Betlémské světlo (2022)

Já se v tomhle filmu velice vžil do Svěráka a on se zase zamotal do mě, až čekám, že budu mít nad hlavou duhu.. Postavy do příběhů, nápady, které se mu v hlavě rodí po tisících denně, jen když projde kolem sebemenší inspirace, kterých má tak plnou hlavu, že mu neustále lozí do života, jeho mysl odplouvá na 20 hodin denně kamsi do říše snění a alternativních životů. Zároveň film o dvou partnerech kráčících po závěrečných schodech svého života, kteří v sobě bojují se strachem z umírání a zároveň ho přijímají se ctí nesebelítosti. Tady jsme se se Svěrákem hodně pochopili.. Ostatně, mockrát v životě se mi nestalo, že by se mi vzdálil, ale tady ta jeho exploze, která mu každý den bobtná v hlavě, až nedokáže vnímat okolí, které se mu neustále vkrádá do nebeských zámků s nepodstatnými skutečnostmi reálného života, tady jsme si se Zdeňkem podali ruce.. Vratné Lahve byl tedy Svěrákův podzim života, jak v nich sám zmínil. Betlémské Světlo už je zimní branou..

Mír v Marseille (2023) (seriál)

Asi z 80% kopírka Severní Marseilles (2020) , scénka příjezdu k sídlišti s místní "domobranou" byla jako zrcadlo, jeden z herců, rapper Foued Nabba  zde hraje skoro totožnou roli jako ve filmu. Kdo neviděl film a bavil ho tento seriál, tak vřele doporučuji ;-)

Sayen: Suchá stezka (2023)

Tenhle díl je narozdíl od prvního dílu v Chilské vodní džungli o ničem, nejenže si Sayen oholila svoje indiánské havraní vlasy a ve druhém díle je z ní místo indiána skinhead, ale i děj už pojednává pouze o suché stezce, rozhodně to bylo zajímavější, když v prvním díle byla mokrá a neoholená..

Vánoce jako obvykle (2023)

Velice mi to připomíná ten styl "komedie" jako je Fotr je lotr, holka pozve budoucího muže k rodině a ta rodina se tomu muži celý film vysmívá a uráží ho. Jako námět na BDSM návštěvu dominantní slečny je to celkem příjemný scénář, ovšem jako téma do rodinné komedie mě to přijde přinejmenším podivné, rebelská část mého nitra se dokonce ozývá s názory jako "co je kurva vtipného na šikaně Inda v Norsku", zatímco moje diplomatická část osobnosti uvážlivě mlčí, což je ta chvíle kdy se pomalu navracím k normálu a za dusotu ticha si myslím svoje..

Cesta do tmy (2023) (TV film)

Ale jo, celkem fajnový filmek. Hlavně vždy velice oceňuji cokoliv českého, co se liší od české šablony sex-chlast-hory-zhrzená alkoholička nabalí úžasného tatínka bla bla bla... Takže určitě dávám palec nahoru za jedno z mála českých světýlek na českém hřišti.

Vánoční láska (2017) (TV film)

Týpka měla přes kamerku obal na mobil, ale přesto točila kolegy v práci, načež jí kamarádka řekla že je super že pojede do Laponska, protože tam jsou tučňáci a když v dílně bylo na hodinách 9:50 a záběr na to 9:45 tak sem, ne, já musím.. já se neudržím :D Budu se muset zajet mrknout na aligátory ve Vltavě, v Praze se budu domlouvat rakousky a pak strčím sousedce do zadku žárovku a mrknu přes to na Netflix, ideálně na to mrknu včera, abych se minulý rok nezdržoval.

Léto 84 (2018)

Kombinace Stranger Things , Disturbia a Stůj při mě. Ten úplný závěr byl sice nečekaně brutální, oproti zbytku děje, ale za mě to film velice povýšilo, na takovou těžce napjatou atmosféru, která ve mě s posledními záběry filmu zůstala. Pokud vás bavily mnou uvedené filmy (a seriál), tak tady tento film spolknete jako panáka Jamajského rumu, který mám doma ve skříni..

Vánoční příběh (2022)

Překvapivě velice vtipný film. Asi mám slabost pro dvojici Kaiser-Lábus, ona taky moje generace aby ji neměla, prožil jsem s nimi všechny kouzelníky, ruskou ruletu, nebo třeba Tlučhořovi, kteří se vysílají již přes třicet let. Jejich scénky v tomto filmu jsou úžasné, už ten verbální střet v tramvaji mě prostě rozesmál. Rodena jsem měl rád, potom přišlo několik jeho filmů po takovém jeho jakoby návratu, kde jsem se s ním úplně rozcházel, ale tady v tomto filmu je výborný, ta role mu velice sedla, další vtipný člověk v tady tom dílku. Ten druh filmu, který když pustíte rodině u chlebíčků (tím nemyslím třicetiletí rodiče a fakan, ale babička, maminka, tatínek, třicetileté děti...), tak neprohloupíte ;-)

Gran Turismo (2023)

První půlka filmu mi přišla jako natočená pro dvanáctileté děti, pak se to ale nějak zlomilo a začalo to být docela dobré, poslední třetina filmu už byla úplně na pohodu filmek. Především jeho souboje s německým reprezentantem Schulinem, mi připomenuly vyprávění Karola Poláka o německém sprinterovi Kokotovi.

Nyad (2023)

Vynikající dílko. Ta ženská je podle mě úplně stejně na palici pro své okolí, jako byl třeba Michael Jordan. Pro úspěch by sobě i všem v týmu nechala amputovat končetiny a jestli někdo jenom hlesne, z první tě pošle do hajzlu. Na druhou stranu ona i on tímto dokázali lidi ve svém okolí popohnat do levelů, kterých by nikdy nedosáhli a i z nich nakonec udělali šampiony. Nekompromisní motivátor, který ti strčí hlavu do záchodu a dokud nezačneš dýchat pod vodou, tak tě nechá zmodrat. Kuba, Florida, medúzy, žraloci, já sem byl strašně spokojený. Je to moje cílovka. Papa Hemingway mě okouzlil úplně stejně, to prostředí, to mě prostě chytlo v obou filmech za kardio.. Spokojenost s výborným filmem a výbornýma herečkama. Na konci bylo skoro nemožné odlišit herečku od reálné plavkyně.