Když americké manželky opustí v létě s dětmi rozpálený Manhattan, jejich obětaví pracující manželé se věnují "kladení pastí, lovu a honu", jinak řečeno, zajišťují rodinu a "trpí" ve městě. Své utrpení a samotu si zlehčují občasným zakázaným doutníčkem, nezdravým jídlem, příležitostnou sklenkou whisky a ti nejodvážnější dokonce proměňují chtivé pohledy na ženské křivky mladých krasavic ve skutek. Také Richard Sherman je typickým manhattanským manželem, který pravidelně v červenci vyprovodí ženu Helenu a synka Rickyho na nádraží, aby si užívali venkovských radovánek. Poté se chce ve vší počestnosti soustředěně věnovat své práci v nakladatelství, protože v bytě je konečně klid, nemusí nikoho zdravit a odpovídat na stále stejné otázky. Může se věnovat například korektuře nové knihy "Člověk a podvědomí", která se sice zdá nezáživná, ale její třetí kapitola "Potlačovaná vášeň u muže středního věku, její kořeny a důsledky" je svým způsobem inspirativní. I ten nejvěrnější otec od rodiny však může podlehnout pokušení, když se o patro výš nečekaně nastěhuje blonďaté sexy stvoření, roztomile naivní a nedotčené, zato s křivkami hollywoodské hvězdy. Na scénu opět přichází Marilyn Monroe ve své nezapomenutelné roli naivní a prosté dívenky, jejíž vlající sukně nad pouličním větrákem v jedné ze slavných scén tohoto filmu probouzela fantazii mužského publika mnoha generací. Předlohou k nestárnoucí konverzační komedii Billyho Wildera se stala divadelní hra herce, scenáristy a producenta Georga Axelroda (1922-2003) s původním názvem "Sedmiroční kopřivka". Po boku M. Monroe uvidíme Toma Ewella. (Česká televize)

Bendiys

Dlouhe zabery, snimek stoji na scenari a na komicnosti situaci, slov, ale hlavne (co si budeme nalhavat) na roztomile sexy Marilyn. Kdo by nechtel mit takovouhle sousedku (vdane zeny: otazka je pouze recnicka)... ()

Sagisia

Je to hrozná blbina, ale jakž takž příjemná svou atmosférou. Byla jsem zvědavá na tu legendární scénu s podzemkou a plisovanou sukní...a je fakt sexy. Jen jsem si ji představovala podle fotek úplně jinak a mnohem víc pobuřující. Vždyť je vlastně docela nevinná (dnešní doba je tak zkažená! :)). Krásu Marilyn na rozdíl od ostatních opěvovat nebudu, v tomhle kousku zrovna nijak úžasná není a místy mi svou zmalovaností připomínala nějakýho transvestitu. Myslím, že už vypadala i líp (třeba ve filmu Mustangové je naprosto překrásná). ()

PlayEasy

I když pro Wildera máme slbost, tentokrát jsme čekali trochu víc. Jako vždy se u Wildera film rozjížděl skvěle, ale později občas klopýtá, to by až tak nevadilo, KDYBY nebyl konec tak ustřížený. Byli jsme překvapeni, jak se film na tak vysoké úrovni může pokazit "díky" konci. Čekali jsme, že třeba Richardova žena přijede a že to bude trapasovka. Nicméně, když někdo něco řekne o krásných blondýnkách (ne vtipy:), tak snad každý normálně orientovaný muž pomyslí jenom na jednu osobu. A slavná scéna, kdy se Marilyn zvednou její proslulé šaty nad kanálem je skoro dokonalá, jen kdyby Wilder dal kameru trochu níže :-)....... O scéně jsme věděli díky návštěve Madame Tussauds (no vidíte, tam jsme taky mohli chytit příležitost za pačesy a kouknout se dolů:), ale ani nás nenapadlo, že to bude v tomto filmu. I když víme, že je to jedna z jeho prvotin v žánru komedie/romantický, nic se prostě dělat nedá. 70% ()

PlysovyMacko

Film odlahcenou formou popisuje muzsku neveru, respektive tuzbu zahybat. Hlavny hrdina ma bujnu fantaziu, v ktorej po nom  vsetky krasne zeny tuzia a chcu ho. Raz stretne novu susedku a pozve ju k sebe a cely cas bojuje so svojimi tuzbami. Marilyn hra svoj standard - hlupucku blondynku, ktora netusi preco sa do nej muzi zblaznia. ()

raider.minoo

Líbilo se mi prostředí jednoho bytu (kde se více méně celý film odehrával) stejně jako lehký a milý scénář - nesympatizovala jsem však ani s jednou postavou, ikdyž Marilyn občas působila kouzelně. ()

megajalec

Bohužiaľ, nemôžem inak. Nebavil som sa tak, ako som očakával. A k tomu všetkému ten príšerný hlavný hrdina, ktorý si vykecáva sám so sebou. Akurát tá jeho predstavivosť je zaujímavá. Marilyn...je proste krásna, krv a mlieko, naivná hlúpučká blondínka (a že prečo tie vtipy o blondínach...:)), dokonca verím, že nemusela ani príliš hrať. U predošlých filmoch BW som trochu pridal v hodnotení, teraz zas zaokrúhlim nadol. "Maybe it´s Marilyn Monroe!", asi najlepšia hláška filmu. ()

lulu37

Svetoznáma scéna s rozlietanou sukňou, božská a to doslova božská Marilyn, tak nejak zvláštne vtipný Tom Ewell v komédii, ktorá Vám zaženie smutnú náladu. ()

Trishka

Něco na té Mari(lyn) je, obzvlášť pokud jí Wilder vyzbrojí vším tím naivním bloďatým (dů)vtipem. Leč se Slaměným vdovcem to není tak horké a stejně jako se manhattanští mužští na konci léta vrací ke svým manželkám, i já ho beru jako sezónní záležitost. Wilder má smysl pro detail a talent pro vybroušené dialogy, ale víc než jen povedenou konverzační komedii z toho stejně nevykřeše. Za mě o půl bodu dolů i za Toma Ewella. ()

muti

podla mna na tok 1955 to musela byt bomba. cele to tam tahal Tom Ewell, pre ktoreho to bola akasi one man show. Richard si hovori vsetko nahlas takze mu vieme takto citat myslienky. jeho predstavivost je uzasna. snazi sa bojovat proti "zvlceniu" a ide mu to clekom dobre az pokial nestretne osudovu susedku ktora mu napokon otvori oci a on zisti co je to dolezite. Tomovi vo filme skvele sekundovala Marilyn ~ ()

lobo87

Klasická romantická komédia, aké sa dnes už netočia. Celý film ťahali prakticky dve postavy a oba ich predstavitelia boli výborný - Tom Ewell ako paranoidný manžel na rozhraní medzi poslušnosťou a neverou a jeho femme fatale Marilyn Monroe. Spojenie Wilder - Monroe je zárukou úspechu a Marilyn je tu naozaj očarujúca (a to nielen vo svojej najslávnejšej scéne...)...75% ()

pollstro

Satira o mužích v manželských letech, jejich představách o ženách a neodolatelné dychtivosti. Silné pocity žárlivosti a paranoie vkládá Wilder do své hlavní postavy, která ve stylu divadelního představení provádí vnitřní monolog, který kompletně doprovází veškeré dění vtipným, originálním a nevšedním způsobem, jenž ale těžko zapadá do filmového způsobu vyprávění. Veškerá osobnost filmu a hmatatelné fyzično ztvárňuje naivní, půvabná a nádherná Marilyn Monroe - proslulá filmová hvězda se stříbrně blonďatými vlasy, nevinnýma velkýma očima a přihlouplou povahu naznačující jen jednu jedinou věc. Její nejkultovnější scéna, kdy její bílé šaty nadnáší projíždějící vlak, jenom potvrzuje, z jakého důvodu ji obdivoval takřka celý svět. ()

Gortyna

Slaboduchá konverzačka s nesnesitelně dlouhými konverzacemi hlavního hrdiny se sebou samotným. Za zmínku stojí atraktivní Marilyn a především Rachmaninovův 2. klavírní koncert, který díky tomuto uvedení získal na popularitě. ()

silvusaak

''Vsechno muzu vysvetlit. I tu blondynku v kuchyni. Jakou blondynku? Mozna je to Marilyn Monroe!'' Wilder opet nezklamal. Ewell a jeho definitivni zavery jsou uzasne a bez chybicky! ()

JFlower

To "malé nic" bylo to stále opěvované rozevlátí nad kanálem? Odkud pak jsou ty známé fotky, které zachycují celou Marilyn a její šaty? Víceméně tato scéna byla proč jsem se na film rozhodla podívat.. ale evidentně - fotky se liší od filmu. Jinak obstojné. ()

MrKrahujec

No, je to sice Billy Wilder, je to trochu i poznat, ale bohužel jen trochu. Opravdu dobré vtipy jen značně sporadicky a MM jak byla krásná (což byla!), tak byla taky opravdu mizerná herečka. No, nedá se nic dělat.... ()

Mr.Crowley

Nesmrtelná klasika. Marilyn a její naivní úsměv spolu se scénou na větrací šachtě metra jsou naprosto úžasné a nezapomenutelné. Čtyři * ()