta asi není součástí "civilna" běžného diváka. Postava Brada Pitta je zpočátku prázdná v tom smyslu, že pouze zrcadlí lidské emoce a otázky, na něž reaguje opět otázkami, bez odpovědí. Postupně se to začíná měnit a dostává se s okolím do dialogu. Má to ale své meze a jeho úkol je jasný... určitě zajímavý film, už neobvyklým námětem. ()

Vercajk

Nádhera. Opravdový skvost, skvělí herci a úžasná hudba. Seznamte se je přesně takový film, který už dnes nikdo nenatočí. Když běží titulky, nad filmem přemítáte, nebo se jen usmívate nad krásou tohoto díla. ()

Korpy22

O čem tento film vlastně je? O tom jak si smrt přijde pro Anthony Hopkinse. A to je celé. Proč to trvá tři hodiny a je zde spousta naprosto zbytečných dialogů? Film má skvělý námět, herecky je zahraný úžasně ale ten scénář. Naprosto zbytečné scény, dlouhé dialogy a kecání o ničem. Celkový dojem skvělého námětu a se tak utápí v občasné nudě. ()

barakuda70

Natahovaná snůška hollywoodských klišé. Dala jsem to dvakrát, jestli nezměním názor, ale bohužel. Vezmeme Velké téma "láska je silnější než smrt", do toho kočku plnou unylých pohledů, pohledného lehce mrtvého Breda, moudrého vědomého Hopkinse, dialogy jak by se bavily dvě želvy, natahované odchody do tmy, sentimentu na tři filmy.... Za mě fakt ne. ()

Nuthiel

Nesouhlasím s názorem, že se film vleče. I přes svou úctyhodnou stopáž mi uletěl velice rychle. Nejraději bych mu dala pět hvězd, ale bohužel jsem přesvědčená, že (přinejmenším prozatím) nemůžu. Uvidím, možná se to časem změní. Jde o film zábavný, chytrý, se skvělými dialogy,... Vlastně všechno tu funguje. Už jenom ten skvělý nápad na celý tento příběh... Ale tu jednu hvězdu strhávám za konec. SPOILER: Nesouhlasím s tím, že jde o happy end. Na jednu stranu sice tvůrce obdivuji kvůli tomu, že měli odvahu nezakončit film zcela očekávatelně (i když jsem už na začátku měla vcelku jasnou představu, jak příběh nejspíš skončí). Na druhou stranu si ale myslím, že se k celému filmu závěr nehodil. I přesto, že nemám přeslazené romanťárny ráda, tohle na mě bylo trochu moc kruté. Konec vnímám tak, že se Joe spletl a myslel si, že je Susan zamilovaná do toho kluka, kterého potkala v kavárně, a ne do něj jako takového. Té potom došlo, že Joe byl Smrt, když se ten kluk vrátil, a nechala to být, protože chtěla být konečně šťastná. Celkové vyznění na mě ale bylo až příliš depresivní, protože (přinejmenším) jeden z ústřední dvojice se stal navždy nešťastným. Také jsem přemýšlela, jestli když Joe popisoval Dreweovi, co by ho čekalo, kdyby se rozhodl zkoumat jejich obvinění, tedy, že by "počítal tisíciletí na místě, ze kterého není úniku", jestli tím vlastně nepopsal svou vlastní budoucnost po tom, co opustí svět živých. A tahle myšlenka mi pokazila celý dojem z filmu.  KONEC SPOILERU. Dalším obrovským plusem je nádherná hudba, která spoluzapříčinila to, že jsem se na konci dojala. Mé celkové hodnocení tedy je, že si film určitě ještě někdy pustím, celý si ho užiju, ale závěrečných cca 15 minut budu trpět a další den budu mít hlubokou depresi. ()

Netflix odkládá svůj největší blockbuster

Netflix odkládá svůj největší blockbuster