Film "Zítra se bude tančit všude", chce lidovou písní a tancem bojovat za radostný život, za nového člověka, za družbu a přátelství všech národů, za mír. Provádí nás naši krásnou vlastí; s písněmi a tanci naší mládeže se dostaneme až do Berlína, který se stal v roce 1951 na čtrnáct dnů městem světového mládí a ukázal celému světu, že i píseň, tanec a radost bojuje za lepší svět, za mír. Film byl s velkým úspěchem promítán na VII. Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech i na Festivalech pracujících a po zásluze získal cenu přátelství mezi národy za optimistické a radostné vyjádření myšlenky mezinárodní solidarity mládeže a vyzdvižení významné úlohy lidové tvořivosti v této mírové družbě. (Filmový přehled)

ilclassico

Už nikdy nebudu tak nahlížet na Rozárku z Tří oříšků pro Popelku jako dosud. Proč já jen tohle viděl! Bez rozdílů žánrů za 1. ()

AgnesDee odpad!

Ze všech těch úsměvů, špatných hereckých výkonů a čisté ideologie mě bolí hlava. Snímek by sám o sobě nebyl zase tak špatný (na tanci ani písních není nic špatného), kdyby nebyl natočen v idee socialistického realismu a kdyby neprznil českou lidovou kulturu. A poslední scéna, kdy všichni tančí a zpívají, je až příliš dlouhá a poukazuje na zbytečnou velkolepost. ()

Jonatthan

Můj oblíbený film z kategorie raritky jsem chtěl mít na DVD z Levných knih. Tam se asi ale zalekli a trapně použili druhou vystříhanou verzi těch opravdu nejlepších scén. Sice jsou v bonusech, ale to prostě už není ono!!!! Takhle ořezat příběh postavy "fašisty" Rudy - styďte se LK!!! Ej hoja hoja.... ()

psychousek

Tak tohle mne zasáhlo... Hluboce mne to zasáhlo... Nikdy už to nedostanu z hlavy! Povinný film do jednoho předmětu... Bolelo to... Ideologie, agitace, všichni se milují, strana je víc než láska, černoši jako tipický příklad američanů. Jedna hvězda za zobrazení krás přírody (ač tam těch případů bylo málo) a za tanec stařečků. Po poslední vteřině filmu jsem v mnou obývaném bytě slyšela svůj hlas zpívající: "Eeeeeeeeeeeeej umřel mi mozeeeeeeeeeeeeek! Už mám hlavu prázdnou!" Ale pořád to nemá na "Celý svět se směje" ()

Jur_a

Film může mít jakékoliv ideologické a historické kvality, to mu nechci upírat, ale z představy, že takové křečovité úsměvy dodávaly nadšení těm, kteří volali po zneškodnění třídních nepřátel, mě trochu mrazí. Jedna skutečně zasloužená rudá hvězda. ()

Humphrey

Člověk může jen těžko vyčítat agitkám angažovanost, protože tu je nutno předpokládat, ale tenhle film je nuda k uzoufání. A byl by dlouhý a nudný, i kdyby trval jen 5 minut. ()

spawnxp odpad!

Pokusil jsem se to zkouknout v edici s "předkomentářem" Pavla Kohouta... No nebyl to dobrej nápad. Takovýho narcise bez jakýkoliv sebereflexe aby jeden pohledal i v Česku. Ale k tomuhle "filmu" pasoval jak pr*el na hrnec.... ()

rigby odpad!

Pod rouškou nevinných lidových písní a tanců se skrývá úderný ideologický rudý film. V té době se na tuhle přehlídku radosti a štěstí muselo krásně dívat. Ale jinak se jedná o nezastřený výplach mozků. ()

Thorgerda

Zítra se bude tančit všude je docela fascinující doklad doby a na jako takový bychom ho měli i nahlížet. Proto tu nebudu sázet "odpad", protože hodnotím film, nikoliv režim, a to i přesto, že je film nositelem jeho idejí. ()

nanamarak1

Otřesná komunistická sračka. Jako třešničkou na dortu je Zdeněk Buchvaldek, který už ve dvaceti vypadal jak monstrum z Černé laguny. 5% za Adamíru. ()

em.redrum

Já chci být taky komsomol a budovat vlast. V potu tváře mávat světlým zítřkům a nosit rudý prapor. Chci být taky v SČM, SSM, ASUT. A především tančit lidové tance. Hlavně ten vrták. Vždyť je taková nádhera. Ty naše písně lidové. Chci jet taky do těch hor dívat se na to, jak dědoušek s babičkou tančijou té tance a všechny si je zapisovat. Poslouchat dcérečku od kózé jak zpívá Hojaja. Hrdě vzdorovat nájezdu západních imperialistů. Družit se se soukmenovci socialistických republik a všech ras pod vlajkou našeho velkého bratra a ochranitele Sovětského svazu. Já to chci. A to vše nejlépe se soudružkou Pelikánovou. Ufff. Tak tohle je čiré zlo ve své krystalické podobě. Hrubozrná jízda zpět. Co scéna - to poklad. Co věta - to perla. Fantastický zatmívačky - takový jsem ještě neviděl. Tenhle film musí být v Guinnessove knize rekordů za film s největším počtem úsměvů za minutu. Nejlepší komedie. A Na brigádě dostalo nový rozměr. ()

Emperor1

Člověk se na tohle musí koukat s hodně velkým nadhledem a vnímat to v kontextu doby, aby tomu mohl dát aspoň jednu hvězdičku.  Na druhou stranu - odpad si musí film opravdu zasloužit a jak by k tomu přišly třeba takové Babovřesky, kterými definuji Tartaros české/československé kinematografie. V tomto ohledu je ZSBTV docela roztomilá taškařice. ... "Chtěl bych jenom zdůraznit, že my netančíme pro zábavu" ... ()

giacobbe

Tak blbé a naivní až je to geniální. Skoro škoda,že v televizi film běžel naposledy začátkem 90.let. Stejně dobře a upřímně mohu ohodnotit 5 hvězdiček jako odpad! ()

moriarty

Jednu hvězdičku dávám za vysmáté svazačky a za atomovou bombu v závěru filmu. Už jsem si myslel, že mě nic nemůže překvapit, ale u toho konce už jsem měl křeče. Jinak jsou horší budovatelský filmy, například Hudba z Marsu, tenhle je prostě jenom hloupej. ()