V zajetí démonů 2 (2016)

Tieto “Wan-ovky” sa zacinaju uz celkom slusne na seba podobat a aj ked dokola opakuju rovnake motivy, ja to mam rad, ako keby som sa vozil na oblubenej horskej drahe. Remeselne je to uplna lahodka, a zlo v podobe duchariny/posadnutia ja mozem, takze ja sa dopredu vzdy tesim a uzivam si to. Tuto je dobre kombo toho neviditelneho, lakaciek a demonickych postav. Zaver trochu zbytocne dramatizovany (Udrzi sa hlavna postava jednou rukou zaclony? Jeziiis, jak sa ta zaclona pomaly trha, ja to uz nevydrziiim….) ale inak zanrova spokojnost. [#32/2016]

Správní chlapi (2016)

Super trailer, skveli herci, cool zapletka. Len skoda ze film mi neponukol o nic viac zabavy, ako samotny trailer. Take fajne epizodky nasleduju po sebe, v stylovom vizuali, ale ako celok ma to nedostalo a lahko mi to z hlavy aj vysumi. [#31/2016]

Hra peněz (2016)

Uplne vidim, ako to o chvilu bude sobotnajsi blockbuster na Markize, ale mne to prislo totalne bezpohlavne. Nic invencne, sablonovite postavy, scenaristicke klise.. toto som uz videl 100x na rozny sposob. Ku koncu som bol z toho uz aj celkom vytoceny. [#30/2016]

Trabantem do posledního dechu (2016)

Stale super, taky ten 'co ti sibe?!' faktor tam stale je. Ale uz mi to pride miestami trochu prehnane, nieco ako jest polievku palickami. Kazdy ti povie ze sa to neda a ono sa to asi nejak nakoniec da, a moze to byt aj sranda ak na to bude dobra partia ludi a exoticke prostredie, len ci nebude predsa len mudrejsie si to lepsie dopredu naplanovat.. Ale tak je to zabava sledovat, par krat som sa fakt z chuti zarehotal, polosialena skupinka je ako vzdy tiez cool a co to sa clovek aj dozvie. Ale toho cestovatelsko-dokumentarneho je tu menej, aspon sa mi tak zdalo. V kazdom pripade tesim sa na serial (dlhsi zostrih toho isteho materialu), verim ze ten bude este o triedu lepsi a asi aj lepsie vystihne pocit z road-tripu. [#29/2016]

Trabantem Jižní Amerikou (2014) (seriál)

Rovnaky material ako film, akurat postrihane do serialu. Vacsia dlzka tomu len prospela, pretoze natoceneho toho mali vela a film to zbytocne osekal. Takto ma aj divak lepsiu predstavu ako plynul cas a pozeranie serialu ubieha ako cesta.

Hardcore Henry (2015)

Genialna zanrovka a super jazda. Akoze realne je to vtakovina, ale tak origialna, zabavna, akcna a plna napadov, rozmanitych locations, kvalitnych nahanaciek, strielaciek a mlaticiek a neviem co vsetkeho. K tomu minimum strihu a POV vyuzity fakt skvelo (najma pre ludi, co vyrastli na first-person-shooter hrach). Prislo mi to, akoby som pozeral Half-life 3, tj skvela kombinacia akcnych scen s naskriptovanymi predelmi. Zaujimave, ze nieco taketo vzniklo v Rusku, ale je rozhodne dobre ze to vzniklo :) Bavil som sa fakt paradne pocas celeho filmu. No a toto cele bolo este umocnene zazitkom v DBOXe, ktory je na tento film snad idealny. [#28/2016]

Ulice Cloverfield 10 (2016)

Len relativne nedavno som videl velmi podobny Hidden, ale mna (latentneho klaustrofobika) tato tema asi nikdy neomrzi. Napinavy thriller, minimum postav, stiesnene podmienky a stupajuce napatie. Paradna neistota co sa tyka toho, ci je vacsie nebezpecenstvo vonku, alebo vnutri. Uplne genialny az demonicky John Goodman, pre mna uplne uveritelny, uplne som ho zral. Mam jednu vyhradu, ale bez spoilerovania to necham tak, lebo nemala sancu mi pokazit inak skvely zazitok z pozerania. Uz dlho som sa tak nebavil napatim ako tu. [#27/2016]

Kniha džunglí (2016)

Prijemna rozpravka, aj ked clovek dopredu vie ako to dopadne. Vynimocna hlavne paradnym CGI zvierat, tie vyzeraju fakt genialne realisticky. Uz len velmi malinko chyba, aby boli na nerozoznanie od skutocnych. A mozno keby nerozpravali, tak by som si mozno rozdiely ani nevsimol. Videne v 3D, ale skor ma zaujali tie zvery ako treti rozmer. Maly Maugli tiez velmi dobre zahral. Spokojne 4 brmbolce v ramci zanru. [#26/2016]

Rudý kapitán (2016)

Velke promo, ale len o nieco mensie sklamanie. Respektive hm, pri sklamani by som musel mat najprv ocakavania a tie som nemal. Akoze technicky to uz konecne vyzera na urovni, dobra kamera a vizualne efekty. Uvodne titulky mi napriklad prisli uz trochu preplacnute a nasilu, ale pacili sa mi take nenapadne efekty a aj stara Bratislava je samozrejme tiez fajn. Najhorsie mi prisli nerealisticke dialogy a pateticke zabery na hlaskujucich hercov. Pribeh ale trochu moc komplikovany a ku koncu som sa uz tesil na zaver. [#25/2016]

Spotlight (2015)

Velmi kvalitne spracovanie faktov o vysetrovani a odhaleni. Dobre natocene, bez chvilky nudy, super zahrane (najma M. Keaton a M. Ruffalo) a nad vsetkym zaujimava a velmi silna tema. Teda nadpriemerne kvalitny film vo vsetkych ohladoch, rozhodne odporucam pozriet. Len kedze to je hlavne o faktoch, bez zbytocnych dramatizacii, jedine co filmu chybaju su emocie. Urcite je dobre, ze sa ich silou mocou nesnazili do scenara vtlacit. Takze nekritizujem to, len proste viem o nom povedat len ze to je ‘velmi kvalitne’ a nie ‘vymakane’, v zmysle, ze pre mna sa to uplnym filmovovym top-zazitkom nestane. V kazdom pripade velka spokojnost. [#24/2016]