Monty Pythonův smysl života (1983)

Jediné, co je na tom filmu pěkné, jsou ty holky na konci. Jinak je to sbírka absurdních scének, které ke všemu nejsou většinou vtipné. Čekal jsem od Pythonu o dost víc. A ty fotky pinďourů na konci taky nebyly!

Kletba bratří Grimmů (2005)

Ubohost. Strašný film. 2* dávám jenom díky tomu, že to bylo tak trhlé, až to bylo občas zábavné.

Hra o trůny (2011) (seriál)

Knížky jsem nečetl, takže jsem nevěděl do čeho jdu. Musím ale říct, že na prvních dílech se mi víc líbilo zpracování než "děj" - ono se tam v podstatě nic nedělo. Od 5 dílu to začíná být zajímavé, ale že bych to označil za pátý nejlepší seriál? To asi ne. Jinak zajímavý komentář je od Marigolda.

Návštěvníci 2: V chodbách času (1998)

"Á mladý panic! Buď silný a snaž se již o svatební noci" Je to trochu horší než jednička, ale pořád je to skvělá legrace s charismatickým Renem v hlavní roli. "Zaveďte mě tedy za megerou!"

Zaklínač (2008)

Na IMDb má tenhle film 48%, tady o 20% míň. Možná je to tím, že místní hodnotitelé požadují od hororu z nějakého důvodu záplavu krve a násilí, což tenhle film nenabídne. Tohle je totiž ten druh filmu, který postupně buduje atmosféru různými strašidelnými scénami (a ta s promítačkou je vynikající), takže tušíte, že se něco děje, ale nejste schopní přesně říct, k čemu to směřuje, což je pro mě plus. Navíc konec je docela originální, takže celkově bych tomu filmu dal 3,5*, kdyby to šlo. Na 4* to asi není, ale 27% si to rozhodně nezaslouží.

Milionářská bydlení (2004) (seriál)

Po prvním díle (Москва) 5*. Zajimavé. Člověk uvidí pár zbohatlíků, kteří potřebují větší šatnu než Vás dům/byt. Zajimavý byl ten týpek, co ty byty prodával, ten stál aspoň nohama na zemi, což se o Brynsalovovi říct nedá. Ta procházka po Moskevském "předměstí" byla zajímavá, ale ty Brynsalovovy paláce to netrumflo, přesně jak to říkal ten makléř: za peníze si vkus nekoupíte.

Jednotka příliš rychlého nasazení (2007)

No teda podle místních komentářů a hodnocení jsem čekal hodně, ale film byl docela zklamáním. Angel je super, jeho neohrabaný parťák, který žije víc akčními filmy než realitou se mi moc sympatický nezdál, což není tak hrozné, ale snad všechny ostatní postavy jsou divné a těžko uvěřitelné. Né že by byly špatně zahrané, ony prosě mají být divné. Právě to táhne film dolů, protože jinak to mohla být docela solidní zábava, protože příběh příliš dobrého poldy, který je uklizen na klidnou (vlastně nejklidnější v celé Anglii) vesnici a tam najde zločin schovaný za malebnou fasádou je dobrý. Co mě taky zaráží je ta "komediálnost" - nevzpomínám si, že bych se u tohohle filmu někdy zasmál, což je u komedie docela zásadní vada. Lehke pobavení jo, ale smích ne.

Vodní svět (1995)

Za časů mého dětství jsem na tomhle byl v kině a naprosto mě to dostalo :) O 10 let později jsem to viděl znova a našel tam pár much, ale stejně se mi to líbilo. Je to pro mě taková srdeční záležitost, něco jako Mad Max, tentokrát na vodě. Osamělý hrdina, plovoucí osady, místo gangů čmoudi a mýtus o pevnině, paráda.

Cyklisté a chodci (2009) (pořad)

Obdoba STOPu od BESIPu, která se tentokrát týká cyklistů a chodců. Takové pořady by měly být povinné.

Star Trek: Nová generace (1987) (seriál)

Nejlepší ST. Vynikající kapitán (moje nejoblíbenější postava z celého ST světa), skvělá posádka. A ti nepřátelé - zákeřní Romulané, Ferengové, ti mě dycky štvali, a samozřejmě Borgové. A Q a jeho soud lidké rasy. Je skvělé, že je tu seriál, kde se místo chřestění zbraněmi spíš řeší 1. směrnice - ono to sice nezní zábavně, ale tímhle ST vybočuje ze záplavy "hloupých" seriálů. Konečně seriál, kde se napřed ptají, a až pak (možná) střílejí. Sice tam chybí bezpečtnostní pásy a taktický furt nemá křeslo, ale stejně: Engage!