Blackthorne a Mariko se snaží neprozradit tajemství, které by je oba mohlo stát život. (Disney+)

Sany33

Príbeh: Toranaga sa vracia aj s obrovskou armádou a na čele je manžel Mariko, ktorému, nie je veľmi po vôli aby býval s Anginom. Vyhrotené situácie a nedbalosť k ľudskému životu vo vtedajšom feudálnom Japonsku prinútia cudzinca k rozhovoru z veliteľom. Prevedenie: Som si uvedomil, že tento seriál slúži skôr ako dokumentárne okienko k zvykom vo vtedajšej dobe a príbeh sa posúva iba veľmi pozvolna. Rovnaký pocit som mal napríklad pri Vikingoch. 90% ()

rashaverak

PP, v tomto pripade neni piza a pivo ale poutave a pusobive, ale k cemu to vsechno, kdyz je to cele zazdene uplnyma kravinama. Pokud v dalsim dile prileti na letajicim taliri mimozemstan, tezko to nekoho prekvapi pote co v tomto dile se navrati zcela jiste mrtva postava. Prevzeti veleni na konci pak pusobilo take dosti zvlastne, ackoliv u Japonska svazaneho prapodivnymi konvencemi je asi mozne mnoho. ()

Cain(cz)

Škoda, že se této adaptace pan Clavell nedožil. Smysl pro budování napětí a pocitu, kdy Vám přeběhne mráz pot duši, byť jen z malého chytře zvoleného detailu (mimoděk záběr na dva šípy v pravém sloupu u branky) je mistrovská. A ještě nikde jsem v žádném filmu, nebo seriálu neviděl podat zemětřesení tak kdy se ZEM chová jak rozbouřené moře. ()

Hawaj

Asi nejlepší epizoda co se zápletky a dramatičnosti týče. Konečně se mohli naplno projevit všechny záludnosti života v Japonské společnosti a osudy jednotlivých postav. Začnou s vámi smýkat emoce a to je znamení že jste vtaženi do děje a to je dobře. Jediný co mi to kazí na ten přitroublý herecký výkon i výraz Andžina. Ten z toho trčí jako kůl z plotu. ()

warrenur

Tak paradne podany historicky stret kultur, ako pri veceri s navrativsim sa manzelom Mariko a nasledne pri smrti v dosledku bazanta, sa len maloktoremu filmovemu tvorcovi podaril. Rovnako zosuv pody po zemetraseni bol nalezite "kolosalny". Zda sa, ze vdova po Taiko ma v politike v Osake predsa len ine postavenie, ako sa regenti domnievali. Za tymi uskrnmi to vyzera na "zeleznu lady". Opat velmi vydareny diel. ()