Podraz (1973)

Henry a Johny byli skuteční frajeři a sympaťáci jak se patří, pro jejichž úsměv bych byla schopná udělat cokoliv, no vraždit asi ne. Vymyslet něco takového jim muselo dát pěknou fušku. Ale oni to zvládli s elegancí sobě vlastní. Úvodní píseň se mi vryla hluboko pod kůží a budu ji tam mít pěkně dlouho.

Čarodějky ze Salemu (1996)

Žerty stranou. Obvinit někoho z čarodějnictví je velmi nebezpečné. Přináší to nedozírné následky, pak se opravdu začne bát soused souseda, protože pak stačí jen ukázat prstem. Umanu si, že získám něčí pozemek obviním ho z čarodějnictví. Bude ze mě zhrzená milenka a co udělám své sokyni v lásce, není nic jednoduššího, prohlásím ji za čarodějnici. Ještě štěstí, že příběh je z dob minulých. Z rozjetého vlaku se blbě vyskakuje. Winona Ryder byla pěkná bestie.

Brainiac: Šílená věda (2003) (seriál)

Zneužívání a využívání vědy ve jménu zábavy, někdy dost zřeštěným způsobem.

Krvavý Valentýn (2009)

Americká zapadlá městečka to nemají jednoduché. Vždycky se tam vyskytne nějaký vraždící maniak.Ten má většinou velmi podivné puhnůtky pro své děsu plné činy. V jednom takovém mají šíleného horníka, který v plynové masce a s krumpáčem v ruce vraždí své nebohé oběti. Ke všemu si ještě vybere den Sv. Valentýna. To už si opravdu nemohl vybrat lepší datum. Atmosféra je ze začátku docela hustá, ale pak se postup před vraždami začne opakovat. Té prolité krve bylo opravdu hodně. Finále také není zrovna nic moc extra.

Hory mají oči (2006)

Příjemná dovolená se pro jednu rodinu změnila v peklo na zemi. Rozhodli se jet zkratkou a krutě za to zaplatili. Banda zmutovaných horníků si na nich chce pochutnat a rozhodně se nezaství před ničím. To, co nám v jiných hororech představují nervy drásající zvuky a my se můžeme jen domnívat, co se vlastně děje, se tady stává hrůznou skutečností. Vidíme to na vlastní oči a pěkně detailně. Nebudu jezdit zkratkama, které neznám a nenechám si radit od podivných individuí, i kdyby se tvářili sebenormálněji a mysleli to upřímně.

Dům voskových figurín (2005)

Základní postup je zcela jasný. Vezmeme partičku mladých lidí, dáme jim auto. Pošleme je na cestu, odkud není samozřejmě návratu. Ještě nesmíme zapomenout na další ingredienci, a tou je nějaký vyšinutý zabiják s úchylnou zálibou, který začne mládež likvidovat rafinovaným způsobem. Nepotřebuje k to mu nutně nůž nebo motorovou pilu. Tady psychopata zastupují hned dvě osoby, dva bratři, kteří mají podivnou zálibu v hraní si s voskem. Nejde o nějaké šťourání sirkou do hořící svíčky, to je nuda. Do této změti přidáme nezvladatelnou hotelovou dědičku Paris Hilton a máme reklamu téměř zadarmo. Přiznejme si to, kdo by ji nechtěl vidět umírat, i když jenom na filmovém plátně.

Silver Hawk: Maska spravedlnosti (2004)

Zloduch Alexander Wolf chce zneužít jistého vynálezu profesora Ho a jeho asistenta Kita. Naplánoval si totiž, že ovládne svět. Velmi neskromný plán. Mírně ohraná zápletka, která pořád dobře funguje. Michelle Yeoh je skutečně královnou bojových umění. Přesto jsem měla pocit, že by mohla zvládnout i více divočejší a vybroušenější choreografii. Ale i tak jde o slušnou akční podívanou.

Nightwish: From Wishes to Eternity (2001) (koncert)

Operní zpěv k metalu neodmyslitelně patří. Dodává mu zvláštní a nezapomenutelný zvuk. Je to spojení dvou symbolů, dvou principů, které mohou existovat nezávisle na sobě, ale společně vytvářejí dokonalou uchvacující jednotu. Fanoušky si podmaní, nenápadně se jim vkrade do jejich srdce a způsobí jim těžkou závislost. Před kterou neexistuje žádná prevence. Stejně se jí nikdo nebrání. Takovou závislost miluju. Většina písniček je z alba Wishmaster, ale objevují se zde i starší hity. Tarja Turunen byla dokonalá. Anette Olzon ji sice nahradila, ale vyrovnat se jí nemůže. Nightwish bez Tarji zní trošku jinak, ale pořád je to výborná kapela, která své fanoušky rozpálí doběla.

Letopisy Narnie: Princ Kaspian (2008)

Ze začátku příběh plyne línějším tempem. Nic moc zajímavého se neděje, ale seznámíme se s hlavní postavou, princem Kaspianem, který byl připraven o trůn svým prohnaným strýcem Mirazem. Narniané a mluvící zvířata byli nuceni se uchýlit do ústraní, vzpomínají na dobu, kdy vládl král králů Petr, Zuzana, Edmund a Lucinka. Představitelé našich mladých králů zastali stejní a doufám, že zůstanou stejní i v dalších pokračováních. Knižní předloha má sedm dílů, tak se máme na co těšit. Délka 140 minut mi přišla značně přehnaná. Nicméně, Narnie je pořád tou kouzelnou zemí s pohádkovými exteriéry.

Blázni ze stadiónu (1972)

Proti stresu absolutní jednička, ale hodně šílená a ztřeštěná. Od těch bláznivých kluků ani nic jiného očekávat nemůžete.