BAADRAAM

Co když je tento film více než k zamyšlení. Kde my vlastně žijeme? Nemusím moc filozofování, ale kdo ví skutečně přesně, jak to ve skutečnosti opravdu je. Truman to zjistil, ale jen v uzavřeném, daleko menším prostoru. Není však již na čase zjistit jak to je v daleko větších dimenzích? Pátrejme, jako pátral právě Truman! ()

infernet

Myslím, že když si už při sledování tohoto filmu začnete pokládat otázky jako "Je moje matka moje matka?", "Je svět kolem skutečný a nebo žiju ve lži?", nebo "Co když to není zas až taková fikce?", dostali vás tvůrci přesně tam, kde vás chtěli mít a to je, s trochou nadsázky, můj případ. Pokud alespoň někdy přemýšlíte o životě a do teď jste nebyli paranoidní, tak se vám klidně může stát, že teď už budete! Závěr je dojemný a se svým nádechem naděje funguje dokonale. Jen doufám, že se časem na některém z našich úžasných televizních kanálů nenajde takové "hovado", které by to chtělo vyzkoušet v praxi. A jestli ano, tak snad se té zmrzačené doby nedožiju! ()

melisos

Pro mě s věčným svitem neposkvrněné mysli je to nejlepší co Jim Carrey udělal . Zábavné , emotivní , charakterově zajímavé dílko , které dobře nastiňuje to , jak se lidé raději zajímají o život někoho jiného , než aby se starali o svůj vlastní . Příběh absurdní , kdyby jste si ho převedli do situace v které by jste měli být vy , když vám všichni kolem lžou o vašem životě a sami k němu píšou scénář . ()

melis.cuga

Truman Show reprezentuje vstup Jima Carreyho medzi šampiónov. Jeho postava nepostráda nič z umelo vytvorenej figúry o akú sa pán režisér pokúšal. Klaustrofobické vyobrazenie Trumanovej galaxie sa dá ľahko uplatniť aj na širšie spektrum dnešného sveta a Weir dokázal do každej scény implementovať niečo z bezvýchodiskovej, zúfalej situácie v akej sa náš hrdina nachádza. Jeho bezmocnosť srší z hlavného hrdinu v každej sekunde a soundtrack podčiarkuje melancholickú náladu priam dokonale. Záver filmu je potom už len trpkou čerešničkou na torte plnej kamier a falošných priateľov a film končí práve vo chvíli keď atmosféra dosiahne svoj vrchol. Smekám pred chytrým scenárom a originalitou s akou sa pán režisér tohto počinu zhostil. Rozhodne jeden z mojich top filmov. ()

megajalec

Tak originálne, tak jedinečné, tak realistické, až to mrazí a je to pravda. Veľký brat sa pozerá...Pre mňa jeden z mojej TOP ()

raider.minoo

Nemůžu si pomoci, ale nemám ráda Jima Carreyho a nikdy jsem si tento film (ale i další, jako třeba Eternal Sunshine of the Spottles Mind) nemohla plně vychutnat, ačkoliv se mi po všech jiných ohledech zdá dokonalý. Tak snad někdy jindy, napočtvrté. ()

Blazis34

Truman Show je něco jiného než drtivá většina filmů. Líbila se mi na tom ta síla příběhu, ten nápad, který Peter Weir vymyslel. Dílo, které nemá obdoby ve světe kinematografie. Musím pochválit tvůrce i za obsazení, protože nevím, kdo jiný by zahrál tak skvěle Trumana než Jim Carrey. Ed Harris ve své roli byl také nenahraditelný. Čtyři hvězdičky dávám kvůli ne úplně dotaženému konci, kde není vysvětleno, jak to s Trumanem je v reálném světě a jak se třeba vyvinul vztah se svou vysněnou partnerkou, která ho přivedla na myšlenku, že není všechno tak, jak se zdá. Jen by mě zajímalo, kdyby to byl příběh podle skutečné události, s jakou odezvou by se na to dívala veřejnost. Nemyslím si, že by všichni byli pro, udělat z nevinného kluka, osobu žijící ve falešném světě. Nicméně to byl jen film, který se mi velmi líbil a dávám za něj 85% - lepší čtyři hvězdy. ()

Ltblue

Nedalo mi to a pozrel som si to.Aj ked v ČD síce mám rad Jima Carreyho v Sk dabingu radšej.Ale preto aj tak dávam súdnich 5* za úžasného Jima Carreyho a za jeho otrepaní humor v ktorom sa vždy náramne bavím. ()

Jack.Pott

Každý jedinec v každé době a každé společnosti bývá obětí přetvářky, rituálního pokrytectví a nevědomé lhostejnosti. Kupříkladu v maloměšťácké pospolitosti se všichni tváří, jako by modernější plazmová televize, luxusní nábytek či fáro stály za oběť nejvyšší: veškerý náš pozemský čas. Dítě je v takové atmosféře mnohdy dezorientované, manipulované. Truman Show se tohoto existencialismu téměř dotýká, bohužel ale sama zůstává stejně bezobsažná. Zastavuje se u zbytečné kritiky módních reality shows, přičemž ústřední herec - Jim Carrey předvádí šaškovské, šoumenské komedianství, stejně laciné jako samotný Bog Brother nebo VyVolení. ()

Formanovec

Geniální film! Úvodních 30 minut vás nenechá vydechnout, protože si pořád říkate: "co to má sakra bejt?" Postupně to dává stále větší a větší smysl a nakonec už jenom držíte palce, aby to Truman dokázal! Film, který vzbuzuje takové obrovské množství emocí si určitě zaslouží velký obdiv. PS: tak originální scénář se jen tak nevidí. 5***** 95% ()

spacemaster

Parádní snímek, který mě málem přinutil hledat kamery v domě :D Když jsem to viděl poprvé, byl jsem ještě malej prcek a nechápal jsem to, jenom jsem si myslel že to tak opravdu je. Po druhém shlédnutí musím dát palec nahoru. ()

voloda1987

Po mnohých rokoch, kedy som tento film videl prvý krát je pre mňa rozhodne najlepší, aký bol kedy s Jimom natočený. Úžasné pózy a herecký um spojený s vynikajúcim nápadom a bravúrnou, gradujúcou atmosférou. Navrch skvelá hudba. A nakoniec túžba vidieť viac takýchto diel. ()

Prechytraly

Nefunguje to - ani jako metafora. Nechápu, co jsem si z toho měl odnést. Myšlenková figura, kdy hrdina "prokoukne závoj zdání" a dobéře se reality, mi již sama o sobě přijde jako značné klišé - a v této vyhrocené podobě, která jako médium užívá "reality show", je tedy obzvláště nešťastná a povrchní. ()

Dextwer

Na komedii velmi dobrý. Jeden z nejlepších filmových výkonu Jima Carreyho. Musím vyzdvihnout výborný nápad, myšlenku a provedení Truman Show. Zábavná a milá komedie. Zajímavosti: *Lidé ze štábu měli zakázáno pronášet známé hlášky z předešlých Carreyho filmů * Každý název ulice v městečku obsahuje nějakého herce, například "Lancaster Square" nebo "Barrymore Road." * V jedné z úvodních scén můžeme na stole Trumana a Meryl vidět lahvičku s vitaminem D - potřebný hlavně pro ty, kdo nevychází na slunce * Na dvojitém oblouku na Seahavenském náměstí lze vidět nápis "UNUS PRO OMNIBUS, OMNES PRO UNO" (Jeden za všechny, všichni za jednoho), což je jakési moto Truman Show. Moje hodnocení: 75 % ()

Limetka_M

Mě z toho filmu totálně mrazilo! Měl by se povinně pouštět všem závislákům na různých telenovelách a seriálech... Film oplýval velkými emocemi - navíc vynikající výkon Jima, originální a inteligentní nápad + výborné zpracování = skvělý film! (jen ten konec se mi zdál malinko nedotaženej - za něj 4*) ()

BrckoGOS

Nerozumím té neuvěřitelné sprostotě nenominovat Jima Carreyho na Oscara. Výborný film, který jsem hltal od začátku až do konce. Představit si, že se něco takového děje v realu, není tak těžké, protože dnešní doba už je taková, jakoby nás všechny sledoval Velký Bratr. Dostat tedy tehdy takovýto nadčasový nápad bylo něco neuvěřitelného. K dobru filmu přispěly i další skvělé herecké výkony, především pak Eda Harrise a Laury Linney. No a podtrhují to i krásné oči Nataschy McElhone, které mě dostaly už v Roninovi :) ()

BenchPress

Truman Show je nádherné drama s originálním nápadem, které se ovšem nemusí zamlouvat každému. Pointa je ovšem nádherná a konec opravdu dojímavý. Doporučuji tento film všem závislákům na reality show. Ed Harris podává v tomto filmu opravdu famózní herecký výkon. 4/5. ()

Komu letos poputují čestné Oscary?

Komu letos poputují čestné Oscary?

22.06.2022

Zemřel herec Philip Baker Hall