Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Vyborny koktejl letneho akcaku. Mrte stylovy vizual, detailny vysperkovany steampunkovy svet a hlavne neskutocna akcna drtka, snad 118 zo 120 minut :) U mna super, bavil som sa cely film a mozno by som odtial vyhodil aj tie 2 hluchsie minuty. Som dost zvedavy co spravia s dvojkou, vidim ze je uz ohlasena. [#21/2015]

Neutečeš (2014)

Prijemne prekvapko, typkov len druhy film ale vidno ze umiii. Super atmoska a aj styl, ktory mrte pripomina horory z 80s/90s, hlavne kamera a hudba. K scenaru, tam uz to trochu pokulhava hehe, konanie postav je miestami hrozne, hlavne teda ku koncu uz hrozi aj zopar facepalms.. Ale inak skvela zabava za par penazi (natocene za 2 mega). Mi napadlo ze preco napriklad takyto horor nevznikol u nas? Nic na to netreba, len napad. [#20/2015]

Birdman (2014)

Tak tu mi napada, ze toto hadam ani nebol film, ale ze paradne filmove predstavenie! Hrozne som sa bavil. Asi to bolo aj formou, hlavne teda strih (heh), uzavrete prostredie divadla a neskutocni herci, ale mal som pocit, akoby som v tom divadle bol aj ja. Tiez mi k tomu sedi prirovnanie ze Woodey-Allenovka, ale posunuta dalej - presne to, co mi u Woodyho chyba som tu nasiel. Este k hercom, jedine Galimadafakis mi nie uplne sedel, zvysok parada. Preco kua nehraju takto prirodzene s uveritelnymi dialogmi aj inde? Dalej hrozne mam rad, ked su filmove triky vyuzite na akoze normalne sceny ('fincherovske' prelety kamerou, kamera pred zrkadlom, tie strihy, atd). Sceny v divadle som hltal najviac, zbytocne mi preto prisli tie abstraktne sceny a aj polemizovanie o uspechu/neuspechu (hollywoodu, kritika, soc. siete). Tieto sceny ma proste bavili o trochu menej, ako takmer dokonaly zvysok. Ale mozno na druhe pozretie si uzijem aj tie viac. Takze vyslednych 9, ale za to, ze 90% casu som mal mrte uskrn na tvari, nevaham s piatimi brmbolcami. [#19/2015]

Temný případ (2014) (seriál)

Nie je to na uplnych 5. Su totiz miesta, kde je to trochu moc pomale a ukecane a ku koncu som uz mal aj problemy pamatat si vsetky mena, ze kto bol kto. Lenze potom su tu tie veci, co robia tento serial (resp. aspon prvu seriu) uplne skvely. Tak hlavne paradna bezutesna atmosfera a prostredie. Dalej pracovanie s casovymi rovinami a vobec to spracovanie celeho casoveho obdobia (cez 20 rokov?). Tiez prepracovany pribeh, ako aj vysetrovanie tak aj tie osobne zalezitosti, kazdy diel to pekne posuval dalej a dalej. No a hlavne, vyborny Woody, alee (a to ma uz ani neprekvapuje) uplne neuveritelny Matthew McConaughey. Akoze co ten clovek stvara pred kamerou poslednu dobu, neskutocne. Nacisto sa stava mojim oblubenym hercom. Ako uz pri par ostatnych hodnoteniach, davam vyssie. [2015]

Chappie (2015)

Dost tazko hodnotit tento pocin :D Je to tusim vidno aj na miestnym hodnoteniach od 1 do 5 a ani sa im inak nedivim. Po traileri som necakal nieco podobne ako (u mna velmi podarene) Elysium, takze par veci sa mi pacilo a par nie. Technicky a vizualne je to pekne, ale pribeh je mix viacereho uz predtym videneho, postavy su hrozna sablona a Die Antwoord dost zle hraju, alebo co sa to snazia :) Ale je to zabavka, mam pocit ze aj tvorcovia sa bavili. Dakde medzi 3 a 4, myslim ze podla toho, ako je kto ZEF!! :) [#18/2015]

Kingsman: Tajná služba (2014)

Celkom debakel co sa tyka forma vs. obsah. Matthew Vaughn proste umii, videl som vsetky jeho veci a dost mi sedi jeho styl. Celkovo je Kingsman mrte coolova zalezitost, originalne a zabavne spravena. Vizual je uplny cukrik, len ten pribeh je dost bejkovina. Mozno to je naschval, ako pocta starym klasickym bondovkam? Vsetky akcne sceny su skvele aj vdaka (dost prekvapivemu) R-kovemu ratingu, ale scena v kostole je uplna lahodka, asi zatial najprehladnejsia akcia, aku som kedy videl. Nebyt toho hlupuckeho pribehu tak dam aj viac. [#17/2015]

Americký sniper (2014)

Asi zatial najvacsie sklamanie u mna tento rok. Mrte ma navnadil (inak snad dokonaly) teaser, a aj teraz ked pozeram trailer tuto na stranke, tak to vyzera skvele! No len co z toho, ked film ma vobec nedostal. Neviem cim to je, ale neni to prvy raz co ma Clint sklamal. Skoda, lebo pribeh je rozhodne zaujimavy a silny a army-tech sceny ja mozem, ale tu sa mi zdali back-home pasaze lepsie. No ale hlavne, pocas celeho filmu sa u mna nedostavili absolutne ziadne emocie a zaverecna akcia (na streche, vrtulnik, pustna burka, posledny shot) mi prisli uz uplne preplacnute a aj beckove. Nominacia na najlepsi film? Chapem ze v Amerike to zarezonuje viac, ale u mna ziadny zasah do cierneho. [#16/2015]

Harry Potter a Fénixův řád (2007)

Stale je to HP s vecami ktore mi tam vadia, ale toto je snad prvy diel, kde bol konecne poriadny zaver s kvalitnou hokus-pokus bitkou. Oproti inym dielom je tento asi o 20 min kratsi a len mu to prospelo. Traslava kamera v niektorych scenach tiez potesi a oproti 4ke to cele vyzeralo o stupen lepsie. 7/10 [#6/2012]

Harry Potter a Ohnivý pohár (2005)

No tak po 3ke velke sklamanie. Uz to neni tak detske ako prve 2 diely, ale oproti 3. dielu atmosfera dole.. Slaby pribeh, napady a aj triky nic moc. Ked uz to vyzeralo ze bude velkolepy zaver, (skoro) nic sa neudialo. 5/10. [2011]

Chlapectví (2014)

Filmik, ktory je snad uplne jedinecny (?) formou. Odporucam kuknut, je velmi pristupny, ale necakat zazraky. Takisto nenechat sa odradit dlzkou. Pribeh paradne ubieha (i ked je mozne, ze u niekoho sa dostavi trochu nuda) ale hlavne je skvele sledovat vyvoj postav. Kto pozrie film pochopi preco. Asi v ziadnom inom filme som nemal ten pocit, akoby som velmi dobre spoznal jednotlive postavy. Mozno v tom je prave ta krasa, ako neobycajne natocit obycajny pribeh. [#15/2015]