Tornádo nad New Yorkem (2008) (TV film) odpad!

Asi bude něco špatně, když mi některé scény přišly k smíchu a přitažené za vlasy. Tento katastrofický film se vůbec nepovedl. Otevřený konec samozřejmě nesměl chybět.

Veronica Guerin (2003)

Působivé drama podle skutečné události o mladé novinářce, která se pustila do boje s drogovým podsvětím a zaplatila za to vlastním životem. Musela být skutečně odvážná, když se do něčeho takového pustila. Práce novináře není jednoduchá. Její smrt ale marná nebyla. Rozpoutala vlanu emocí a přiměla vládu k několika opatřením. Byla zavražděna 26. června 1996 nedaleko Dublinu. Výstřelů padlo šest. Její vražda byla první vraždou novináře v Irsku. Zatčeno bylo více jak 150 irských gangsterů. Veronice Guerin bylo pouhých 38 let.

Odplata (1999)

Zrada a nesplacené dluhy jsou tou nejhorší možnou kombinací na světě, kterou jste mohli udělat. V případě, že bude vaším protivníkem Mel Gibson, tak vám moc šancí na přežití nezbyde. Tvrdě a nekompromisně po vás půjde a bude chtít své peníze zpět. Bude mít proti vám ještě jednu výhodu. Všechno, co si naplánuje mu výjde a dokonce využije i vašich plánů. Mějte se před ním na pozoru.

Baby Boom (1987)

Diane Keaton mě vždycky dokáže pořádně odzbrojit a jde jí to velmi snadno. Byla okouzlující. Scénář filmu je sice trochu průhledný, jednoduchý a předvídatelný, ale to mu v žádném případě neubírá. V jednoduchosti je síla.

Woodstock (1970)

Za Janis Joplin, její charakteristický hlas je nepřekonatelný a nezapomenutelný. Při jejím zpěvu mě mrazí v zádech, působí na mě jako opium. Dokument je velkou připomínkou zpěváků, kteří nás opustili a shlíží na tento svět z nebe, snad.

Arachnofobie (1990)

Chorobným strachem z pavouků netrpím. Spíše se leknu, když na nějakého natrefím. Ale taky nemůžu říct, že bych tato zákeřná zvířátka zrovna milovala. Tady se můžeme krásně přesvědčit, co způsobí jeden dobře schovaný pavouk, dovežený z džungle. A nedej bože, kdyby se ty potvory žačaly ještě množit. Jeff Daniels mě velmi mile překvapil. Dobře jsem se bavila.

Rudý labyrint (1997)

Komunistická Čína, tak to nevěstí nic dobrého. Čínský soudní systém je šílený. Normální člověk proti němu nemá moc příznivých šancí. Ještě, že Richard Gere má charakterní obhájkyni, která mu ze začátku moc nedůvěřuje, aby taky ne, když je sama součástí čínské soudní mašinérie. Nakonec se dopátrají pravdy.

Madisonské mosty (1995)

Život nám rád chystá různá překvapení. Zvlášť, když už si sami myslíme, že už nás nemůže nic překvapit. Pak příjde s něčím neočekávaným, s něčím, co nás hluboce zasáhne na tom nejcitlivějším místě. Pak stojíme nad osudovým rozhodnutím. Přemýšlíme, jestli máme zachovat chladnou hlavu nebo se řídit srdcem. Napadl mě jeden citát, který všechno vystihne bez dalšího zdlouhavého rozepisování: "Nejkrásnější na světě nejsou věci, kterými se obklopujeme, ale okamžiky a prožitky."

Dokonalá partie (2005)

Co uděláte, když jste nezadaná mladá žena, máte letět na svatbu své nevlastní sestry a chcete udělat dojem na svého ex? Využijete služby gigola. Ovšem, taková služba má svá uskálí. Nejen, že zaplatíte velkou sumu peněz, ale je tu nebezpečí, že se do svého okouzlujícího doprovodu zamilujete. To se potom může pracovní vztah lehce změnit v něco jiného. Zámerně říkám může, protože Amorovým šípem musí být zasaženi oba dva. Debra Messing mi celou dobu připomínala Jennifer Aniston. Dokonce měla i stejná gesta. Dermot Mulroney byl skutečně okouzlující a milý. Taky bych měla problém udržet vztah na pracovní úrovni.

Králové ro(c)ku (2006)

Jack Black je pěkné číslo a neustále mě o tom přesvědčuje. Ve filmu exceluje od začátku do konce. Dokáže vykřesat zábavu i tam, kde by ji nikdo nečekal. Nenechal mou bránici ani na chvilku v klidu. Pokud hledáte něco na odreagování od nejrůznějších pracovních povinností, které vám zatemňují mozek a potřebujete alespoň na pár chvil zapomenout na okolní svět, tak vám film vřele doporučuji.