Sly (2023)

Mě to strašně mrzí, na tohle jsem se velice těšil, protože Stallone je prostě srdcovka, ale nejde to. To srovnání je jasné. Arnold byl obrovsky motivační záležitost, energií nabitý vtipálek, všechno to do sebe krásně zapadalo, pouštěl jsem si to dvakrát, protože se na to strašně dobře dívalo. Ale tenhle Sly, teď druhý den po dodívání mám z toho pořád takovou hořkou pachuť v ústech. Je to celé takové jakési zasmušilé, smutné, nijaké, Stallone mi tady přijde jako děsně nasraný a zapšklý muž, který zde pořád dokola jenom opakoval jaký byl jeho fotr blb, ale pořád dokola, pořád dokola, hrozně mě to překvapilo, protože jeho seriál a filmy jsou hodně s komediálním nadhledem. Arnold měl velkou výpovědní hodnotu. Tady nějaké to info o komparzu na Rockyho a pak zase jenom nekonečné opakování jak všechny jeho zlé postavy z filmů jsou zase jeho fotr debil. Mě přijde že tohle Stallone točil v nějakém hodně blbém období svého života a podle toho z toho vzniklo cosi plné vzteku a smutku, hodně mi to připomíná Eminemovo album z roku 2009 Relapse, které natočil po zastřelení jeho životního kamaráda. Nevím, nemám z tohoto dokumentu dobrý pocit. Je to depresivní záležitost. Už to nechci v životě vidět. Velice mne mrzí, že je Stallone v takové blbé pozici svého života, já si myslím že tohoto dílka bude jednoho dne trochu litovat. Protože jeho filmy a jeho postavy jsou moje naprosto životní záležitosti plné odhodlání a touhy po boji o lepší "JÁ", zatímco v reálném životě jakoby mu docházela duševní energie. Asi jsem teď celkem zvědavý na reality show o jeho rodině, sice mě to moc nezajímalo, ale po tomto dokumentu se prostě budu muset mrknout. Jsem z tohoto dokumentu zmatený jako skibobista na palmě..

Extraktoři - Únos (2023) (epizoda)

Neskutečně hloupé a trapné zpracování, moje srdce tlukotem marnosti zvětšilo mé triko o jednu konfekční velikost, naštěstí až oschne pot studu, že jsem se na něco takového díval, tak se to zase stáhne zpět a ještě po potu zůstane na zádech mapa Pákistánu. Už první scénka, kdy Leona, drsná jako kladivo z OBI, nastoupila na šejcha na střeše, byla úplně zoufalá. Kdyby točili doslovně o extraktorech, tak podívaná na vysloužilé traktory bude jistě zábavnější.. A ty dvě holky ze světa skutečnosti ani nebudu komentovat, kdo proboha může mít v hlavě tak brutálně vylízáno, že jede s blonďatou kamarádkou na dovolenou do Karáčí. Naštěstí to vrchní vyšetřovatelka vysvětlila "nebyly tak hloupé, Afghánistánu se vyhnuly". Tak to potom jo, Mensa se zase jednou otřásá v základech. To je zase jednou dílo jako noha tohle..uuff. Ale já za tyhle věci vlastně děkuji. Člověk si pak násobně více užívá kvalitních filmů. Jen tak dál..

Zabijáci rozkvetlého měsíce (2023)

Až jsem se styděl, když jsem tři hodiny seděl u Oppenheimera a prostě mě nebavil, přitom jsem absolutní cílovka toho filmu, ale počítal jsem led světýlka na stropě a celkově se bavil událostmi z vnitra mé hlavy. Na tento film o délce tři a půl hodiny už jsem šel mírně nervózní, co tam celou tu dobu budu dělat. Ale přišli jsme, sedl jsem si, film začal a já se do konce filmu ani nepohnul, ani jsem nežvýkal, jak jsem byl lačný po každém slovu v titulkách, což mělo za následek to, že když film skončil a já sem se měl zvednout ze sedačky a po třech a půl hodinách udělat pohyb, připadal jsem si jako ti týpci, kteří přiletí po půl roce z kosmu a tým specialistů je musí podpírat, aby dokázali vystoupit z modulu, v mém případě z křesla. Následný výšlap do schodů z kina byl v mém vesmíru čistý Cliffhanger... Jede si to svoje a každou minutu je na co se dívat, je to zajímavá sonda do jedné epochy dějin Ameriky. Někdo se pozastavuje nad tím, že bělochy si Indiáni platili, aby jim sloužili, ale tohle nás doprovází dodnes, dívám se na nejlepší fotbalisty světa, jak chodí do Arábie "sloužit" za výplatu úplně stejně, jako tehdejší běloši sloužili Indiánům, nad tím bych se vůbec nepozastavoval, je to úplně běžná věc.. Nedovedu si vůbec představit znásilnění filmu českým dabingem. Bradová mluva DiCapria či vždy démonicky vyřčené jedno slovo na deset minut Gladstoneovou, to prostě nenadabujete a film tím ztratí kouzlo, bude bez duše jako když Putin prožije den, kdy nikoho nezabije. Celkově se to shrnout nedá. Je to obrovská výprava za poznáním. Na to bych potřeboval osm stran textu. Doporučuji a doporučuji na to jít do kina, aby nikdo neměl potřebu odbíhat na hajzl a nebo čučet do ďáblovy krabičky.

Ring (1998)

Těšil jsem se na slavný horor, v mnoha žebříčcích je v top ten jako nejděsivější horor všech dob.. Dostal jsem mysteriózní detektivku. Můj problém asi bude ten, že první horor, který jsem viděl, je Ju-On a tam je laťka asi na takové úrovni, jako kdyby si člověk dal heroin a pak se to snažil přebít neustálým popíjením piva. Ale nenechám se odradit, budu hledat dál.. Plánuji vzít notebook do naší zahradnické chatky mimo civilizaci bez elektřiny a tekoucí vody, po desáté noční se tam zavřít a prožít nečekané. Akorát jsem zatím nenašel nikoho, kdo by byl natolik normální jako já a šel by do toho semnou :-)

Uprostřed ničeho (2023)

Škoda pouze toho úvodu, je to taková jakási utopická poloblbost ta úvodní půlhodina, vůbec bych to tam necpal, začal bych rovnou v kontejneru a jak se tam ocitla bych hodil jenom do pár občasných vzpomínek na něco normálnějšího, třeba migranti z Afriky spadli z lodi, která převážela bagety, utopili se a ona jediná přežila, jenže pohled na potápějící se bagety by v mnoha lidech vyvolal hluboké utrpení, takže se to dá pochopit.. Protože ta survival část je vynikající, nejdřív sem byl trochu skeptický, když sem ji uviděl jak si povzdechla nad tím, že je v kontejneru pouze s bednou plnou sluchátek a boxíků na svačiny, hned sem začal propočítávat že standardní délka sluchátkového kabelu je 1,2 metru, sluchátek bude v bedně zhruba 5000, z toho bych upletl alespoň 500 metrů lana, boxů na svačinu tam tak 500, z toho všeho bych uklohnil vynikající vor.. no.. nechtějte se semnou dívat na takové filmy :D Ale postupně i ona zapla mozkové buňky a nakonec mi to připomínalo klasickou videoherní adventurku Tunguzka, kde máš hrdinku, koště, mýdlo, láhev vody a když to všechno slepíš tak zachráníš svět a otevřeš tím dveře... Za mě nakonec super filmek, survival část je hodně dobře dívatelná. Jenom přežijte ten zbytečně odfláknutý úvod.

Mluv se mnou (2023)

Nechci být moc přísný, ale pod pojmem horor si představím dílko, po kterém se celou noc válím po gauči, hlavně nejít na záchod :-) A to je například Japonský Ju-On (Nenávist 2002), po kterém sem nešel na záchod půl roku, celkově horory téměř vůbec nesleduju a když už, tak ty asijské, které jsou doslova děsivé, příšerně děsivé, dosahují až takové úrovně, jako když si v šest ráno dáváte kafe a v televizi vám tam nabombí Alenu Schillerovou a na jejím věčně olejnatém čele se leskne odraz Andreje Babiše a do toho ještě vrznou dveře a pohne se záclona.. Samozřejmě se bavíme o originálním znění s titulky, ta Japonština zní neskutečně. Vždy když si pak pustím něco mimo Asii a má to cenovku... jmenovku... horor, očekávám že budu vyděšen, ale většinou je to jenom morbidní, což je přesně příklad tohoto filmu.

Polopatě (2013) (pořad)

Je vůbec možné udělat menu pouze ze zeleniny? Samozřejmě.. Vezneme si brokolici, mrkev, cibuli, máslo, sýr, mouku, mléko... wait wait wait... Cože? Drahá krávo, tvé mléko jest zeleninou, drahý bílý jede mouko, pasuji tě na zeleninu! I ty sýre, i ty máslo, i ty Pepíku ve druhé řadě, pojďte k nám, budeme nyní všichni zelenina! Oooohhhmm... Oohhmmm..

Ještěr (2023)

V první půlce filmu jsem měl trochu problém s častým výskytem nesmyslů, přes celý monitor mají fotku auta a jeden z pěti elitních detektivů si na té půlmetrové fotce všimne, že na zadním kole chybí poklice, všichni ostatní mu uznale gratulují jak úžasný má postřeh, to jako vážně?!? Od půlky filmu se ale začnou dít věci, Benicio najednou přestává mluvit a po všech kolem sebe už jenom háže pohledy, které by probodly i celou sloní rodinu, vlastně nakonec úplně všichni v tom filmu jsou prolhané mrdky a jak na to postupně přichází a čím dál méně mluví a čím dál více probodává pohledem, tím více je film atmosférický jako například tahle země není pro starý. Pořád jsem si říkal, že ta co se jmenuje po závodní dráze v Anglii, určitě hrála v tom videoklipu Crazy od Aerosmith... a taky jo! Kam se hrabe Bittnéér...

Odstřelovač: Bílý havran (2022)

Vynikající film. Po nepříteli před branami nejlepší odstřelovačský film, ani ten americký Sniper na tento příběh podle mě nemá, asi je to pro mě momentálně více autentické, na nic si to nehraje, no co že mladého Ivana učil ve škole, prostě ho odpráskl, mlasknul ruský mozek o strom a bylo, v usa filmu by u toho čtvrt hodiny hrála filharmonie a týpek by se dojímal nad vlajkou svého lidu a pak měl psychické problémy. Ta pozemní stealth-akce jako z videohry byla taková třešnička na dortu.

Přátelé z dovolené (2021)

Tohle je jednoznačně nejlepší komedie, kterou jsem tento rok viděl. Vřele doporučuji jako příjemnou rodinnou komedii.