Pátrání po Sugar Manovi (2012)

Keby som mal hodnotit cisto len dokument tak neviem ci dam veru 4 brmbolce. Ale ked pri tom pribehu sa inak neda :) Rozhodne sa oplati videt, mrte zaujimava historka. No ale ako dokument neviem neviem, urcite som videl uz aj vydarenejsie a putavejsie spravene. Neviem to popisat cim to je, ale pri tomto filme som si uvedomil ze da sa to urcite aj kvalitnejsie. V polke som sa dokonca zacinal trochu nudit, ale ten zaver pribehom napravil celkove hodnotenie. Ale muzicka fasa, ak to je pravda tak to je riadna haluska :) [#56/2013]

Lesní duch (2013)

U mna tak medzi 2 a 3. Ked sa clovek namota ze sa ide bat, tak sa to da. Mne sa ani ten original dako zvlastne nepacil. Tuto je na zaciatku celkom prijemne zasadenie do modernej doby, ale inak slabota. Budovanie napatia a lakacky najst tazko. Takisto hlupucke dialogy... Co to je za zvuk? Pozor, schody su nalomene! Ide to spoza tamtych dveri! Neotvaraj tu knihu!.. Navyse ani posadnuti niesu nejak hrozostrasni, takze je to len o tom gore a to mna nejak nebere. [#55/2013]

Velký Gatsby (2013)

Vizualne vyhrane, minimalne prvych 20min je robene hlavne kvoli 3D (skoda, ze som to tak nevidel hehe). Z traileru vyzaroval pocit majestatnosti, ale vo filme mi to chybalo. Okrem teda toho, ze to je cele dake umele a preexponovane- grimasy, ksichty, sceny, farby.. taka trochu divocina. Vacsinu filmu som dumal ci kukam daco mega dobre, alebo gyc. Zaver ma tiez nepresvedcil, takze u mna skor do minusu. Aj od pribehu som teda cakal viac, za to hudba celkom potesila. [#54/2013]

Dokonalý svět (1993)

Tych 84% co momentalne film ma sa mi zda trochu moc, skor by som cakal niekde okolo 75-80. Je to klasicka kvalita od Eastwooda, dobre sa na to veru pozera. Kevin Costner je super, ale maly chalanko snad este lepsi. V prvej polovici to malo u mna nabeh aj na vyssie hodnotenie, ale prisli mi zbytocne sceny s policajtami a aj ten zaver je uz trochu natahovany. Skvely joke s "threat vs. fact" :D [#53/2013]

Mistr (2012)

Zaujimavy filmik, ktory mozno ked clovek vidi v tom spravnom (nihilistickom) naladeni, tak mu moze nieco dat. Alebo potom este tym ludom, co hladaju skryty artovy vyznam uplne vsade. Dejova linia je totiz len velmi slaba a cele je to len o akomsi hladani seba sameho. Herci su rozhodne skveli a aj film je zrucne natoceny, ale je podobne pomaly, ako aj ostatne kusky od PTA a to mne nejak nesedi. Tuto som ku koncu uz na to kukal, ze WTF. Moc ukricane, moc vysinute. Dufal som ze to sektarstvo dako viac rozvinu ale nic. Inak uplne do bodky suhlasim s tym co napisal J*A*S*M, lepsie by som to nenapisal. [#52/2013]

Temné nebe (2013)

X-files vs Paranormal Activity? :) Za mna podarena kombinacia, z oboch si berie len to lepsie a vysoke hodnotenie davam hlavne kvoli skvelemu napatiu, fakt super som si uzival zimomriavky. Velmi vela da vidiet to v kine, alebo aspon rozhodne to nepozerat cez den! :) [#51/2013]

Scary Movie 5 (2013)

Je to taky mix. Najde sa zopar velmi dobrych vtipov, vacsina je priemerna, niektore su totalne ocakavane ale aj zopar velmi trapnych scen, dokonca aj s hudbou jak z Benny HIll. Takze z kazdeho kusok, ale tak na ten priemer to staci. Sranda je snazit sa identifikovat filmy z ktorych si robia prdel. Ked ma clovek napozerane, tak to oceni. [#50/2013]

Nevědomí (2013)

Post-apokalypticke scifi, take ja mozem. Ale radsej mam nieco na styl I Am Legend, kde je menej spomalenych zaberov, a dramatickej slacikovej hudby. Ale tak aj toto ma raz za cas svoje caro. Audio-vizualne rozhodne vypimpovane, ale co ma najviac prekvapilo (prijemne) je ze hlavne pribeh je dost premysleny a odkryva sa v idealnej miere, plus k tomu este aj mudry zaver. Nebyt toho patosoveho stylu, tak by som v ramci zanru aj dumal nad vyssim hodnotenim. Inak Tom Cruise klasika, uplne rovnaky ako v jeho ostatnych filmoch (nehovorim ze zly, len stale uplne rovnaky). [#49/2013]

Tucker & Dale vs. Zlo (2010)

Vobec som netusil o com to bude takze som bol mrte prijemne prekvapeny, ten napad je za 100 bodov :) Samozrejme ak ma clovek napozerane podobne hill-billy vyvrazdovacky.. Chybalo tomu uz len dotiahnut to do dokonalosti ale inak je to veeelice podareny film, vyborna zanrova oddychovka. [#48/2013]

Divoká stvoření jižních krajin (2012)

Je to pekne a mile (najma hlavne kvoli malej Hushpuppy), ale aj chaoticke a ukricane (zo zaciatku kamera a otec Hushpuppy:D). To filozofovanie je ok, hlavne na pozadi skvelej hudby, ale inak ma ta story nejak minula a ani zaver ma extremne nedostal. [#47/2013]