Tunel smrti (2005) odpad!

Nevím co to je, ale film to není. Ze začátku na nás střihač zkouší 3 časové linky, naštěstí toho za chvíli nechá a zůstane jediná, a ta stojí za houby. Zřejmě tím nebyly uspokojeny jeho choutky, tak do zbytku aspoň nastříhal různé přechody duchů - ti se objeví většinou kdo ví kde, projdou kdovíjakou chodbu, dělají kravál a zmizí. Kromě toho už je tu jenom film o skupince studentů (hrdinka, mrcha1, mrcha2, IŤák a možná ještě někdo), kteří jsou vyvražďováni v opuštěné nemocnici (kam je v rámci vtipu zanesli jejich spolužáci - ale ti jsou vraždeni taky). Nakonec se dvěma podaří utéct, ale pak se zamyslí, otočí se a jdou zpět (!!!). Tenhle "film" je tak špatný, že jsem Vám vyzrazením konce ušetřil 97 minut života, za což mi nejspíš poděkujete, pokud je opět promarníte a pustíte si to :). Téma mohlo být zajímavé, ale tohle zpracování je na facku. Teď mě napadlo, že celé tohle dílo by se dalo popsat tímto rozhovorem: "Pamatuj, dceruško, jediné, co musíš udělat aby sis zachránila život ve strašidelném domě je... " STŘIH "Hůůůůů" :)

Biologické zbraně (2007) (TV film)

Dokument mapuje americký program na výrobu biologických zbraní od 2 sv. války až do roku 1969, kdy prezident Nixon zrušil program na výrobu útočných bakteriologických zbraní. Je zmíněn i odbobný výzkum nepřátel USA, hlavně Japonska (tady autoři věnovali čas i nechvalně proslulé jednotce 731). V dokumentu jsou použity převážně archivní záběry z laboratoří (a na laboratoře), experimentů (už kvůli tomu stojí za zhlédnutí) a rozhovory s lidmi, kteří k tématu mají co říct.

4teens (2011) (seriál)

48%? Co to ma byt? Zase pro nekoho malo existencionalnich temat? Ja od toho cekal podle upoutavek nejakou traparnu (rika se to jeste dneska, ne? :)), ktera se bude snazit priblizit dnesnik teenagerum, a byl jsem prijemne prekvapen. Sice nevim a ani me nezajima, co na to teenageri rikaji, ale da se na to dobre divat, vetsina postav sympatickych, dej prijemny, celkove pekna zalezitost na uterni vecer. Rozhodne mi to prislo zabavnejsi nez Vypravej.

Silent Hill (2006)

Skvělý horor a nejlepší film podle hry, co jsem zatim viděl (a nejspíš i co zatím natočili).

Lunochod (2007) (TV film)

Skvělý dokument.

Star Trek: Vesmírná loď Voyager (1995) (seriál)

Zatím jsem viděl jenom prvních 5 dílů, takže tenhle komentář časem zaktualizuju, ale moc nadšený tím seriálem nejsem. Dokoukal jsem Novou Generaci, a pak si pustil tohle, a je tam vidět ten propad. Je to divné, plné divných postav, celkově se ani netváří, že by se měli vracet domů, spíš si jenom tak poletují. Když v NG všichni mluvili anglicky, dalo se to pochopit, ale tady na druhé straně vesmíru? Navíc se tam spousta věcí opakuje (a to sem viděl jenom 5 dílů!).

Paparazzi na Riviéře (2010) (TV film)

Zajímavý dokument, který Vás nechá nahlédnout do světa paparazziů, kteří fotí celebrity v Cannes a Saint-Tropez (jiné města tam nejsou, ale i tak to stačí). Sleduje 2 starší a zkušené fotografy a tým mladých, kteří fotí ze vzduchu z kvadrikoptéry. Docela se mi líbilo, když v pulce řekli, že jeden z nich pořídil nejslavnější fotku a nechali Vás domýšlet si, který, než to na konci vyklopí. Není tam žádné moralizování, prostě nestranný nezúčastněný dokument. Jenom nechápu, proč tam bylo tolik Apple protuktů?!

T.M.A. (2009)

Me se to líbilo. Opuštěný dům, zvláštní vesničané, divné jevy, celkově to budovalo skvělou atmosféru, navíc to všechno v českých reáliích. Fakt nechápu do místní hodnocení :(

Princ z Persie: Písky času (2010)

Pro lidi, co hráli hru, je docela nepříjemné dívat se na tenhle film a vidět, jak byly skvělé nápady, příběh a poetika hry nahrazeny plytkým opakovaním provařeného příběhu :( Prostě další Disneyovka, které teď letí, ale mě osobně to moc neříká. Teď, když jsem to viděl, bych si to měl pustit ještě jednou, protože už od toho nebudu čekat věci, které jsem čekal při prvním schlédnutí a možná to vezmu jako nenáročnou akční komedii...

Geometria (1987)

Teda viděl jsem to na Youtube, takže kvalita obrazu strašná a půlku věcí sem si musel domyslet. Je to takový minimalistický hororovy kraťas s překvapivým ruzuzlením (pokud jste už četli ostatní komentář, tak pro vás překvapivé nebude). Nápad s hexagramem vtipný, asi by to měli pouštět na ZŠ, ať děti vidí, jak se geometrie hodí.